Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szenteskedő szövegektől más...

Szenteskedő szövegektől más is falra mászik?

Figyelt kérdés

Én már egyenesen toxikusnak találom ismerősöm részéről ezt az intoleranciát, empátia teljes hiányát, amit ő huszonévesen a "mai fiatalok" felé tanúsít, pusztán azért mert ő keresztény, és maximálisan tartja magát a Biblia elveihez.


A legjobban azon akadtam ki, amikor kijelentette hogy szerinte nincs olyan ember, aki ne bánná meg hogy fiatalon ivott, bulizott. Hát van egy új hírem: egyes emberek boldogok így is, és bizony jól megvannak vallás nélkül is, szórakozva élve életüket.


Sőt, a mai világban azért jócskán megfogyatkoztak a hithű keresztények.


Egy dologban biztos vagyok: ezzel a hozzáállással nem fogja szimpatikusabbá tenni a vallását sem számomra sem mások számára. Mostanában pl: állandóan az LMBTQ közösség ellen kardoskodik és persze Fidesz szavazó, mert mi lenne a keresztény értékekkel ha ők nem lennének...Hát jó, a politikát ne keverjük ide, de ha a megtéréshez ilyen hozzáállást kéne tanúsítsak embertársaim felé, akkor biztosan nem kérek belőle. XD



2021. júl. 23. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%

A hívők is hajlamosak a saját erényeiket másra kényszeríteni. Ez nem helyes, attól függetlenül, hogy jót akar és igaza van. Nem így kellene feltétlen előadni. De azért én meghallgatnám a másik oldalt is;)


"állandóan az LMBTQ közösség ellen kardoskodik"

Ezzel mi a baj? Minden józan eszű ember agyára megy már az, hogy az aberrációt minden nap a képébe tolják és a gyerekeinkre fáj a foga a sok elmebeteg őrült aberráltnak


"Hát jó, a politikát ne keverjük ide, de ha a megtéréshez ilyen hozzáállást kéne tanúsítsak embertársaim felé, akkor biztosan nem kérek belőle. XD"

Hát jól kicseszel mindenkivel, ha örök halát halsz :) Tüntetőleg elkárhozol? Okos:)

2021. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nos, ha tetszik hanem sokan az LMBTQ közösségben nem tehetnek arról, hogy ilyenek. Azzal egyetértek hogy nem a gyerekre kellene lőcsölni ezt a témát, mert éretlenek hozzá, de egy minimális elfogadást lehetne tanúsítani feléjük. Ez pont olyan szomorú teher, mint mondjuk autistának lenni.


Hát olyat se láttam meg hogy "halát lehet halni" de áh. XD

2021. júl. 23. 13:33
 3/20 anonim ***** válasza:
9%

"Hát olyat se láttam meg hogy "halát lehet halni" de áh. XD"

Ilyen nehéz dolgokkal ne foglalkozz! Elég, ha bárgyún vigyorogsz. Ja, ez kész. Majd általánosban tanulod a "halálnak halálával halsz" költői kép kifejezést is.


"ha tetszik hanem sokan az LMBTQ közösségben nem tehetnek arról, hogy ilyenek"

Hát persze. Pisztolyt a fejükhöz szorítva kényszerítik őket buzulásra és a kisgyermekek megerőszakolására.


De ha már belekeverted az autizmust. Az autizmus kutatói jó úton haladnak afelé, hogy a genetikai ártalmat bizonyítsák. A pedofiloknál és a melegeknél lassan dobják ezt a genetikai eredetű marhaságot, mert minden jel arra mutat, hogy mégis pszichés betegség, ahogy korábban is tartották és kezelték. Sok meleg és pedofil meggyógyult, de az autisták nem.

Szóval majd akkor lesz genetikai betegség, ha leírják pontosan, mint pl. a Klinefelter szindrómánál, hogy a 23-as gén triszómája okozza a problémát.


Ráadásul az aberráltéknál semmiféle testi elváltozás nem látszik.


Kár volt ebbe belemenned, legközelebb alaposabban készülj fel!

