Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Maradjak keresztény vagy...

Maradjak keresztény vagy legyek inkább ateista?

Figyelt kérdés
Katolikus vallású fiú vagyok, megvagyok keresztelve, elsőáldozó is voltam stb. de folyton azt érzem, hogy Isten a legfontosabb helyzetekben cserben hagy. Emiatt folyton őrlődök a vallásosság és az ateizmus között. Ti mit javasolnátok?

2021. jan. 23. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Legyél továbbra is keresztény
Légy inkább ateista
Maradj a 2 állapot között
42 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Keresd az utad.
2021. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
4%
Van másik isten is Allah
2021. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%
A hit nem észérvek mentén szövődik. Mi, férfiak nehezebben hagyjuk a döntéseket istenre, sorsra, vagy bárminemű felsőbb hatalomra bízni. Jobban szeretjük a tudományok világát, mint a vallás homályát, és döntéseinket is két lábbal a földön állva hozzuk. Mindenesetre szerintem az istenit olyan, mint a fing. Ha nagyon erőlteted, lehet hogy szar lesz...
2021. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

"Mi, férfiak nehezebben hagyjuk a döntéseket istenre, sorsra..."


Miért kell ehhez férfinak lenni?

Azt hiszed, hogy minden nő egész nap térdepel vagy jósnőkhöz jár?

Fura ismeretségi köröd lehet, ha ilyen következtetéseket vonsz le.


Kérdező!

Ezt mi nem tudjuk megmondani helyetted.

Vagy hiszel vagy nem, de ha bosszúból akarsz ateista lenni, akkor még a szó fogalmát sem ismered.

2021. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
5%
Nagyon jó, hogy elkezdtél kételkedni. Csak így tovább és egyszer rájössz, hogy milyen buta és logikatlan a vallásosság és nincs szükséged semmilyen képzeletbeli barátra, hogy megoldja a gondjaidat.
2021. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
Én hívő keresztény voltam, hittem Istenben, rendszeresen imádkoztam is, de aztán minden sz*r helyzetben ami volt az életemben cserben hagyott, kértem a segítségét, de nem "mutatta" meg, hogy létezne vagy hogy velem lenne. Aztán egyre több kudarc ért, sokkal több rossz történt velem mint a körülöttem levőkkel, azt tapasztaltam, hogy én hívőként sokkal több rosszat kapok, mint azok akik egyáltalán nem is hisznek Istenben, és nem törekednek a hívő életmódra. Lassan rájöttem, hogy Isten csak egy kitaláció, amit az elkeseredett emberek találtak ki, hogy legyen reményük, hogy majd Isten megsegíti őket. De nem, nem fog segíteni senki, mert nincs senki, magadnak kell segíteni magadon meg egyedül kell megélned a sok rosszat. Így mára már atesitának tartom magam, egyáltalán nem hiszek Istenben és a vallást is értelmetlennek tartom. De persze nem akarok meggátolni senkit, hogy ne higyjen Istenben, mindenki tegye azt amit szeretne, de én már nem hiszem, hogy valaha is hívő lennék újra.
2021. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Miben hagyott cserben Isten? Ateistaként milyen új lehetőségek állnak előtted?
2021. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
7-es, egyszerűen nem éreztem, hogy velem lenne és figyelne. Semmilyen új lehetőségek nem állnak előttem, de legalább nem egy (szerintem) álomvilágban élek, hanem a magam ura vagyok.
2021. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 qkker1 ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened, ha úgy érzed hogy szükséged van a vallásra, akkor maradj keresztény, ha nem, akkor legyél ateista!
2021. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%

ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν (mert az Isten szeretet)

-

1Jn4,8 Aki nem szeret, nem ismeri az Istent, mert az Isten szeretet.

Azt jól tetted, hogy Joe bácsit, aki ahol tud segít nem teszed I. helyébe.

Esse est Deus -Isten a Lét -mondják már a skolasztikusok.

Minél jobban keresed és annál mélyebbre jutsz Isten-, világ-, ember-, önmegismerésben. Nincs, ki cserben hagyjon, nincs akit tagadni kell. MEGISMERÉS - gnózisz.

És szeretet révén egyre inkább rájössz a fentiekre.

És hogy a "kitaláció" a felhőnülő nincs, de gonosz, nem segíííít ájájáj - milyen messze van a megismerési folyamattól. Milyen sekélyes világkép.

Blaise Pascal - ajánlott, hogy kereste a "rejtőzködő Istent"

[link]

2021. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!