Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy van az, hogy azok a...

U. Xorter kérdése:

Hogy van az, hogy azok a hívők nem akarnak meggyőzni senkit, akik maguk is hajthatatlanok, és nincs olyan hívő, aki hagyná meggyőzni magát, talán mert őket már meggyőzték és ateisták?

Figyelt kérdés
És csak az marad hívő, aki meggyőzhetetlen, vagy nem érti a logika és tudomány alapelveit.

2020. nov. 16. 21:56
A kérdező szavazást indított:
Valaha istenhívő voltam, de meggyőződtem, és ateista vagyok.
Valaha ateista voltam, de megtértem.
Mindig is istenhívő voltam.
Mindig is ateista voltam.
26 szavazat
 1/8 anonim válasza:
76%

A hívők biztosak benne, hogy az ő hitük az igaz. Éppen ezért nem is foglalkoznak olyan dolgokkal, mint logika vagy tudomány és nem hajlandók az ateisták érveit meghallgatni (Tisztet a kivételeknek!). Általában az ateisták is biztosak benne, hogy nekik van igazuk, de hagyják "meggyőzetni" magukat, mert úgy sem foganak megtérni.


Remélem jól értelmeztem a kérdést.

2020. nov. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

Az ateisták biztosak benne, hogy az ő világnézetük az igaz. Nem tudnak logikusan gondolkodni, elutasítják a természettudományos ismereteket, csak azokat a meséket fogadják el, függetlenül attól, hogy mennyire illogikus, paradox és tudományellenes, amelyek megfelelnek az ő elképzeléseiknek.

A logikai bizonyítás szabályait is tagadják, körkörösen bizonyítanak és szalmabáb érvelést folytatnak. Nem vizsgálják meg, nem értelmezik a hívők logikai és természettudományos érveiket, bizonyítékaikat. Gyakran csapnak át személyeskedésbe, mikor szorul a hurok és könnyedén cáfoljuk rommá az érveiket. Meggyőzhetetlenek, nagyon kevés kivétellel.


"És csak az marad hívő, aki meggyőzhetetlen, vagy nem érti a logika és tudomány alapelveit."

Úgy akartad írni, hogy az marad ateista. Úgy igazad van. Eleve aki materialista annak következetesen tagadnia kell a logikát és a szellemi dolgokat, mert az anyagból ez nem következik, tehát, kérdező, már te is ellentmondtál a saját világnézetednek, mikor a logikára hivatkozol. Nem tudtad, hogy a materializmus elutasítja azt? Még azt sem tudjátok, amiben hisztek.

2020. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívő vagyok, szerintem a hit egyrészt az emberi jogok egyike (vallásszabadság van), másrészt magánügy.

Mindenkinek joga van hinni, vagy nem hinni, hagyom hogy érvényesüljön ez a jog.

2020. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A hármasnak maximálisan igaza van, de ennek nincs nagy köze kérdéshez.
2020. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Hívőből váltam agnosztikus ateistává.


Viccesnek tartom, amikor a hívők akarnak engem meggyőzni, mert az átlag hittérítő nem tud nekem újat mondani, sőt, sok esetben jobban ismerem a kereszténységet, mint ő maga.

2020. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Reagálok a hozzászólásokra:

#1-es, igen, jól értelmezted a kérdést. Azt hozzátenném, hogy nem ilyen fekete-fehér a dolog, mert van valamennyi hívő orvos, biológus (az ismeretségi körömben ezek),... és ugyanúgy vannak tudományellenes ateisták is. Csak a statisztika azt mondja, hogy az intelligencia inkább a tudományos és logikus beállítottsággal korrelál pozitívan, és a teizmussal nem.

#2-es, provokatív, hogy felcseréled a két oldalt. Nem is kommentálom.

#3-as, valahol az is a jogot képezi - leginkább a fundamentalista hívő államokban -, hogy elnyomják a nőket. Egy civil religiózus állapota lehet magánügy, de a véleményem szerint igenis politikai kérdés, amivel foglalkozni kell. És a közszereplők, influencerek igenis maradjanak politikailag korrektek - azaz ne katalizálják mások religiózus doxazmáját az ideológiájukkal!

#5-ös, együtt érzek veled, habár én sosem voltam vallásos, évekig kerestem Istent, eljártam keresztény gyülekezetekbe, és szerettem volna megtérni. Meghallgattam, és a mai napig meghallgatom az érveiket, de nem meggyőzőek, sokszor nem is tudományosak - hiába hivatkoznak tudományos fogalmakra.

Ennél a kérdésnél arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi az 1. és 2., ill. az 1. és 4. szavazatok aránya.

2020. nov. 17. 18:19
 7/8 anonim válasza:
59%
@6 Tudom, hogy vannak tudományos területeken dolgozó hívők, éppen ezért írtam, hogy "tisztelet a kivételnek".
2020. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, európai és amerikai jogokra gondolok, tisztában vagyok azzal, hogy nincs mindenhol vallásszabadság, és azzal is, hogy a nők számos arab államban nem jogképesek,nem róluk írtam, hanem magamról. (A vallás és állam összefonódása a múltban is problémát okozott.)
2020. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!