Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az erényes pogányok a pokolba...

Az erényes pogányok a pokolba jutottak?

Figyelt kérdés
Az olyanok mint Szokratész, Plátó, Arisztotelész, Hermész Triszmegisztosz, Cicero, stb. a pokolban vannak a keresztény teológia szerint? Dante ugyebár a pokol első szintjére helyezte őket az Isteni színjátékban, de érdekelne mit gondolnak a mai keresztények.

2021. máj. 20. 03:59
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

A fennt említett "pogányok" nagy ívben tojtak a zsídók istenére.

A keresztények mindenkit a pokolba küldenének aki nincs velük,nagyjából ez volt terjeszkedésük egyik alapja...

2021. máj. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Ez olyan zsidó marhaság ez a pogánykodás meg hasonlók .
2021. máj. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
85%

Nem a "laikusok" véleménye számít, hanem a szakértők álláspontja :) Ők osztják Dante álláspontját (pontosabban Dante az övéket).


[link]

2021. máj. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem feltétlenül, illetve nem tudjuk. Az biztos, hogy Krisztus megváltó keresztáldozata kiterjedt azokra is, akik Krisztus előtt éltek. Ha őszinte szívvel az igazságot keresték és ez tetteikben is megmutatkozott, akkor Isten üdvözítheti őket. Nyilván Isten nem fogja számon kérni tőlük, hogy miért nem ismerték Krisztust és miért nem keresztelkedtek meg.
2021. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Tévedés, ezek egyike sincs olyan helyen ahol kínzásoknak vetik alá az élőket. Egyszerűen meghaltak. Sőt a jelenlegi ismeretünk alapján fel fognak támadni, és lehetőséget kapnak Isten messiási királyságában az életre.
2021. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy a #4-es hozzászóló írta.
2021. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

"Az olyanok mint Szokratész, Plátó, Arisztotelész, Hermész Triszmegisztosz, Cicero, stb. a pokolban vannak a keresztény teológia szerint?"

Attól függ. Ha keresték Istent, szenvedtek a bűntől és gyűlölték azt, és a jót a békességet keresték, akkor üdvözülhetnek

2021. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül. Még a katolikus tanítás szerint sem. Ezek az emberek eleve Jézus előtt éltek. Abba a kategóriába esnek, amit a katolikusok úgy neveznek, hogy "Felelősségrevonhatatlan tudatlanság és legyőzhetetlen (vagy leküzdhetetlen) tudatlanság." Tehát, ha akartak volna sem térhettek volna meg, az idő és tér miatt.

Hogy pontosan hogy zajlik az ítéletük azt nem lehet tudni, volt olyan, aki pl. úgy képzelte, hogy halálukkor megtudják az igazságot és eldönthetik, hogy elfogadják-e vagy sem.


Én nem vagyok katolikus, de én sem gondolom, hogy automatikusan pokolra kerültek. Szerintem ezt alapvetően nem tudjuk. Én nem gondolom, hogy annyira fekete-fehér a dolog, ahogy aki nem keresztény, az megy a pokolba és ennyi, ezzel le is van zárva a dolog, nincsenek is árnyalatok, kiskapuk, enyhítő körülmények. Isten ennél szerintem sokkal összetettebben mérlegel. Szerintem pl. fontos, hogy valaki mit tudhatott, nem tudhatott, milyen szándékkal tette, amit tett stb. Szóval mivel mi nem látunk bele senkibe, ezért nem lehet megmondani, hogy tulajdonképpen egy adott illető hova került. De, azt tudjuk, hogy Isten alapvetően nem akarja a bűnösök halálát és nem örül neki, hanem szeretne megkegyelmezni, de igazságos is. Az is lehet hogy tényleg, akinél volt bármi értékelhető, annak még halálakor felajánl egy utolsó esélyt a megtérésre vagy valami ilyesmi. Ki tudja? Persze alapvetően nem erre kell apellálni és hátradölni, hogy minden rendben, mindenki azt csinál amit akar és abban hisz, amiben akar, Isten úgyis megbocsát. Szerintem az is számít, hogy ki mennyire tett meg minden tőle telhetőt, mennyire törekedett a helyes irány felé stb. Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy Isten meglehetősen könyörületes, szóval akinél lehet és alapvetően hajlik felé, annál talál valami megoldást, hogy megkegyelmezhessen neki. Így pl. a jóra törekvő pogányokat nem írhatjuk le egyértelműen. Jónás történetében az Asszír Ninive egész városán megkönyörült.


Ezt olvasd el, mert ez szerintem érdekes lehet neked. Itt több keresztény felekezet álláspontját olvashatod. Katolikus, református, evangélikus, metodista, baptistákat kérdeztek. [link]

2021. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

isten, keresztény, hívő.

Nőjetek már fel!

2021. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!