Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak itt (a)gnosztikusok és...

Vannak itt (a)gnosztikusok és miképpen jutottatok erre az álláspontra?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 11:50
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
93%
A gnoszticizmus meg az agnoszticizmus egészen más dolgot jelentenek.
2021. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom azért raktam zárójelbe az a betűt.
2021. jan. 20. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én keresztény voltam, és rájöttem arra, hogy Isten létezése mellett nincs egyetlen bizonyíték sem. Istenérvek vannak, se bizonyíték nincs, az istenérvek azonban nem győznek meg. Tehát az agnosztikus álláspont nálam alap. Időnként azonban inkább agnosztikus ateistának érzem magam, tehát valószínűtlennek tartom Isten létezését. Persze ettől még létezhet, adok egy kevés esélyt arra, hogy van talán van Isten.
2021. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2021. jan. 20. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egyetlen egy egyházról sem lehet biztosan állítani, hogy az az igaz vallás. A követői pedig szentül meg vannak győződve arról, hogy a sajátjuk. Ez rengeteg felesleges halál alapja.


Ha van Isten, és valóban jóságos akkor megveti ezt, meg azt amit az egyházak a nevében leművelnek. Az egyház része a politikának, a vatikán milliárdokat költ gyermekmolesztálási perekre, hatalmas vagyont halmoz fel, és a híveit pedig manipulálja és a hitükkel irányítja.


Amúgy meg a tudományos megközelítésnek több alapja van, az a kérdés, hogy a tudomány által alátámasztott folyamat elindulhatott-e magától, vagy kellett hozzá egy felsőbb erő aki ennek a lehetőségét megteremtette. Én hiszek benne, hogy kellett

2021. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám tanította hogy van isten, de ő a pokol helyett a reinkarnációban hisz.
2021. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez tanítás kérdése? A gyárak meg ne tudják.
2021. jan. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!