Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lucifer és a Sátán egy és...

Lucifer és a Sátán egy és ugyan az a személy?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a keresztény tradíció szerint igen, de ha nem tévedek a Bibliában nincs megerőrítve.

2020. okt. 6. 13:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, Lucifer és a Sátán ugyan az a személy.
Nem, Lucifer és a Sátán nem ugyan az a személy.
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A keresztény tradíció szerint igen, ezért szavaztam az elsőre, de egyébként nem.


Az Izajás 14,12 szakasz latin fordításában található meg a "lucifer" szó:


"Quomodo cecidisti de caelo, Lucifer, qui mane oriebaris? corruisti in terram, qui vulnerabas gentes?"


Magyarul:


"Hogy is hullottál le az égből, te fényes csillag, hajnalnak fia? Hogyan buktál a földre, te, aki szolgaságba döntötted a nemzeteket? (SZIT)


A szöveg eredetileg a babiloni királyra vonatkozik, (4. vers). Keresztény szemmel azonban a szövegbe ékelődhet az egykori angyalfejedelemről, Sátánról szóló visszatekintő prófécia. Így nem csodálom, ha meggyökeresedett a Lucifer = Sátán értelmezés.


A kérdés inkább az, hogy vajon az eredeti szerző mit gondolt?


Vallástudományi szemszögből azt mondom, hogy a próféta nem gondolhatott Sátánra. Ez a fejezet az kb. az i.e. 8. században keletkezett, akkor pedig még nem volt Izrael teológiájában ott a Sátán képe, hanem feltehetően a jót és a rosszat is Istennek tulajdonították. Vagyis inkább költői kép lehet.


Teológiai szemszögből azonban elképzelhető, hogy mégis Sátánról van szó, mondhatjuk azt, hogy Isten előre adott egy kinyilatkoztatást a gonoszság fejedelméről a babiloni királyról szóló énekben.


Döntse el mindenki azt, hogy mit fogad el.

2020. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem.

A Bibliában egyetlen egyszer olvasható a Lucifer kifejezés. Ennek jelentése fényesség. Ezt a Bibliairója a Babilóni uralkodó házra, és az abban lakó fejedelmekre vonatkoztatva irta, soha nem volt Sátánnak ez a neve.

Csak annyi összefüggés van Fényes Uralkodó és Sátán között, hogy ahogy ezeket az Uralkodókat Isten letaszitotta a trónjukról magas állásukból, Sátánnal is ez történt, mikor fellázadt, és az égből is kivetették.


Hogy mi volt eredetileg a neve nem tudjuk. A Sátán az ördög nevet pedig a tettei miatt kapta, aminek a jelentése: Ellenálló, ellenfél, Rágalmazó, vagy vádló.

2020. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Lucifer a görög Phosporosz (ld. foszfor) latin változata, ami azt jelenti, fényhozó, és a hajnalcsillagot hívták így. A próféta szintén a Hajnalcsillag héber legendájára utal, hogy a lázadó angyal Samhazait levetették a mennyből, és függve maradt az égen, és így lett a Hajnalcsillag. Tehát a próféta itt Babilon királyát vonja párhuzamba a sátáni alakkal, és őt hívja Hajnalcsillagnak.
2020. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem, mert a sátán az egy köznév (vagy úgy is lehet mondani, hogy egy "hivatal", míg a Lucifer egy személynév.

Azt tudjuk, hogy a sátáni világban mindig harc folyik az elsőségért. Valamint azt is tudjuk, hogy aki megbánta a gonoszságát és szeretne már megtérni, annak az Isten mindig biztosítani fog egy új lehetőséget, hogy megjavuljon. Azért tudjuk ezt, mert Jézus egyértelműen igazolta, hogy az

Isten az irgalmas.


Saját egyéni véleményem szerint, akit mi úgy ismertünk, mint Lucifert, az a szellem már lehet, hogy régen megbánta azt a mérhetetlen sok gonoszságát, és a sok-sok szenvedés hatására megtért, és most már valaki más lehet a sátán.



"A SÁTÁN IS ISTEN MŰVE?


Én, Jézus, a működésem során elmondtam mindazt, amit az Atyámtól hallottam és láttam. Ebből nyilvánvalóan ki kell derülnie annak, hogy milyen az Isten! Ki kell derülnie, hogy Isten a szeretet, a mindent adás. Benne ez a forrása a mindent birtoklásnak.


