Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is van úgy vele hogy...

Más is van úgy vele hogy ideggörcsöt kap a templomtól?

Figyelt kérdés

ma volt egy kötelező-opcionális családi program,aranylakodalom párom ööö... valamelyik rokona(hogy levezetni nem tudom a családfát az biztos)

Katolikus templomban voltunk. beléptem és elfogott a hányinger.

leültünk szépen. megszólalt a pap és párommal együtt elkezdtünk vigyorogni,úgy fogtuk vissza magunkat,összeszorított foggal.

egy órán keresztül hallgattam a sablon kornyikálást a paptól. a második felénél ideges lettem,nyugtalan,ki akartam menni onnan rohadt gyorsan. bevártuk a végét aztán rögtön mentünk ki.csak azt hallottam hogy az öregek kántálnak,és elborzadtam,menekülni akartam a hangoktól,mert még a szőr is felállt a hátamon. ez valami templomfóbia vagy mi lehet?

(nem vagyok keresztény,bár régebben jártam egy gyülekezetbe,később egy másikba,harmadikba).


2010. aug. 7. 23:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%

szánalmas vagy


és képmutató

2010. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Nyomorék, Istentelen.

Persze tudna sírni a pofád, h ha kéne valami is nincs meg.

Akkor már csak úgy könyörögnél az Istenhez, h segítsen. Ilyenkor meg halsz meg, mert ki kellett bírni egy órát...

Büszke lehetsz magadra. ;)

Pff. Szánalmas.

2010. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó: nekem sok minden nincs meg, mégse sírok, hanem teszek érte, hogy legyen. ;)


Igen, lehet van valami fóbiád. Esetleg gyerekkorodban nem történt valami rossz, ami templommal kapcsolatos?

2010. aug. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
87%

hát... ez elég gáz.

én sem szeretek különösebben templomba menni, de ilyen még az életben nem volt max untam az itteni papot. de pesten van egy nagyon jófej atya ahhoz például szeretek elmenni.

kicsit bele kéne mélyedned sztem ebbe az isten dologba mert én sem voltam képes felfogni hogy ez hogyan is van, de egy nagyon értelmes ismerősöm elmondta az ő verzióját és máris értelmes volt.

és hát ez hogy utálsz templomb menni, sőt rosszulvagy tőle valóban elég hihetetlen...

2010. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Nincs semmi bajod csak az, hogy még gyerek vagy (a kérdésed stílusából is könnyen megállapítható). Ha normális felnőtt ember lennél, akkor már tudnál kulturáltan viselkedni olyan helyeken, ahol ez elvárható lenne. Lepontozhatsz, nem érdekel...
2010. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
A katolikus és ortodox templomoktól én is rosszul vagyok, számomra életidegen amit ott csinálnak. Ennek ellenére tudok viselkedni ha muszáj, csak nem szeretek ott lenni. A református templomokkal semmi bajom.
2010. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
A kérdés provokáló, de nem lehet bejelenteni!
2010. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

"egy órán keresztül hallgattam a sablon kornyikálást a paptól" szerintem ez lehetett a baj, hogy untad a pap prédikációját. Ezért érzed rosszul magad, már amikor belépsz, mert tudod, hogy egy órán keresztül ott kell ülnöd.

Előzőeknek: nem kell ahhoz feltétlen templomba járni, hogy az ember higgyen Istenben. Lehetsz te magadban is istenhívő ember,a ki próbál Isten tanításai szerint élni és megbánja a bűneit. És inkább az a képmutató, aki rendszeresen templomba jár csak azért, hogy mások lássák, hogy ő szokott járni.

2010. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

nem szántam provokálónak a kérdést. komoly dologról írtam,de látom választ nem kapok(tiszt. a kivételnek)

régebben igenis belemélyedtem a vallásba,2 évig foglalkoztam vele komolyabb szándékkal. csak sajnos a kereszténység(katolikus,református,hitgyüli és baptisták) mind egy dologról voltak híresek: nagyon el voltak szállva maguktól.

katolikus templomba relatíve kötelező volt mamámmal mennem,ő mai napig néha hangoztatja hogy pogány vagy nem hiszel istenben(ettől függetlenül én szeretem őt,sőt,anyám helyett anyám volt,kivéve ezt a hozzáállását).

kb 12 éves koromban anyám az elragadtatással nagyon megijesztett,ennek ellenére mint írtam foglalkoztam vallással és egy időben próbáltam keresztény életet élni.

2010. aug. 8. 00:20
 10/24 anonim ***** válasza:
akkor biztosan ez lehet a probléma hogy valamilyen szinten rád lett erőszakolva... én a templomokat nézni szeretem, de egy isten tiszteletet, vagy misét nem bírnék ki.. mert kiskoromban állandóan rám erőszakolták... ennek ellenében hiszek istenben , de nem járok templomba imádkozni... kövezettek meg:)
2010. aug. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!