Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateizmus számára miért...

Az ateizmus számára miért hihetetlen, hogy a keresztény isten létezik?

Figyelt kérdés
2021. jan. 27. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen okból kellene elhinni, hogy létezik???
2021. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mansour ***** válasza:
84%
Mivel az ateizmus fogalma pont ezt jelenti - hogy valaki nem hisz semmilyen isten létezésében.
2021. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért hihető?
2021. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
A keresztények számára miért hihetetlen, hogy Ozirisz létezik?
2021. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Anahystor ***** válasza:
95%

Talán azért, mert egyetlen érvet sem tudott több ezer év alatt találni a kereszténység a létezésére.


(De más csoportok sem a saját istenének/isteneinek a létezésére.)


(A HIT nem bizonyítható... szokták mondogatni, de ha nincs bizonyíték a kezében, csupán egy óhajtott feltételezés, akkor mégis mi a frászra alapozza, hogy neki van igaza?

2021. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mansour ***** válasza:
22%

"Talán azért, mert egyetlen érvet sem tudott több ezer év alatt találni a kereszténység a létezésére."

De, érvekkel tele van a padlás, csak objektív bizonyíték nincsen.


"ha nincs bizonyíték a kezében, csupán egy óhajtott feltételezés, akkor mégis mi a frászra alapozza, hogy neki van igaza?"

Viszont létezik olyan, hogy szubjektív meggyőződés, arra alapozza.

2021. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Anahystor ***** válasza:
100%

Ok, ez az ő szubjektív meggyőződése.

De olyanom nekem is van :-) .


Ellenben én a hitemet nem próbálom ráerőltetni másokra, mivel az nem bizonyosság.


Viszont annyit elvárnék, hogy mások is viselkedjenek mértéktartóan, és ne tegyenek olyan kijelentéseket, melyeknek nincs szilárd tényalapja.

2021. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mansour ***** válasza:
0%

Erőltetni a hívőknek sem szabadna, még olyan vallásokban sem, ahol térítési parancs van. Téríteni elsősorban jó példával, másodsorban meggyőzéssel kellene, az erőltetés kontraproduktív.


"Viszont annyit elvárnék, hogy mások is viselkedjenek mértéktartóan, és ne tegyenek olyan kijelentéseket, melyeknek nincs szilárd tényalapja."

A mértéktartó viselkedést nagyjából minden vallás erénynek tekinti, úgyhogy ezt illene követni. Azt viszont, hogy ki milyen kijelentéseket tegyen - hát, nem tudom, hogy ezt elvárhatjuk-e másoktól.

2021. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Anahystor ***** válasza:
77%

"Téríteni elsősorban jó példával, másodsorban meggyőzéssel kellene"


Például így ugye??:


"Vagy nekem olyan érzésem van és kérem Isten segítségét, hogy egy akkora csapás éri majd P****-t a közeljövőben, hogy meg fog térni. Vagy ha mégsem, akkor öngyilkos lesz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. (143-as hozzászólás)


vagy ez:


"Soha nem lehet tudni, nemcsak P****-ra értem, hanem akinek nincs nagyon hite Jézusban és Istenben, hogy ráfér, ha pl. levágja a lábát a vonat, tolószékbe kerül, süket lesz vagy bármi. "


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

155-ös hozzászólás

2021. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mansour ***** válasza:
Szép példák... arra, hogy hogy riasszunk el mindenkit a kereszténységtől.
2021. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!