2021. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

#3


Ritkán olvasni ekkora hazug és gyűlöletkeltő marhaságot mint amit összehordtál:


"Pisztolyt a fejükhöz szorítva kényszerítik őket buzulásra és a kisgyermekek megerőszakolására."


"Ráadásul az aberráltéknál semmiféle testi elváltozás nem látszik."



"A pedofiloknál és a melegeknél lassan dobják ezt a genetikai eredetű marhaságot, mert minden jel arra mutat, hogy mégis pszichés betegség"

Ez vajon a saját kitalációd vagy egy összeesküvés-elméletekre szakosodott portálról jött?


Ne terjeszd ezeket a hazugságokat és ne szíts gyűlöletet, mert ha ezen az úton továbbhaladsz, beleszaladhatsz valamibe ami nem ellenvélemény, hanem a BTK.

2021. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

,,Én már egyenesen toxikusnak találom ismerősöm részéről ezt az intoleranciát, empátia teljes hiányát, amit ő huszonévesen a "mai fiatalok" felé tanúsít, pusztán azért mert ő keresztény, és maximálisan tartja magát a Biblia elveihez."


Ez eléggé paradoxon a részéről.


,,A legjobban azon akadtam ki, amikor kijelentette hogy szerinte nincs olyan ember, aki ne bánná meg hogy fiatalon ivott, bulizott. Hát van egy új hírem: egyes emberek boldogok így is, és bizony jól megvannak vallás nélkül is, szórakozva élve életüket."


Igen, van ez a "semmit nem bánok meg, mindent úgy csinálnék ahogy eddig" hozzáállás is. Végülis ha valaki jól érzi magát azt miért bánná meg? Ha rossz vége lesz valaminek, na akkor szokás megbánni.


,,Sőt, a mai világban azért jócskán megfogyatkoztak a hithű keresztények."


Megnyugtatlak ez sosem volt másképp. Maximum a vallásos emberek fogyatkoznak feltűnő mértékben, ami valljuk be, nem akkora baj. Sokaknak ez csak arra jó, hogy boostolják a "jobb vagyok a másiknál" ego faktort.


,,Ha a megtéréshez ilyen hozzáállást kéne tanúsítsak embertársaim felé, akkor biztosan nem kérek belőle. XD"


Nagyon helyes.

2021. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Engem attól a ponttól idegesítenek a vallásosok, hogy rá akarják kényszeríteni másokra a nézeteiket. Amíg nem cseszeget vele, addig a magánügye.

Mondjuk én még nem hallottam ilyet, hogy „meg fogja bánni, aki ivott és bulizott”; ha jól tudom, a megtérő „bűnöst” kifejezetten szeretik. Én sokkal többet hallottam az extrovertáltaktól, hogy „meg fogod bánni, hogy nem bulizol”, az is idegesítő :D

2021. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Godaime ***** válasza:
100%
3/ Ha a gyerekek megerőszakolásában még mindig a pedofil papok járnak az élen. A homosexualitásnak semmi köze a témához.
2021. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7 Nha jha, ennek ellenére még mindig a gondjaikra vannak bízva néhány helyen. Nem tudom néhány szülő miért tartja jó dolognak, ha tagadással él ezzel kapcsolatban . A pedofil jól jár az ilyen gondolkodású szülővel, mindig lesz számára szaftos végbél porció. A gyerek élete meg tönkremegy.
2021. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Én katolikus vagyok, fiatalon buliztam, ittam, részegen végighánytam a buszmegállókat éjjel háromkor valamikor. Kurváztam is, végtére azért találták ki a prostikat. Attól, hogy mindent kipróbáltam, szeret még az Isten, érzem! Mindig a kedvemre tesz, vigasztal, irányít.
2021. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

Keresztények szenteskedése mellett a progresszívok szenteskedése a legidegesítőbb, ahol, hogy ha nem prezentálod eléggé, hogy mennyire toleráns vagy, akkor máris nem vagy eléggé jó ember. Lásd pl. Gina Carano.


Úgyhogy szenteskedésért egyik oldalnak sem kell a szomszédba mennie.

2021. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!