Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok Dr Jay Smith...

Mit gondoltok Dr Jay Smith állításáról miszerint Mohamed próféta soha nem is létezett, csupán egy kitaláció az egész?

Figyelt kérdés
[link]

2020. nov. 15. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
elképzelhető, én jézusról se gondolom, hogy létezett. szerintem őt is és mohammedet is az utókor gyúrta össze egy-egy emberré, tehát más emberekről szóló sztorikat tulajdonítottak utólag nekik. shakespeare-ről is így gondolták egy időben. tekintve hogy az első leírás jézusról az élete után pár száz évvel íródott csak, szerintem valószínű, hogy utólag találtak ki egy perszónát, és a sztorikat, tetteket ennek a kitalált figurának tulajdonították (mohammedről ezügyben nem tudok nyilatkozni)
2020. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Dongaben ***** válasza:
0%
Hogy az arabok lemásolták volna azt, ami a Római-Birodalomnak bejött? Hogy egyesítsék a népet? Áhhh... Eszükbe sem jutott... Ma is ennek isszuk a levét. :(
2020. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Csak több százezer szemtanú leírása bizonyítja hogy Mohamed próféta létező személy volt, de semmi gond.
2020. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Akár lehetséges is, bár én nem gondolom, hogy ne létezett volna (ilyen terrort egy nem létező személy nem tud létrhozni). Viszont életével kapcsolatban biztos van sok mitologikus, nem valóságos elem.
2020. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ismerem az elméletet. Szerintem valószínűtlen, hogy nem létezett. Valahogy nem életszerű. Igaz, hogy az élete később lett lejegyezve, de a történetek róla attól még léteztek, a Korán is létezett. Szerintem, ha összerakjuk a képet sokkal inkább az jön ki, hogy egy hadvezér volt, aki személyi kultuszt épített ki maga köré. Ezt visszafelé beadni az embereknek, hát nem tudom... szerintem nehéz lett volna, mert azért nem éltek tőle olyan messze. Annyira nem vegytiszta az életrajza, hogy ne higgyem el, hogy egy ilyen ember nem létezhetett. Igazából a története teljesen életszerű. A környékbeli három nagy vallást keverve (kereszténység, zsidó, zoroasztrizmus) létrehozott egy sajátot, amivel közös identitást, nemzeti tudatott teremtett az egymással hadakozó és a környezetükhöz képest elmaradott, szétszórt arab törzseknek. Az elmaradott törzsi szokásokat felszámolta és morálisan az eddiginél magasabb szintre emelte őket, hogy a környező népekhez kulturálisan felzárkózzanak. A kultuszát maga és a "könyve" köré (akkor még nem könyv), pontosabban kinyilatkoztatásai köré építette ki. Ilyen-olyan módon, (sokszor házasság révén) szövetséget kötött egy csomó törzsfőnökkel és befolyásos emberrel, akik a hatalomért és zsákmányért cserébe mellé álltak. Háborúi során elüldözte vagy kivégeztette a neki ellenszegülőket, majd halála után a legközelebbi emberei és követői egymásnak estek a hatalomért és egymást gyilkolták. Közben az egyikük, hogy az ingatag, elért egység fel ne bomoljon, lefektette a mindenkit összekötő közös vallás alapjait és megalkotta a standard Koránt, mint mérőzsinórt és összekötő kapcsot az arabok között. Kétszáz évvel később, pedig már mikor kezdet mindenki minden félében hinni, hogy egységesítsék az alapító életrajzát is, összeszedték az első hádísz gyűjteményt. Ha eltekintünk a rózsaszín ködtől, röviden ez az életrajza. Szerintem ilyet nem kell kitalálni. Mohamed és társai, lényegében egy erős birodalmat akartak létrehozni és a népüket akarták megerősíteni, felvirágoztatni, idegen befolyás nélkül. Ezért kellett egy független, saját vallás. Szerintem ennyire prózai a történet. Azt nem tudom, hogy Mohamed mennyire csinálta ezt tudatosan, vajon már az elejétől fogva vagy csak később alakultak így a dolgok, de a vége ez lett. Az elején lehet még tényleg csak az igazságtalanságok zavarták és változtatni akar a dolgokon és azért kezdett el prédikálni, mert zavarta, ami körülötte volt, de az egészből végül egy birodalom építés lett. A 22 év alatt valószínűleg, idővel szép lassan, részben megváltoztak a nézetei. Szerintem ez egy nagyon is emberi történet és simán elképzelhető.
2020. nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Igen, azoknak biztos akik kitalációnak tartják Jézust is. De pl. Petőfi nem-e kitaláció? Testét megtalálták? Nem. Köddé vált.
2020. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De Hitler is eltűnt. Nem-e kitaláció volt. Kitaláltak és photoshoppoltak egy bajuszos ürgét.
2020. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 róla rengeteg festmény készült, kortársai is beszéltek róla, újságokban jelent meg a munkája, és még egy dagerrotípia is fennmaradt róla. jézus és mohammed ezek közül egyiket se tudja felmutatni.

nem ő az egyetlen amúgy akinek eltűnt a holtteste

2020. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"róla rengeteg festmény készült, kortársai is beszéltek róla, újságokban jelent meg a munkája, és még egy dagerrotípia is fennmaradt róla"


Jézusra is igaz ez, csak akkor nem volt festő, de amúgy dettó. hamis híreket is lehet kreálni úgy mint manapság.

2020. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Jézusra is igaz ez"

egyetlen festmény se maradt fent róla ami az életében készült volna (csak találgatások vannak a kinézetéről), a rómaiak egy szót se írtak róla, ahhoz képest hogy a biblia szerint rendszeresen került összetűzésbe velük élete során, az újszövetség párszáz évvel a halála után íródott. rezeg a léc

2020. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!