Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elméleti kérdés, minek legyek...

Elméleti kérdés, minek legyek továbbra is hívő ha a Biblia hazugság, és Jézus nem létezik mert lopták az életét? Mivel tudnátok még jobban meggyőzni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 26. 20:54
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
50%
Jézus talán élt, talán nem. Ha élt akkor csinált csodákat vagy csak a személye köré szőtt legenda. A biblia létezik, de több száz/ezer éves szentenciákat tartalmaz amiknek egy része már elavult.
2021. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
79%

Teljesen rád van bízva, hogy miben hiszel és miben nem. Nem kell féltétlenül hívőnek lenned és én személyszerint nem hinnék azért mert csakazértis győzzenek meg.

A másik fele azért hisznek sokan mert megtanít az átlag viselkedésre.

2021. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne legyél! Nem kényszerít senki.
2021. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne lehetnél hívő? Attól még hihetsz abban, hogy Jézus élt és csodákat tett, hogy néhányak szerint nem is létezett, nem?
2021. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
25%

"minek legyek továbbra is hívő"

Pl. mert biztonságérzetet nyújt?

2021. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Téveszme és a korlátozások, manipuláció? Ha nem vagyok hívő, akkor káromkodás, káros videók nézése jöhet. Szabadság. Ha nem igaz, de mégis követem, akkor elmegy az életem.
2021. jún. 26. 21:21
 7/57 anonim ***** válasza:
61%
Ki mondta, hogy a Biblia hazugság és lopták Jézus életét? Fejtsd ki bővebben mit értesz ez alatt.
2021. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%

"Ha nem vagyok hívő, akkor káromkodás, káros videók nézése jöhet."

Ezektől szerintem nem hívőként is jobb távol tartanod magad. Káromkodás mire jó? Csak bunkónak néznek akik hallják. Káros videókat meg ne nézz, ha tudod, hogy károsak. Nézzél természet filmeket vagy Alice csodaországbant, az megunhatatlan. Vagy amit akarsz... De ha tudod hogy káros, miért néznéd meg? Miért akarnál tudatosan kárt tenni magadban? Jó esetben sokáig élvezheted még a tested nyújtotta örömöket (nem csak szexuális értelemben), hát vigyázz rá, óvd, ne károsítsd.

2021. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Pogány istenek amik hasonlítanak Jézuséra, és az evolúció ami szerint mindig van halál és a melegség természetes ...
2021. jún. 26. 22:00
 10/57 anonim ***** válasza:
62%

"Pogány istenek amik hasonlítanak Jézuséra..."


Nevezd meg ezeket az isteneket és mondd el miben hasonítanak Jézus Istenére.


"...és az evolúció ami szerint mindig van halál és a melegség természetes ..."


Ennek mi köze van Jézushoz? Habár az evolúció nem cáfolja a Bibliát, nem is értem hogy jön ide.

2021. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!