Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok vannak...

Milyen bizonyítékok vannak Jézus létezésére? Jézus valóban létezett?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 17:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%

"Tacitus írja, az 1. században:"

Tehát kb. 100 évvel később.

Értem.

2020. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Az első század 0-100-ig tartott.
2020. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 KZitus ***** válasza:
61%

Szia

A négy evangélium IS bizonyíték arra, hogy Krisztus a földön élt. Négy különböző ember írta le az élettörténetét olyan időben, korban, amikor emberek tömegei látták, hallották és részesültek a csodáiban. Tehát ha Máté, Márk, Lukács és János nem írtak volna igazat róla, azt az akkor élő emberek leleplezhették volna.

2020. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12%

Ez továbbra sem bizonyíték.

Eleve mind a Bibliában van, tehát egy helyen. Akár egy ember is írhatta volna (nem egy ember írta, de akkor is).

2020. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%

Az akkor élő emberek közül gondolom senki sem mert volna kritikát megfogalmazni a vallás ellen. Az 1. század az már bőven a sötét középkor.


A legnagyobb hatalma a vallásnak volt. Egész a 15. századig a reneszánsz kor kezdetéig.


Én még el is hiszem, hogy létezik Isten, de minden más amit erre az egyház ráhúzott az megfélemlítés. Emberek bűnösnek kiáltása, régebben kivégzése. Ez ellent mond a teremtő Isten szeretetének, megbocsájtásának. Az ő nevében hozott ítéletek, meg a kereszténység saját tanításainak mond ellent.


Én nem gyakorlok vallást. A Biblia millió ponton bizonyította már tévedését, amelyek a kor és a tudomány fejlődésével megdőltek.


Ne menjünk messzebb annál, hogy a Föld gömbölyű és a Nap körül kering.

2020. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

"minden más amit erre az egyház ráhúzott az megfélemlítés. Emberek bűnösnek kiáltása, régebben kivégzése. Ez ellent mond a teremtő Isten szeretetének, megbocsájtásának."

Na de honnan veszed egyáltalán, hogy Isten szeret és megbocsát? Csak nem az egyház tanításából? ;-)

És azt hol tanítja az egyház, hogy az egyházi emberek tökéletesek? Sehol.

2020. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
Akkor mi értelme ennek az egésznek?
2020. dec. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként szerintem azt írtam le, hogy milyen ellentmondásban vannak a hívők saját vallásukkal.
2020. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
29%

"A négy evangélium IS bizonyíték arra, hogy Krisztus a földön élt."


Az evangéliumok nem bizonyítékok, mert ennyi erővel az Íliász is bizonyíték lehet Akhilleusz létezése mellett.


Történelmi szemszögből Jézus létezése mellett elsődlegesen a NEM keresztény szerzők idézetei szólnak, mint elfogulatlan, hiteles források.


Ezután jönnek szent, vallási iratok, kiegészítésként.

2020. dec. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

"Akkor mi értelme ennek az egésznek?

...

Egyébként szerintem azt írtam le, hogy milyen ellentmondásban vannak a hívők saját vallásukkal."


Hogy mi értelme van az egyháznak? Pont az, hogy az egyház tanításán keresztül ismerheted meg Istent, az egyház tanításán keresztül tudhatod meg, hogy szeret. Ez a lényeg. Nem pedig az, hogy X vagy Y pápa vagy pap mikor mit csinált épp.

A hívők nincsenek a vallásukkal ellentmondásban, hiszen nem az egyes pápákban vagy papokban hisznek, hanem Istenben. Istenben, aki szeret. Nem Istenben, akitől félni kell. Ez nagyon fontos különbség. Márpedig az egyház tanítása nélkül sokan arra jutnak, hogy Isten ki akar szúrni velünk. Pedig nem.

2020. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!