Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok miért azzal...

A muszlimok miért azzal érvelnek az iszlám vallás mellett, hogy a Szentháromság hamis?

Figyelt kérdés

Több vitát is láttam muszlim és keresztény hitvédők között, és a muszlimok mindig azzal érveltek, hogy a Szentháromság hamis.

A vita kedvéért tételezzük fel, hogy teoretikusan a Szentháromság hamis. Ez hogy bizonyítja, hogy az iszlám az igaz vallás? Ha a Szentháromság hamis az csupán annyit bizonyít, hogy a keresztények tévednek, de ez még egyáltalán nem bizonyítja, hogy az iszlám az igaz vallás.

Vagy talán tévedek?

Egyébként vannak keresztény felekezetek is amelyek nem fogadják el a Szentháromságot, és nem csak a Jehova tanúi.



2020. aug. 25. 12:12
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat tudok az iszlámról. De attól, hogy a Szentháromság hamis, még nem azt jelenti, hogy az iszlám az igaz vallás. Amúgy is, minden vallásos ember, a saját vallását tekinti a legigazabbnak.
2020. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne Szentháromság, akkor még lehetne igaza az ariánus kereszténységnek, ami még mindig nem iszlám.
2020. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarok senkit megsérteni, de én úgy látom, hogy azért mert lényegében az egész Korán és az iszlám erre épül. Ők kiigazítják azt, ami félremagyarázás, meg ferdítés bekerült az igaz hitbe. Szóval lényegében Mohamed visszaállította az igaz hitet, eredetileg mindenki muszlim volt és pontosan abban hitt, amiben jelenleg a muszlimok, csak az évszázadok folyamán emberi ferdítések kerültek az igaz hitbe. pl. a szentháromság tana. A Korán végül is nem veti el teljes egészében a Bibliát, csak felülír belőle egyes részeket, amik szerinte nem is úgy történtek, ahogy az fennmaradt. A szentháromság is egy ilyen ferdítés. De ha azt vesszük, hogy Ariusnak volt igaza, az az ő nézeteiknek akkor sem megfelelő, mert ők tagadják Jézus halálát és az egész megváltást. Szerintük Jézus egy sima ember volt, egy próféta, aki nem halt meg, hanem lényegében Mohamed eljövetelét hirdette meg. Na, ez a felfogás, az árianusok tanításával sem fér össze.

Itt nem csak a szentháromságról van szó, hanem arról, hogy ferdítés (vagy elhallgatott tény) minden ami nem egyezik az iszlám nézeteivel a keresztény vallásban vagy a Bibliában, minden amit Mohamed kijavított. A keresztényekkel folytatott vitában nyilván ugyan azt mondják, amit a Korán is. A keresztények bálványimádók a szentháromság miatt és hitetlenek, mert nem ismerik fel, hogy Mohamed igaz próféta volt.

Hogy ezáltal ők miért lennének hitelesek, azt én sem tudom. Mert Mohamed próféta volt és az iszlám szép, erkölcsös, logikus, én eddig kb. ennyi választ kaptam. Gondolom ez hit kérdése.

2020. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:

A Szentháromság a hívek képzeletérők szól, hová tegyék Isten Fiát és a Szentlelket. A hívők stámára ha azt mondták volna jelenleg Isten két kiáradádát ismerjük, egyik taest alakban van köztünk, az Isten Fia Krisztus, a másik lélek alakban van köztünk a Szentlélek, és mindegyik Isten akaratáért van, nem lenne semmi gond nem tévesztene meg senkit a három szó ami nem számtani hanem mértani fogalom, háromszög.


Bagoly mondja verébnek, a bosszú megengedése nem Istentól származik, hanem a pokol fejedelemének sugallatát hallhatta Mohamed. Hogyha én dühös vagyok az a Sátán műve nem Isten műve. Mert a cselszövés után akarunk bosszút, azaz a halált kívánó sátán játékában résztveszünk.


Ez azt jelentené, hogy Isten képtelen törvénykezni a bűnös felett, de én majd ember megteszem helyette, bármikor amikor dűhös vagyok. Ezért hogyan magyarázzák ezt ók?


Szentesítik a dűhöt, az fontosabb mint az emberi élet maga? Az a Szent ember aki dűhös és bosszúálló, ez nekünk keresztényeknek olyan mintha az élet helyett a halált kellene szeretünk. A Nap helyett a Félholdat.

