Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak ennyire reinkarnálódni?

Figyelt kérdés
Több emberrel is beszéltem erről és nagyon szeretnének reinkarnálódni legalábbis hinni benne hogy létezik. De ez igazából csak egy nagy teher egy újabb szenvedés, én miután meghaltam nem akarok egy méhbe vagy egy tyúktojába belekerülni. Valakinek ez a kiút a mindennapok sötétségéből hogy egy új életbe lehet király lesz, vagy jeff bezos kisfia?

#vallás #valláskritika #reinkarnáció #tehén #Hinduisták #Anagypapámegylégy
2021. júl. 13. 23:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
A reinkarnációk sorozata is egyfajta tanulási folyamat. Minden leszületés után (lehetőleg) fejlettebb lesz az adott lélek. Sokaknak ez rengeteget jelent.
2021. júl. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Belekevered a keresztény jutalmazó rendszert.Senki,aki ebben hisz nem akar reinkarnálódni hanem kiszakadni belőle a nirvánába.
2021. júl. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

"Több emberrel is beszéltem erről és nagyon szeretnének reinkarnálódni"

Ne csak olyanokkal beszélgess, akik nincsenek tisztában a reinkarnációval!

.

"hinni benne hogy létezik"

Ha te hiszel, azt várják, hogy győzzed meg őket is, ehhez itt hiába kérsz segítséget.

,

HA van reinkarnáció, akkor tök mindegy, hogy te mit akarsz és mit nem, halálod után!

,

A kérdésre:

azért, mert elérni akarják a teljes megvilágosodást.

2021. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én betiltanám a reinkarnáció tanát, nem tudom hogy egy modern tudományos tàrsadalom hogyan tűrheti meg ezt. Pláne úgy hogy az egyetlen bizonyítékok a több ezer éves szövegek amit bedrogozott papok írtak a másik meg indiai kisfiúk mondják hogy ők igazból a nagypapa de most vizibivaj képében jöttek le
2021. júl. 14. 09:19
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Én a kereszténységet tiltanám be,bőven kártékonyabb,mint a reinkarnáció hite.

A kereszténységben jórészt folyamatos félelem honol a vétkek által,a buddhizmus viszont nyugalmat, és háborítatlanságot hirdet, ahol hiányzik a nagymértékű ingerelhetőség, és a kategorikus imperatívusz egyaránt. Vérmérséklet tekintetében a kereszténység szangvinikus jeleket mutat, míg a buddhizmus hűvös, szelíd, és így is éppen olyan bölcselkedő tud maradni.

2021. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy keresztény vagyok apuci? Látom nagyon harapsz. De felőlem higyjél a reinkarnációban majd visszajössz hozzám egy szúnyogként és elkenlek a falon, aztán jöhetsz fincsi malacként és megeszlek. Nem tudom nektek hányszor kell reinkarnálódni de mivel rengeteg bogár van sokszor fogsz még a kezeim között landolni 😇😉
2021. júl. 14. 10:44
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Félnek az elmúlástól.
2021. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Szerintem elmúlni is jobb mint egy újabb szenvedéssel teli élet
2021. júl. 14. 11:03
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

5ös vagyok és nem vagyok keresztény ill. a lélekvándorlást sem hiszem el,csak ha már vallási nézetet akarsz betiltani akkor az inkább a jézusisták elmebaja legyen-erre mutattam volna rá.

Az meg hogy félnek az elmúlástól totál hülyeség,pont hogy a keresztények gondolják azt,hogy az egójuk és személyiségük átmentődik a halál után,ha valaki a reinkarnációban hisz annak az elmúlás a kivánatos nem pedig egy új élet amihez az elözőnek semmi köze.

2021. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egy újabb esély az életre. Azt viszont nem veszik figyelembe, hogy azt már nem ők élnék, hiszen a személyük megszűnik a halállal, és egy másik személyben élnek tovább. Aki nem is fog rájuk emlékezni, de a karmát azért továbbviszi.
2021. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!