Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sokszor olvastam, hallottam...

Sokszor olvastam, hallottam sokak véleményét, a Bibliáról. Valóban tele van elkentmondásokkal? Aki válaszol szeretném, ha azt a két állítást idéznétek, amikben ellentmondást véltek felfedezni.

Figyelt kérdés
Akik olvassák, vagy olvasták a Bibliát azok véleményét várom ídézetekkel.

2020. szept. 9. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Igen vannak ellentmondások
Nem találtam elkentmondást
36 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/168 anonim ***** válasza:
60%
Vannak, az ó, és újszövetségnek teljesen más világképe, és erkölcse van.
2020. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/168 anonim ***** válasza:
60%

Látszólagos ellentmondások vannak, ha nem vizsgáljuk meg mélyebben és a teljes mire nézve az egyes részeket. Akkor kiderül, hogy nincsenek ellentmondások.

Pl. az első hozzászóló által említett ellentmondás valójában nem az, hanem Isten mindig különféle szövetségekben volt az emberekkel, hogy tanítson minket, megmutassa a bűn teljes valóját és ahogy az dolgozik bennünk, és megmutassa az egyetlen kivezető utat (Jézus). Ezért más a törvény (halál) szövetsége az ószövetségben és ezért más az élet szövetsége az újszövetségben. Természetesen ezeket is el tudom részletesebben magyarázni.

Más szövetség, más törvénnyel, más isteni viszonyulással. Ez nem logikátlan, sem nem ellentmondásos

2020. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/168 anonim ***** válasza:
2%

#2

Az ó szövetség a zsidó vallás, az új szövetség meg a kereszténység, ami felül írja az ó szövetség dogmáit.


Ez nem csak hogy különbözik, de eltérő vallás is.

2020. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/168 anonim ***** válasza:
68%

#3

Akkor a Tízparancsolat nem is érvényes, mert az a Tórában van?

Az Újszövetség az Ószövetség logikus folytatása, hiszen Jézus nem vallásalapító, hanem nevével, akarata, hozzájárulása nélkül alapítottak új vallást.

.

A két tanítvány Jézus halála után különböző elvet vallott: János szerint a pogányból is lehet keresztény, míg Péter (Róma első püspöke, a mai Pápa) csak a zsidóknak engedte volna ugyanezt.

Később Péter is megváltoztatta véleményét.

2020. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/168 anonim ***** válasza:
100%

Jézus vallásalapító, az ő vallásától kezdve kezdett terjedni az a típusú egyistenhit.

A tízparancsolat értelmetlen külön a Krisztusi erkölcs mellett, teljesen lefedi.

A kereszténység univerzálisan minden népre vonatkozott, alapvető emberi jogokat adott mindenkinek, az ó szövetség sokkal hagyományosabb volt, csak a zsidóság érdekelte, ez eléggé korlátozott istenképet takar.

2020. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/168 anonim ***** válasza:
84%

Hány isten van a Biblia szerint?


a) A nyilvánvaló válasz: 1, ahogy a Bibliában több helyen is szerepel pl. "Úr az Isten és nincsen kivüle több!" [Mózes V. 4:35]; "egy Isten van, és nincsen kívüle más." [Márk 12:32]; stb.


b) A nem annyira nyilvánvaló válasz: több isten van.

b1) Isten a Biblia elején valamiért többesszámban beszél önmagáról pl. "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre" [Mózes I. 1:26]; "Ime az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy" [Mózes I. 3:22]; "Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvöket" [Mózes I. 11:7].

b2) Isten csak egy a számos isten közül pl. "Egyiptom minden istene felett ítéletet tartok, én, az Úr" [Mózes II. 12:12]; "Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem" [Mózes V. 5:7]; "nagy az Úr, és a mi Urunk minden istennél különb" [Zsoltárok 135:5]; stb.

b3) Minden ember Isten: "Én mondottam: Istenek vagytok ti" [Zsoltárok 82:6]; "Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok" [János 10:34]

b4) És persze ott van még a senki által nem értett Szentháromság, ahol az egy az három, és fordítva. "Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy" [János I. 5:7]


De ilyenekkel oldalakat lehetne megtölteni.

