Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűn a házasságon kívüli szex?

Bűn a házasságon kívüli szex?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nem járok bulikba, hites ember vagyok! Nincs karos szendvelyem! A biblia szerint bűn házasság előtti szex! Na de fiatal vagyok , lehet leszek 30 éves mire hazas leszek, addig nem várhatok én hiszem hogy Isten meg érti hiszen emberek vagyunk egy életünk van a földön!
2020. okt. 23. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

De akkor meg minek megházasodni?

Egyébként a maszturbálás pont olyan bűn a fanatikusok szerint, szóval...

2020. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen... én is hiszek úgy élek hogy ne bántsak senkit ne ártsak másoknak! De élni kell egyszer élünk!
2020. okt. 23. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

A vallás szerint bűn, amúgy nem az.


Ne foglalkozz azokkal, akik tömik a fejed a hülyeséggel, mert igenis szükség van a szexuális tapasztalatra házasság előtt is. Pláne azt kell megtudni, hogy akit feleségül akarsz venni, azzal illettek-e össze szexuálisan.


A bibliai időkben (ókor) nem volt még biztos fogamzásgátló módszer, szóval érthető volt a törvény. Másrészt ennek a parancsnak a betartása a középkorban nem okozott a nemesi családoknál olyan nagy gondot, mert a lányokat 14-15 evesen férjhez adták, 20 évesen meg többgyerekes anyák voltak.


A világ azóta változott, ma kiskamasz lányok gimnáziumba járnak, nem házasodnak. Szóval lépj be te is a 21. századba és hagyd az ókori és középkori szokásokat.

2020. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a házasságon kívüli szex bűn a Biblia szerint. Előfordul, hogy a hívő ember elesik, s vétkezik, akár paráznaságot is elkövet. Viszont nem mindegy szerintem, hogy te ezt tudatosan keresed, vagy mondjuk egy buliban kicsit ittasan történik, amit utána megbánsz.
2020. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Igen, a vallás bűn!
2020. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Bűn egy zsidó mesekönyv szerint. Na és?
2020. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
A házasságon belüli szex is bűn, ha az nem gyermeknemzési szándékkal történik!
2020. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Pláne ha házasságon belül nincs lekapcsolva a villany vagy kipróbáltok valami nagyon gusztustalant, pl. anált vagy orálist, vagy kaki, pisiszex, de annyi minden van még...
2020. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!