Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pokolra jutnak azok az emberek...

Pokolra jutnak azok az emberek is akik nem ismerték meg Jézus Krisztust? Pl. a busmanok. Mi van a hindu, és a budhizmus vallással? Vagy az ortodoxxal? Ugye Isten annyira jó, hogy nekik is megbocsát, ha nem ismerik Jézust? Vagy ha elutasítják?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki oda kerül egy kicsit ég a gyehennán majd jön a rosta és van aki megy Péterhez .
2020. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Ezt senki nem tudja. Mi van ha isten nem létezik de mondjuk allah igen. Akkor ő megbocsájt neked mert nem benne hittél?
2020. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az Ortodox keresztényekre gondolsz? Ők miért ne ismernék Jézust?
2020. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Van elég bölcs Isten ahhoz, hogy minden embert megítéljen igazságosan. Ha a busmanok nem ismerték Jézust, akkor nem várja el tőlük, hogy higgyenek benne. De attól még egy busman is lehetett jó ember élete során, vagy törekedhetett jónak lenni és tisztességesen, szeretetben élni.
2020. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a hívő válaszokat! :) 2-es lehet, hogy senki sem tudja, de erre való a hit! És nekem Jézus Krisztus elég bizonyíték. Bár még olyan vagyok, mint Péter. Kishitű. Mi van ha az egész csak egy nagy átverés, és félreírták a Bibliákat? :)
2020. szept. 4. 22:32
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem jutnak pokolra, mert nincs pokol. A poklot az ember találta ki és alkotta meg. A Bibliában sem szerepel pokol. Erről tanítanak is teológiai Egyetemen - jártam is - el is végeztem, csak érdeklődés szempontból. :)
2020. szept. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Dante leírása alapján érdekes lehet a pokol. Szétnéznék ott, közben megennenk egy lángost.
2020. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor Mennyország sem létezik?
2020. szept. 5. 10:23
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

A pokol mint hely, nincs.

Menyország mint hely, egy időn kívüli létezési forma, ami végtelen számú tudat egységéből épül fel. Szóval te magad vagy a menyország, a te tökéletes önvalód nélkül nincs menyország.

Mindenki oda jut, avagy haza, a fejlődés végén. Annyi vallás ahány ember. Ha valaki egy vallást követ, akkor is vannak torzításai, lásd hogy két ember nem tud mindenben teljesen egyet érteni, vagy ha még is, az is csak illúzió, ami abból fakad, hogy nem érzékelik egymás érzéseit annak teljességében, és csak azt hiszik, hogy megfelelően értik egymást és egyet értenek. Szóval csak a morál számít. Minél inkább istent képviseled, annál közelebb vagy az otthonhoz, istenhez. Ez független mindentől. Én találkoztam már istentagadóval is, aki teljesen spirituális volt, és buddhistával, aki spirituálisan olyan távol volt istentől, mint ég és föld.

Jézus mint szimbólum, a jóság. Így úgy is elsajátítod, hogy nem ismersz egy vallást sem, és úgy is eltaszíthatod hogy egy vallásnak élsz. Ez a belső vallástól függ, hogy az egyén mint elme mit vall, mit tudhat magáénak. Mindenki vall/véleményez valamit, aminek egy része morálba sorolható. Nem kell ahhoz a klasszikus értelemben használt vallás, hogy szeresd, tiszteld a körülötted lévő életteli és élettelen létezést, vagy értsd, hogy egy rendszerben vagy mindennel


A biblia meg egy kódkönyv szerepet tőlti be a sok torzítás miatt, amihez bölcsesség kell, hogy kiolvasd belőle az igaz utat. De amúgy könnyű, csak tedd magad mindennel egyenlővé, hasonlóvá, és lám megszünt az ellenségeskedés, és már is egy közös munkálkodást fog produkálni az elméd.


Ha lenne kérdésed, szívesen válaszolok, csak írj privátot.

2020. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A Pokol nem hely. Hanem állapot, ahogy a * Mennyország is!
2020. szept. 5. 11:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!