2020. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/168 anonim ***** válasza:
28%

"Jézus vallásalapító"

Ezt honnan veszed?

Hol és mikor tett kijelentést arról, hogy az ő vallása különálló új?

Miért verte ki a pénzváltókat és az árusokat a templomból, amennyiben új vallást akart volna alapítani, akkor nem teszi, hiszen elrettentő pédaként hivatkozhatott volna a korrupcióra?

Jézus zsidóként született, valószinű, hogy zsidóként élt és tény szerit zsidóként halt meg.

Hol itt az új vallás?

2020. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/168 Anahystor ***** válasza:
100%

Néhány példa:


Újszövetség,


a négy evangéliumból idézve Jézus üres sírját megtalálók:


"A szombat végén pedig, a hét első napjára virradólag, kiméne Mária Magdaléna és a másik Mária, hogy megnézzék a sírt."

"Mikor pedig elmult a szombat, Mária Magdaléna, és Mária a Jakab anyja, és Salomé, drága keneteket vásárlának, hogy elmenvén, megkenjék őt."

"Valának pedig Mária Magdaléna, és Johanna, és a Jakab anyja Mária, és egyéb asszonyok ő velök, akik ezeket mondák az apostoloknak."

"A hétnek első napján pedig jó reggel, amikor még sötétes vala, odaméne Mária Magdaléna a sírhoz, és látá, hogy elvétetett a kő a sírról."


Kicsit zavaros, mivel mind a 4 evangélium eltérő számú megtalálóról beszél!


A megtalálás körülményeiben sem egyeznek meg, de ezt nem gyűjtöttem ki, olvass utána ha akarsz.



----


A tanítványok találkozása a feltámadt Jézussal:


Máté:

"

16 A tizenegy tanítvány pedig elméne Galileába, a hegyre, ahová Jézus rendelte vala őket.

17 És mikor megláták őt, leborulának előtte; némelyek pedig kételkedének."


Márk:

"7 De menjetek el, mondjátok meg az ő tanítványainak és Péternek, hogy előttetek megyen Galileába; ott meglátjátok őt, amint megmondotta néktek."


Lukács:

"

33 És felkelvén azon órában, visszatérének Jeruzsálembe, és egybegyűlve találák a tizenegyet és azokat, akik velök valának.

34 Kik ezt mondják vala: Feltámadott az Úr bizonynyal, és megjelent Simonnak!

35 És ezek is elbeszélék, mi történt az úton, és miképpen ismerték meg ők a kenyér megszegéséről.

36 És mikor ezeket beszélék, megálla maga Jézus ő közöttök, és monda nékik: Békesség néktek!"


János:

"

18 Elméne Mária Magdaléna, hirdetvén a tanítványoknak, hogy látta az Urat, és hogy ezeket mondotta néki.

19 Mikor azért estve vala, azon a napon, a hétnek első napján, és mikor az ajtók zárva valának, ahol egybegyűltek vala a tanítványok, a zsidóktól való félelem miatt, eljöve Jézus és megálla a középen, és monda nékik: Békesség néktek!"


Máté = Márk = Galilea

Lukács = János = Jeruzsálem


Ugye nem azt állítod, hogy Jeruzsálem azonos Galileával (kb 40 km az út a két hely között, ami az akkori viszonyokat figyelembe véve 1-2 napi járóföld.

Kizárt, hogy a tanítvány aki először találkozik a feltámadt Jézussal ne emlékezzen a találkozás helyére.

2020. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/168 anonim ***** válasza:
0%
A bibliát sokféleképpen lehet ertelmezni, ezért találnak benne ellentmondásokat egyesek. És ezért alakulnak ki a fentihez hasonló teológiai viták.
2020. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/168 Anahystor ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de Jeruzsálemet miképpen "értelmezed" Galileának?


Ez nem teológiai vita, hanem egyszerűen tény kérdés.

A két hely nem azonos egymással.


Te össze szoktad keverni Budapestet Dunaújvárossal?


Ha azt mondják találkozzunk Dunaújvárosban akkor te esetleg úgy "értelmezed", hogy a találkozó Pesten van?

2020. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!