A Sátán nem teremthetett szeretetlen teremtményeket. A Sátánnak, más névvel Lucifernek, tehát a Fény hordozójának volt lehetősége választani aközött, hogy Értem éljen, vagy önmagáért. Istenben nincs, nem lehet rossz! A tiszta Szeretetben nem lehet szeretetlenség!


Szabadság ott van, ahol jelen van az Isten Lelke (2.Kor. 3:17).


Országotokban is a szellemi nyitás következtében tért hódítottak a keleti vallások tanai. Ez jó is, meg nem is. Jó, mert van mit tanulnotok tőlük, de nem jó, mert nem látjátok az a zűrzavart, amit e tanok tudatotokban okoznak. Más kultúra hitvilágából kiemelt gondolatok kritikátlanul kerülnek tudatotokba. Úgy járok, mint az a háziasszony, aki a fehér ruhát válogatás nélkül összemossa különböző színes ruhákkal, és nem érti, hogy miért lett minden ruhája más színű!


Az a gondolat, hogy a Sátán egy negatív isten lenne, téves! Annyiban isten, amennyiben ti saját gondolkodásotokban istenné teszitek. Így születik a bálványimádás!


A negatív isten gondolatának forrásai azok a keletről származó tanítások, amelyek a világot a jó és a rossz egyensúlyának harmóniájában látják. Ezek a tanítások azt mondják, hogy a világban annyi rossznak kell lennie, amennyi jó van. Ez a tanítás útként a jó és a rossz közötti utat jelöli meg. Se jobbra, se balra. Tehát a langyosság! Mindez nem az Én világom! Nincs pozitív és hozzá tartozó negatív istenség!


Egy az Isten! Ebben az egy Istenben van az a harmónia, mire minden szellemi lény teremtetett! Maga Isten a HARMÓNIA! Isten nem osztja meg Magát senkivel, s mivel Én, Jézus, EGY vagyok Vele, ezért Én sem!


A Sátán azáltal akar istennek mutatkozni, hogy hatalmát az engedelmeskedtetésben akarja megvalósítani. Az Isten SZABADSÁG, és semmi köze az engedelmeskedtetéshez. Az engedelmeskedtetés a kaszárnyák világa. Tehát az a világ, ahol intézményesen tanítják az emberölést. A Sátán gyilkos volt kezdettől fogva (János 8:44)!


Csak olyan értelemben vagytok ti, szellemi lények istenek, hogy Isten saját képére és hasonlatosságára teremtett benneteket. Minden rossz egy lerontott JÓ! Ez áll a Sátánra is! Benne egyik legnagyobb jó romlott meg!


A Sátán kivettetett az Én világomból! Én legyőztem a sátáni világot!


Megáldalak a HŰSÉG LELKÉVEL!

Jézus; A HANG - könyv 2572

2020. okt. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sátán (született: Lucifer) maga az Ördög. Amikor még egy fényes hajnalcsillag volt, angyalfejedelem, na akkor volt Lucifer.
2020. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Sátán (született: Lucifer) maga az Ördög. Amikor még egy fényes hajnalcsillag volt, angyalfejedelem, na akkor volt Lucifer."

Pont erről írnak feljebb, hogy ez a Bibliából egyértelműen nagyon nem jön ki.


Én is kétséggel fogadom, hogy a sátán lucifer lenne. Logikailag és filozófiailag nem igazán jön ki a képlet.


"A Bibliában egyetlen egyszer olvasható a Lucifer kifejezés. Ennek jelentése fényesség. Ezt a Bibliairója a Babilóni uralkodó házra, és az abban lakó fejedelmekre vonatkoztatva irta, soha nem volt Sátánnak ez a neve."


Ezzel az a baj, hogy ha elolvassuk a szövegkörnyezetet, akkor ott nem csak feltétlen Tírus királyról lehet szó. Elég vegyes a szöveg.


28,12 Embernek fia! kezdj gyászéneket Tírus királyáról, és mondd néki: Így szól az Úr Isten: Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcseséggel, tökéletes [vers 3.] szépségben.


28,13 Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle [rész 27,5-27.] drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.


28,14 Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.


28,15 Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.


28,16 Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te [vers 14.] oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

2020. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, a kérub angyalt jelent, ez teszi számomra egyértelművé, hogy nem emberről van itt szó.
2020. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 A Sátán kivel szokott kereskedni? :) Ezek mind metaforák.
2020. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!