Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberi értelem vagy az...

Az emberi értelem vagy az emberi tudat részben vagy egészben szellemi/immateriális természetű?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, egészben.
Igen, részben.
Nem, materiálisan teljesen megmagyarázható.
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem részben. Az eredete szellemi, de a téridőben az agyunk segítségével tudjuk "üzemeltetni". Bár az anyag is szellemi eredetű, ezt ugye tudjuk, a kvantumfizikának hála, szóval akár egészben is lehet a válasz. Sőt, azt is tudjuk a kvantumfizikából, hogy klasszikusan az anyag nem is létezik, szóval materiális nem lehet.
2021. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Immateriális mindenképpen azt mondanám. A jövőbelátás képessége is szerintem ezt támasztja alá.Különben honnan tudná valaki,hogy mi fog történni?Hacsak ezek az információk nincsenek egy olyan "helyen" tárolva amihez valahogy hozzáférsz.
2021. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocs az offért. @2! Ez elgondolkodtató. De pontosan mit értesz "jövőbelátás képessége" alatt?
2021. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokan megálmodják a jövőt.Szerintem jónéhány emberrel már megtörtént.Velem is. És ezalatt nem azt kell érteni,hogy nagyjából,nagy vonalakban álmodod meg,hanem részletekre kiterjedően az események pontosan úgy történnek ahogy álmodtad.Ez a durva. Na erre,hogy lehet képes valaki?Amit előző nap álmodtam,pontosan ugyanaz történt másnap. És amikor megtudtam,hogy mi is az ami történt, valamint tudatosult bennem,hogy én ezt álmodtam akkor egyszerre megdöbbentem és meg is ijedtem saját magamtól.Azóta sem tudom,hogy ez,hogy lehet.Amire gondoltam az az,hogy talán minden információ,történés tárolva van és ehhez valahogy hozzáférsz véletlenül .De szerintem ez egy ilyen hiba a mátrixban típusú dolog lehet.
2021. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2021. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szellemi és az immateriális nem ugyanaz, a materialisták nagy része azt mondta, hogy a szellemi anyagi természetű, de nem azt, hogy nincs
2021. ápr. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*(( mármint hogy a szellem anyagi természetű ))
2021. ápr. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem materiális, mert amikor meghalunk és elbomlik a fizikai testtel együtt az idegrendszer is, attól még a tudatunk továbbra is megmarad, és gondolkodunk.


A kvantumfizika lényegében igazolta, hogy az információ áramlás független az anyagtól, a nélkül is történik információ áramlás. pld. Schrödinger macskája


[link]

2021. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!