Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lesznek/vannak vakcinaellenes...

Lesznek/vannak vakcinaellenes keresztény felekezetek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 21:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Bár inkább ne szűkítsük le a kérdést a kereszténységre. Hanem, úgy önmagában lesznek/vannak olyan vallási felekezetek, amik kifejezetten idegenkednek a vakcinától?
2021. jan. 22. 21:17
 2/6 anonim válasza:
100%
Ja ez elég fura lenne hisz semmi köze a bibliához .. a Jelenések könyvéből talán egy mondatot lehet ráfogni, egyébként messze elkerüli :) ez csak egy oltás a 123.már a világban , ha valaki ellenzi az ne adassa be , úgy tudom nem is mindenki kaphatja meg akkor se ha akarja , mert mindenféle dolognak meg kell felelni. Vagy tévedek? Egy hete még erről csengett a rádió. Én nem akarom beadatni, de pl édesanyámnak , édesapámnak örülnék ha be lehetne!
2021. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Tisztátalan lehet keresztény szemmel, hogy az elpusztult vírus teteméből készült levet fecskendezik beléd. Mondjuk Jézus se tudta, hogy az alkoholos erjedés tisztátalan, mivel akkor még nem volt mikrobiológia, szóval nem csak a részegedés lenne tiltott hanem maga az alkohol is.
2021. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ozmium42 ***** válasza:
96%
#3 A vírust nem tekintjük élőlénynek, nem él, és el sem tud pusztulni. Ezen kívül az RNS vakcinák már nem is ilyen alapon működnek.
2021. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BGB ***** válasza:
73%

Mivel Magyarországon kötelező oltásokat mindenki kap évtizedek óta, gondolom ha lenne ilyen csoport már halatták volna hangjukat mint például a Jehova Tanui a vérátömlesztés kapcsán, de ilyenről nem tudok.


Az oltás ellenes csoportok nem vallási alapon, hanem egyéb érvek kapcsán utasítják el az oltás beadatását. Ezekhez az érvekhez bárki keresztény és ateista is csatlakozhat illetve elutasíthatja.


Persze nem kizárt, hogy valaki a bibliából vmit kiragadva belemagyarázza ezt a tiltást és másokat beoltva e tannal létrehoz ilyen csoportot is.

2021. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
Én oltásellenes azért vagyok, mert az orvosoknak hála csomó gyógyszerallergiám lett. Tömték régen belém a penicilint. Az oltásoktól autoimmun beteg leszel. És ugye aki a teste ellen vétkezik az bűn. Különben is a sok buta ember nem tudja, hogy kb. 3 hónapig véd. Most oltogatod magad négyszer egy évben? Majd elmúlik magától a vírus mint a spanyol nátha.
2021. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!