Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a baj a keresztényeknek a...

Mi a baj a keresztényeknek a melegekkel, amikor ugyanúgy Isten gyermekei és nem tehetnek róla hogy melegek?

Figyelt kérdés
Egy meleg nem tehet arról hogy így született, én sem tudnék férfiakhoz vonzódik bármit is tennék heteró férfiként ..... teljesen megértem a melegeket, Isten biztos ugyanúgy szeretné őket, miért nem lehet templomi esküvő nekik? Miért nem lehetnek meleg papok?
2020. okt. 28. 12:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

“Az vesse rá az első követ aki bűntelen közületek.”


Egy homoszexuális csak annyira bűnös mint az aki ítélkezik felette, ugyanis csak Istennek van joga ítélkezni.

Na meg aztán ha azzal jöttök, hogy a homoszexuális szex bűn, mert a házasság csak két ellentétes nemű között köthető, akkor a házasságtörő heterók miért nem kapnak ugyan akkora szemrehányást mint a melegek, elvégre ők is házasságon kívül szexelnek a szeretőjükkel?

Sőt, aki nem vár a házasságig a szexxel az is ugyan akkora bűnös mint a melegek, tehát elítélni a homoszexualitást de a sorozat-monogámiát és a házasságtörést nem az képmutatás.


Ha hisztek Jézusban kövessetek őt, tartástok be a Bibliai tanításait, ha nem akkor ugyan milyen alapon kéritek számon a melegeket?

2020. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mint mindenről, a melegségről is találni pozitívat és negatívat a Bibliában. Ezért vannak olyan egyházak, ahol elfogadják a melegeket és papokká is válhatnak, házasodhatnak is. Máshol meg kizárják őket, sőt abúzus jellegű üldöztetésben van részük.


Lehet mondani, hogy egyik vagy másik félreértette a Bibliát, de ki tehetne itt igazságot és rendet?


Az egyház papságában létező meleg csoportról nem érdemes vitatkozni. Tudjuk, hogy jelentős részük meleg. Lásd Frédéric Martel könyvét "A Vatikán kínos titkai - Homoszexualitás, hatalmi játszmák, képmutatás" címmel.


Előttem volt pár fájdalmasan homofób, jobb esetben csak rendkívüli tudatlanságról árulkodó hozzászólás. Remélem, hogy a honlap moderátorai azelőtt kigyomlálják ezeket, mielőtt többen idetévednének és elolvashatnák.

2020. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12 végig kiálltam a homoszexuálisok mellett a kommentekben, de remélem az ellentábor kommentjeit nem törlik.

Csak akkor van párbeszéd, ha a másik felet is szóhoz juttatjuk, az elhalgattatás bűn.


Lehet nem egyezik a véleményeink de joguk van elmondani.

2020. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Még annyit elfelejtettem hozzátenni, hogy egyre népszerűbbek azok az irányzatok, amelyek újraértelmezik a Szentírásban foglaltakat, figyelembe véve, hogy azok milyen korban íródtak. Vallástól és felekezettől függetlenül a Bibliát felhasználni mások üldözésére nem helyes.


Nem tudjuk mi vezette a Bibliát írók kezét, de biztos vagyok benne, hogy nem az, hogy másokat bántsanak a benne leírtak miatt. Ha Isten létezik, az efféle viselkedés taszítja.


#13:

Joguk van elmondani a véleményüket az annak megfelelő fórumon, a megfelelő formában, ebben tökéletesen egyetértek. Ez a honlap nem arra lett kitalálva, hogy győlölködés és gyűlöletbeszéd tárhelye legyen. Ezt a honlap szabályzata is pontosan leírja, azt tiszteletben kell tartani.

2020. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Senki nem írta, hogy gyűlölni kellene a melegeket, csak azt hogy bűn a homoszexualizálás szerintük.

Ez nem gyűlöletbeszéd, csak vélemény.

Szerintük bűn, szerintem meg nem. Ennyi és nem több.


Ha nem így látod te leszel a kirekesztő és nem pedig ők.


Ez az oldal arra van hogy mindenki kifejthesse a véleményét.

2020. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Jah és ha nem mondhatják el, hogy szerintük bűn a homoszexualizálás, szerinted mi a picsha értelme lenne rákérdezni, ha csak egy féle választ lehet rá adni?



Kis véleménydiktátor.

2020. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
15. ja nem gyűlöljük a melegeket csak ha férfival vagy akkor pokolra jutsz...
2020. okt. 30. 07:55
 18/22 anonim ***** válasza:

Még mindig az vagyok aki véfig kiáltba melegek mellett hogy semmi bűn nincs a homoszexualitásban.

És igen amit mondtak az mág nem meríti ki agyűlöletbeszéd fogalmát.

2020. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a szüleik elbaszarintották a nevelésüket. Úgy mint most a sok dührohamos, hisztis gyerek, régen várta őket egy-két nagy pofon.
2020. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Még mindig a témához kapcsolódva, valószínűleg minden társadalomban sort kerített arra a hatalom, hogy találjon magának egy pár kisebbséget, védtelen csoportot, akiket lehetett gyűlölni, ki lehetett engedni a gőzt. Nem volt ez másképp a kereszténységben növekvő országok hosszú története során sem. Ebből még fennmaradt valamennyi. A politika újra és újra előveszi ezeket a technikákat. Az egyház mintha kezdene megváltozni, az újabb generációk jobbak lesznek a kihalók után.


#19

Engem is zavarnak ezek a hozzászólók, akik csak azért jönnek ide, hogy kiöntsék a mérgüket és nyomjanak egy vaskos homofób kommentet megkönnyebbülésként, de azért szerintem nem kellene ilyen szintre lemenni ha róluk beszélsz. Éppen elég büntetés nekik, hogy törölték a kommentjeiket.

2020. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!