Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van a mennynek?

Mi értelme van a mennynek?

Figyelt kérdés

Mi értelme van egy olyan helynek ahol ilyen nemtelen, homogén valamik leszünk, nem lesz szerelem, se szex, se sok más emberi dolog. Ráadásul egy örökkévalóságig halálraunják magukat az ott lévők.

Az egész egy teljesen emberidegen környezet én nem értem hogy ez miért jó.



2021. aug. 3. 19:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
40%
Értelme akkor van HA valóban hallhatatlan szellemi lények vagyunk, és a test csak egy átmeneti fogyóeszköz. Valahol kell lennie egy bázisnak ahol létezel a következő testet öltésig. Ember= test+lélek+szellem ha meghalsz marad a lélek+szellem ezért nem kell emberbarát környezetnek lennie a mennynek. HA egyáltalán létezik.
2021. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
8%
Kell valami motiváció
2021. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%
A szellemi világnak miért kéne olyannak lennie mint a földinek? Amúgy szerintem a női-férfi energiák jelen vannak, és párokat is alkothat. De ha ebbe gondolkodunk ne úgy képzeljük el, hogy az emberi test a csúcsa a test+lélek+szellem dolognak. Szerintem pont hogy olyan, amit az emberi agy fel se tud fogni, és sokkal jobb mint itt.
2021. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%

jó kérdés. bár szerintem nincs is. nem is értem ez miért nyugtat meg sokakat, hogy van. (szerintük)

talán élni kéne úgy, hogy jó legyen, nem arra várni, hogy majd valahol jó lesz

2021. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
13%
#4 azért, mert szerinted csak ez az egy életed van és semmi nincs utána csak a végső megsemmisülés, azért ezt nem kell tényként kezelni. Rengeteg ember érzékel más síkokat. Persze, a tudomány nem tudja bizonyítani, de lassan már ott tart, hogy férfi és nő között nincs különbség xd
2021. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem főleg azoknak jó, akik félnek a haláltól, meg a pokoltól (a lélek halhatatlanságát tagadók esetében a megsemmisüléstől).


Egyébként már én sem látok semmi izgalmasat a mennyben. Itt a Földön hallgathatok pl. Eminemet, de a szókimondó szövegei miatt a mennyben biztosan nem lehet majd. Ahogyan nem játszhatok akció videójátékokkal sem, mert pl. gondolom a mennybem nem szívesen néznék el, ahogy lövöldözök a játékban.


Ha van Túlvilág, remélem, nem olyan, mint a keresztények által elképzelt menny.

2021. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
21%
Vagyis talán nem olyan, mint a keresztények által elképzelt menny.
2021. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
5%

5 nem kezelem tényként. azt írtam, hogy szerintem.

mindenki abban hisz, amiben akar. engem nem zavar

2021. aug. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%

A menny az alapból illetve előbb létezett mint a Föld, ezért a logikus kérdés inkább az lenne, mi értelme a Földnek?

Ugyan az a szituáció mint a test -lélek. Hamis dolog azt kérdezgetni hogy "van e lelked?" amikor a valóság az, hogy te egy lélek vagy akinek van teste.

2021. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

Azért ez a "te egy lélek vagy" dolog messze nem annyira egyértelmű ám. Mert ha te egy lélek vagy, és a te személyiséged a lélektől származik, nem pedig az agyműködés eredménye, akkor nem fordulhatna elő, hogy súlyos agysérülés megváltoztatja egyes emberek személyiségét.

Vagy vegyük a részegséget: nagyon sokan máshogy viselkednek részegen, mint józanon (és most nyilván nem a dülöngélésről beszélek, hanem mondjuk hogy valaki agresszívabb részegen, mint józanon). Hacsak nem akar valaki amellett érvelni, hogy az alkohol hatással van az anyagtalan lélekre, nagyon nehéz elképzelni, hogy ez miért van így.

Hasonlóan, ha az emlékeidet nem az agyad, hanem a lelked tárolja, akkor hogyan magyarázható a demencia megléte, amikoris emberek elfelejtenek gyk. mindent az életükből?

Persze lehet amellett érvelni, hogy a lélek "csak van", de az emlékeidet meg a személyiségedet az agyad irányítja, de akkor meg mennyire "vagy te" a lélek?


A (keresztény) mennyországgal a fenti problémán túl (ti. hogy nehéz elképzelni, hogy létezik lélek) is vannak bajok. Ugye az a mondás, hogy ott mindenki boldog. Na most, képzed el, hogy van egy ember, akinek a gyereke a polokra kerül (mert mondjuk ateista), míg a szülő a mennybe. Hogyan lehet boldog az az ember, aki nap mint nap végig kell, hogy nézze, hogy szenved a gyereke?

A válasz szerintem az, hogy sehogy.

2021. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!