Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem gondolják azt, hogy lesznek hamis Krisztusok, és tilos a bálványokhoz imádkozni? Sőt, templomban is tilos imádkozni, mert ott is vannak bálványok. Vélemények?

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A Bibliából, Isten Felkentjének és a korábbi prófétáknak a kijelentései által:


Mt 24,24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.


3Móz 26,1 Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok fel a ti földeteken, hogy meghajoljatok előtte, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.


II. Móz. 20:3. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. 4. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. 5. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.


1Kor 10,28 De ha valaki ezt mondja néktek: Ez bálványáldozati hús, ne egyétek meg a miatt, a ki megjelentette, és a lelkiismeretért; mert az Úré a föld és annak teljessége.

(ugyanezen logika igaz a bálványok templomára is)

2020. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az elmém a templomom. Vannak hamis krisztusok, ez van. Nem az a vaj a templommal, hogy vannak bálványok. Nem ezért nem érdemes ott lenni.
2020. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
A kérdést se teljesen értem. Fuss neki újra.
2020. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A keresztények miért nem gondolják azt, hogy lesznek hamis Krisztusok, és tilos a bálványokhoz imádkozni? Sőt, templomban is tilos imádkozni, mert ott is vannak bálványok. Vélemények?



[link]


[link]


és ezt a tagot imádták! pedig Jézus megmondta, hogy lesz hamis Krisztus itt, és ott. Bálványimád pedig a templom ima, pedig ott csak keresztek és szobrok, és képek is vannak.

2020. okt. 21. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Jézus is egy kereszten imádkozott, akkor bálványimádó volt?
2020. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A jehovisták szerint igen.
2020. okt. 21. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:
A "jehovisták" nem mondanak ilyet, ne keverd őket bele a saját tudatlan ostobaságodba.
2020. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!