Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Közvélemény kutatás! Az...

Közvélemény kutatás! Az alábbi kérdéshez kapcsolódó szavazásnál kérlek jelezd véleményed az alábbi témában. ?Kérdés?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdést konkrétan isten létezéséhez kapcsolódóan tenném fel, vagyis mi vagy mik léteznek és milyen szerepet töltenek be az életünkben.

De ha ők irányítani tudnának minkeet, akkor inkább úgy a helyes az előbbi kérdésem, hogy mi milyen szerepet töltünk be az ő/ők életében?



2021. ápr. 21. 23:07
A kérdező szavazást indított:
Nincs egy isten sem
Van isten, és csak egy
Több isten van, de közös uralkodással, nem funkcionálisan elosztással
Több isten létezik, mindegyik egyes funkcióért felel (mint a görög mitológia)
Isten nincs, de természetfeletti erők irányítanak minket
Csak szavazni akartam, köszi a lehetőséget :D
79 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Hiányolom azt az opciót, hogy hiszek egy felsőbbrendű létformában, amit mindenki máshogyan hív (Isten, Allah, Buddha stb, de nem vennék rá mérget, hogy bármelyik is a sok közül.
2021. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Az emberek többségének lételeme hogy higgyen valamiben valakiben, istenítsen valakit mint példaképet. A katasztrófa akkor van ha ezt kiterjeszti másokra és erőszakkal térít, ha ez nem sikerül, gyűlölködik, vagy egyszerűen nem fogadja el mások más hitét.
2021. ápr. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ateista vagyok.
2021. ápr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Hiányolok egy olyan verziót, hogy nem érdekel. Meglátnád, a társadalom 90 százaléka ezt nyomná.
2021. ápr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

Az Isten definíciójában benne van az is, hogy egyetlen, szóval eleve hogy kérdezheted, hogy több Isten van-e?

Kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy az 1 az mennyi?

A: 1

B: 2

C: 3

2021. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek többségének lételeme, hogy tagadja a nyilvánvalót, hogy van Isten és ez a Biblia Istene. Az egójuk legyőzi őket :(

Sajnos általában az ilyenek nem viselik el, hogy léteznek hívők. Lsd. világ :(

2021. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Számomra Isten egyenlő az energiával, ami mindenkiben és mindenben mindenhol jelen van. De ezért egyszer egy hívő majdnem levágta a fejemet.
2021. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nincs kifejezett hitem semmiben, bármit lehetségesnek tartok. A legszimpatikusabb opció az a görögös verzió, miszerint mindennek van egy Istene, felelőse külön.

Viszont simán el tudom képzelni, hogy nincs Isten egyáltalán, vagy csak 1 van és épp pop-cornt zabál és nézi hol a Földet, hol valami más bolygót, hogy milyen marhákat sikerült teremtenie.

Szóval én a "köszi, hogy szavazhattam" opciót választottam.

2021. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Egy Isten van, aki létrehozta az életet, vagy is megosztotta az élet, a lét érzését. Családként, barátként szeretne hozzánk viszonyulni, és azt szeretné ha az életben a legjobbat hoznánk létre, ami a saját életünket is örömteli, megelégedettség töltené él.

Mivel maga Isten is "dolgozik", ezért az embert is úgy teremtette meg, hogy munkát végezzen, s annak a jutalmát élvezze is. Ő is gyönyörködött a teremtésében, az emberekben, és mindenben amit létrehozott.

Így egy nagy családként élhetnénk a vezetése alatt. Mint egy szerető apa, és családfő, aki a gyermekeit helyesen terelgeti.

2021. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek egy istenben sem, a különböző vallások isteneinek létezését valószínűtlennek/lehetetlennek tartom az adott vallásról való ismereteim függvényében.Ennek ellenére nem érzem úgy,hogy tudok arra a kérdésre válaszolni, hogy vannak-e istenek,mivel ha például van egy/több olyan isten, ami eddig teljesen passzív volt,és az ember nem érzékeli az lehetetlenné teszi annak kiderítését.

Én úgy gondolom,hogy vagy nincsenekvistenek,vagy más időben/térben okoznak galibát mint mi.És ha még találkozunk is egy istennek tartott lénnyel, honnan tudjuk,hogy nem egy olyan civilizáció tagja, ami technológiailag anyyira fejledt,hogy cselekedeteket csodának minősítjük?

2022. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!