2020. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 tgt ***** válasza:
100%
A Szentháromság téves tanítás, nem is szerepel a Bibliában, de ettől még az Iszlám nem lesz igaz. Az a hit, hogy Mohamed időszámításunk után 600 körül „kiigazította” és „felülírta” a többezer éves bibliai szövegeket, egészen abszurd.
2020. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Joseph Smith a mormonizmus alapítója és prófétája is ezt állította, ha Mohamed próféta és a Koránja hiteles, vagy egyáltalán komolyan vehetők, akkor ugyan ezzel az erővel Joseph Smith és a Mormon könyve miért nem?
2020. aug. 26. 11:35
 7/57 anonim ***** válasza:
41%
Egy keresztény és egy muszlim nyilván nem arról fog vitázni hogy létezik-e Isten vagy sem, hanem olyan dolgokról amik eltérnek a két vallásban. Ilyen például a szentháromság. Az iszlám vallás alapja az egyistenhit, a szentháromság viszont többistenhitet jelent, ezért ez a leggyakoribb vitatémák egyike. A Korán és a Biblia jó összehasonlítható. Sokszor ugyanazok a személyek, történetek szerepelnek de lényeges eltérésekkel és a Koránban leírtak sokkal logikusabbak, hitelesebbek, erkölcsösebbek mint a Bibliai versek.
2020. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
22%

"Az a hit, hogy Mohamed időszámításunk után 600 körül „kiigazította” és „felülírta” a többezer éves bibliai szövegeket, egészen abszurd."


Miért lenne abszurd? Tény hogy a Biblia nem hiteles, teljesen egyértelmű hogy meghamisították. Nincs is ma egységes Biblia. Az egyes keresztény irányzatok más és más könyveket tartanak hitelesnek. A Koránnal pedig helyreállt Isten eredeti üzenete.

2020. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Már bocs de a Koránnak épp úgy léteznek eltérő változatai mint a Bibliának. Tessék egy Youtube csatorna ami ezzel foglalkozik:

https://www.youtube.com/channel/UCP-g6LEOwXpMwu5PhMCIxhw

Aztán hallgasd meg Yasir Qadhi szunnita muszlim hitvédő, teológus és prédikátort a témáról:

https://www.youtube.com/watch?v=d225z-Yn0vk

Aztán hallgasd meg David Woodot a témáról:

https://www.youtube.com/watch?v=AbywtFjzzEw

Végezetül tekints meg 7 különféle Koránt:

https://www.youtube.com/watch?v=jHG8SxmO6xk


"A Koránnal pedig helyreállt Isten eredeti üzenete."


A mormonok szerint pedig a Mormon könyvével állt helyre Isten eredeti üzenete. Még most sem értem, miért is hitelesebb a Korán mint a Mormon könyve?

2020. aug. 26. 14:57
 10/57 anonim ***** válasza:
0%

Koránból csak egy létezik. Már csak azért is mert napjainkig fennmaradt két Korán is a 600-as évek közepéből.

Amiket linkeltél csak gyenge próbálkozások. Az első videóban csak minimális eltérésekről van szó ami lehet másolási hiba is. Annyi a teendő hogy megnézzük mi szerepel a legrégebbi Koránban amit mindenki hitelesnek fogad el. Vagy szerinted ha valaki hibásan másol egy szót akkor onnantól több Korán létezik? :) Amire pedig ez a David Wood hivatkozik hiteltelen források. Nem találsz a világon egyetlen muszlim közösséget sem aki azt mondaná az ő általuk olvasott Korán más mint a többi muszlimé. Keresztényeknél viszont maguk az egyházak mondják hogy az ő Bibliájuk eltérő és hitelesebb a többié keresztény irányzat Bibliájánál.



"A mormonok szerint pedig a Mormon könyvével állt helyre Isten eredeti üzenete. Még most sem értem, miért is hitelesebb a Korán mint a Mormon könyve?"


Nyilván azért nem érted mert egyiket sem olvastad. Mondjuk a Mormonok könyvét én sem olvastam, de amit Istenről tanítanak a mormonok az mese kategória. Szerintük például Isten korábban ember volt és azt tanítják bárkiből lehet Isten. Ez szerinted hitelesebb, logikusabb, mint amit a Korán ír Istenről?

2020. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!