Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért feltételezi bárki, hogy...

Miért feltételezi bárki, hogy ha imádkozik Istenhez akkor segít majd neki?

Figyelt kérdés

Rengeteg éhező gyermek van a világban, sokakat napi szinten megvernek, bántalmaznak. Háborúk folynak napi szinten és természeti katasztrófák vagy épp betegségek pusztítanak.


A mindenható láthatóan nagy ívben tesz rá... Ennek tudatában miért gondolja bárki is, hogy majd pont rajta fog segíteni egy állásinterjún egy dolgozat megírásában, vagy egy beteg nőnek teherbe esni?



2020. dec. 6. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Mert tudom, hogy milyen rendezvényen vagyok.

Elég korlátolt és egysíkú a gondolkodásmódod.

2020. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Ez igazából semmilyen tekintetben nem válasz a kérdésemre. Miért lenne egysíkú a gondolkodásom. Szerinted logikusabb, hogy neked segít Isten megnyerni egy tenisz mérkőzést miközben ezreket hagy éhenhalni?

2020. dec. 6. 20:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyesmikért nem imádkozok, ezek a dolgok csak rajtam múlnak. Isten számára nem az a fontos, hogy valaki sikeres legyen az életben, hanem, hogy helyén legyen a szíve. Én inkább ezért szoktam imádkozni.
2020. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

2.


Mivel nincsenek megfelelő ismereteid, így nem vágod, hogy ez két különböző dolog(hogy Isten miben segít vagy sem).

De nekem aztán mindegy, nem én hisztizek az interneten.

2020. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva vannak a témával kapcsolatos ismereteim, és nem is gondolnám hisztinek, ha rávilágítok egy logikai bakira (a sok közül).

Elnézést kérek, ha az általános ismeretvágy ilyen szinten sérti az önérzetedet, hogy szükségét érzed a támadásnak.

2020. dec. 6. 20:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4


Valóban sértette az önérzetedet, amit a kérdező mondott. Ha Jézust követed, akkor ne hagyd, hogy felidegesítsen, hogy valakinek más a véleménye, hanem próbáld meg megmutatni, hogy az nem úgy van.

2020. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Azért, kérdező, mert ő annak segít, akinek akar.

Hitlernek is akart egy ideig.


Másrészt ez még hagyomány a régebbi istenektől. Ők annak segítettek, aki a nagyobb áldozatot adta, és ez az isten is kért egy ideig áldozatot.

2020. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Miért feltételezi bárki, hogy ha imádkozik Istenhez akkor segít majd neki?" mert reméli, és/vagy vannak már ilyen jellegű tapasztalatai.
2020. dec. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Miért segített volna Hitlernek?


#8

Vannak ilyen jellegű tapasztalatai?

Tehát ha valami sikerül akkor azért van mert segített, ha nem sikerül akkor meg azért mert nem segített?

Nekem ez igencsak úgy tűnik, hogy feleslegesen beleerőltetjük a képletbe.

2020. dec. 7. 05:40
 10/13 ...Laci ***** válasza:
27%

Én hiszem, hogy Isten egyformán próbál szeretni mindenkit, de:


Nem állunk Isten előtt egyforma feltételekkel. Mindenki a felmenői között rendelkezhet szentekkel, vagy bűnösökkel. Ők felhalmozhattak sok érdemet, vagy akár jóvátenni való bűnöket is.

Ki vállalja azokért a felelősséget? Lerázhatnánk az egészet magunkról és azt mondhatnánk, hogy semmi közünk az egészhez, egye meg mindenki, amit főzött.

Igen, de a jóvá nem tett dolgok terhe a következő generáció vállát nyomja. Hasonlóan, az érdemek is áldást jelentenek az illetõnek, vagy/és a leszármazottainak.


Tehát Isten nem tudja egyformán megáldani az összes gyermekét. Hidd el, az igazságos Istennek ez a legfájóbb. Ha megtenné, akkor Sátán is közbeszólna a ki nem érdemelt áldás vagy szerencse miatt. Az így "jogtalanul" szerencsés embert Sátán megtámadhatja és rászabadíthat egy csomó rossz és nem kívánt dolgot. Ezt pedig Isten akarja a legkevésbé. Tehát Ő vár, amíg az ember az életével megfelelő és elegendő feltételt halmoz fel és helyrehozza a saját és ősei hibáit is.


Ez röviden a véleményem, mint hívőnek.

2020. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!