Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényeknek tulajdonképpen...

Keresztényeknek tulajdonképpen mi a valódi problémájuk az iszlámmal?

Figyelt kérdés
A médiában és általában is a terrorizmus az amivel kritzálják az iszlámot, de ezeket a muszlimok ugyanúgy elutsítják. És tudjuk hogy szélsőségesek minden vallásban vannak. Amit hiányolok az a valódi kritika, ami a tanokra vonatkozik. Másképp fogalmazva mi az amivel egy keresztény hívő nem tud azonosulni, elfogadni az iszlám tanításából. (A terrorista propagandát mellőzük, mint erőszakos térítés és a többi, mert a iszlám ilyet nem tanít).

2021. aug. 6. 12:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/361 anonim ***** válasza:
28%
Nekem az hogy az iszlám eltorzitja a Bibliát. Izrael, Ábrahám első fiától ered az iszlám vallás. Ők nem ismerik el a Megváltót se a Szenteket, egyedül csak Állagot és Mohamedet. Soha nem mennek a templomukba,inkább lekopnem. Abban se vagyok biztos hogy Allah valóban az az Isten akit mi imádunk vagy kitalálták mert a Bibliában nincs Mohamed próféta.
2021. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/361 anonim ***** válasza:
70%
Izmáel
2021. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/361 anonim ***** válasza:
76%
A vallásuk engedi, hogy hazudjanak a "hitetleneknek", a többnejűség sem fér össze a keresztény vallással
2021. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/361 anonim ***** válasza:
83%
Az iszlám tanitja hogy Jézus a messiás, mégis Mohamed a próféta nagyobb és tiszteletre méltóbb a messiásnál. Számomra ez érthetetlen és elfogadhatatlan. Erkölcsi tanitasaikban nem látok olyan hatalmas különbséget. Talán a szokások túl"erőltetését" mintha vissza akarnák vezetni az emberiséget az ószövetségi világba. Jézus pl határozottan kifejezte hogy a bűnös halálra kövezése nem annyira jó dolog.
2021. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/361 anonim ***** válasza:
25%

Keresztényeknek az a problémájuk az iszlámmal hogy szembesíti őket az igazsággal, ami nem tetszik nekik. Az iszlám alaptanításaira vonatkozóan semmiféle kritikát nem tudnak megfogalmazni. Sőt, szinte mindig csak hazugságokat ismételgetnek az iszlámról és ezekre hivatkozva utasítják el. Az ilyen kérdéseknél 80%-ban hazugságokat sorolnak fel a keresztények, 20%-ban pedig féligazságokat kiforgatva ami szintén hazugság. Egy másik kérdésnél Aisha életkorára hivatkozva rágalmazták Mohamed prófétát. Ezerszer elmondtuk hogy bizonytalan az életkora. Felhívtam a figyelmüket arra hogy keresztény források szerint Mária 12 éves is lehetett akár ami pedofília. Persze egyből jött a magyarázkodás hogy bizonytalan meg szerintük nem annyi volt. Szóval eléggé szánalmas amit keresztények művelnek. Előfordul még hogy kiragadnak egy egy verset a Koránból és szándékosan félremagyarázzák pedig a szövegkörnyezetből is kiderül hogy nem arról van szó amit behazudnak. Meg nem hiteles hadiszokat idézgetnek. Nagyjából ennyit tudnak magukból kipréselni a keresztények.


Ha belegondolok, még nem is találkoztam olyan kereszténnyel aki olyasmire hivatkozva utasította el az iszlámot, ami valóban az iszlám tanítása.


Ez az Aurelia nevű keresztény válaszoló is látszik hogy nagyon primitív. Ilyet ír hogy leköpné a mecsetet.

2021. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/361 anonim ***** válasza:
14%

"Jézus pl határozottan kifejezte hogy a bűnös halálra kövezése nem annyira jó dolog."


Először is a Korán nem ír ilyen büntetést. A Biblia írja hogy halálra kell kövezni a paráznákat. Keresztények szerint Jézus Isten, így akkor a halálra kövezést is Jézus parancsolta meg.

2021. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/361 anonim ***** válasza:
23%
Minden keresztény leköpné. A legjobb lenne meg is szüntetni az összes mecsetet. Sajnos Romániában is vannak mecsetek és nem tudom az ortodox egyház miért hagyja. Lehet mert az ortodox templomok felépítése meg berendezése is hasonlít a mecsetekehez annyi kivétellel hogy az ortiknál ikonok vannak míg az iszliknél csak egy firkálmany amire ráfogják hogy Allah leírva. Szerinted melyik keresztény állna szoba egy iszlámmal vagy menne be a pogány mecsetjukbe. Én nem keresztény Református létemre
2021. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/361 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az a probléma csak ,hogy egy egyháznak el kellene határolódnia teljes mértékben az olyan tagjaitól,aki nem a hitüknek megfelelően él.

De ez nemcsak rájuk igaz,hanem a keresztény vallások többségére is.

2021. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/361 anonim ***** válasza:
87%

Nem köpné le minden keresztény.Nem a mi dolgunk ítélkezni,ez Isten dolga.

Üdv:római katolikus

2021. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/361 anonim ***** válasza:
64%
Kedves Aurélia beszélj a saját nevedben. En nem vagyok ellenséges az iszlámmal szemben. Nagyon is megértem hogy miután a kereszténységet intézményeditették nagyon hamar eltért a tiszta krisztusi úttól és szükség lehetett a vissza térítéséhez. Én nekem tényleg csak az az fő kifogásom van hogy hogy lehet egy próféta nagyobb a messiásnál? A többi eltérés számomra lényegtelen.
2021. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!