Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a Vatikán...

Mi a véleményetek a Vatikán vagyon halmozásáról, Jézus mit szólna ehhez? Nem volt igaza Assisi Szent Ferencnek a Napfivér, Holdnővér című filmben mikor a pápához megy?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 20:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Mesélj, mit kellene tenni. De ami sokkal fontosabb, te szétosztod a vagyonodat? Assisi Szent Ferenc egy katolikus szerzetes volt, követed az ő példáját? Ha nem, akkor semmi jogod kritikát megfogalmazni.
2020. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

De ami sokkal fontosabb, te szétosztod a Vagyonodat?


pontosan sokan szegény van pl Afrikában..

Én osztom szét bizony, most is adtam egy ismerősömnek 200 ezer Ft ot a műtétre.. és 500 ezer a megtakarításom és igen a maradék 300at is adnám...

2020. nov. 4. 20:51
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Assisi Szent Ferenc mindenét odaadta, pedig hatalmas vagyona volt. Nem csak kölcsönzött egy jó ismerősének, hanem a legszegényebbek embereknek adott, akiket nem is ismert. Minden pénzét, sőt drága ruháit is szétosztotta. Tényleg követed őt?
2020. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
3. Követném szívesen, mert Jézus ezt tanította...
2020. nov. 4. 21:02
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

"Követném"

Tehát nem követed. Akkor miért kéred máson számon? Kicsit olyan vagy, mint azok a farizeusok, akiket Jézus megintett.

2020. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5. Mint mondtam követem...első lépést megettem.

Na de álljunk meg én nem is vagyok pap, pápa, aki Isten helytartója Jézus tanítványa,... nincs is jogom misét mutatni, keresztelni kis gyereket, gyóntatni stb...

2020. nov. 4. 21:13
 7/26 anonim ***** válasza:
41%

Az utóbbi napokban feltett kérdéseid alapján én is látom, hogy nem vagy Jézus tanítványa, inkább a sátáné, de nem ez volt a kérdés.

Amúgy a gazdag ifjú se volt pap vagy pápa, akinek mondta Jézus, hogy ossza szét mindenét. Assisi Szent Ferenc se volt pap vagy pápa, mégis mindenét szétosztotta.

2020. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7. ezen jót nevettem 😂😂😂😂😂
2020. nov. 4. 21:20
 9/26 anonim ***** válasza:
52%
Akkor már megérte a válasz. Egyébként melyik szektának vagy tagja? Persze csak ha nem szégyenled felvállalni.
2020. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9. Római katolikus vagyok... akár hiszed akár nem... szüleim nagy katolikusok, talán miattuk csalódtam nagyon a katolikus vallásban
2020. nov. 4. 21:26
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!