Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten nem személy akkor...

Ha Isten nem személy akkor mégis hogy a csudába tudta volna ezt mondani a népnek ?

Figyelt kérdés

17És íme, hang hallatszott a mennyből: Ez az én szeretett Fiam, akiben gyönyörködöm. 5Miközben ezt mondta, íme, fényes felhő borította be őket, és hang hallatszott a felhőből: Ez az én szeretett Fiam, akiben gyönyörködöm, őt hallgassátok!

Ezt csak is személy tudta mondani az Örökkévaló Isten.

Több egy személynél de egyben személy is.


2021. szept. 2. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Írni egy könyvbe én is tudok bármilyen mesét. A bibliat is emberek írták. Az emberek régen is hazudoztak.
2021. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez akkor ember függő ezek szerint úgy gondolom ki igaznak hiszi ki mesének. Ennyi 😀
2021. szept. 2. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg nem a hit, hanem az igazság. Nem voltunk ott 2000 éve, nem tudhatjuk, ki írta és miért. Hitre nem lehet tényeket alapozni.
2021. szept. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt hangja. Komolyan. Senki nem látta hanem felhő borította be. De azért tényleg furcsa ez a Szentháromság. Hogyan létezik ha 3 külön személy? Hogyan egylényegü? Ugyi ott van Isten ő egy, ott a fia, Jézus Krisztus aki született nem csinálták (născut nu făcut, cel de o ființă cu Tatăl toate sa făcut) de valahogy ki kellett alakuljon és ha ő egy az Istennel hogyhogy Isten jobbján ül? A Szentlelket meg megértem hogy Isten ereje és nem jár külön csak Vele de Jézus külön van Istentől. A Szentháromság nedespărțită ahogy mondja az ortodox vagyis nem lehet elválasztani de Jézus külön van mert az Atya jobbján ül. Van valami ebbe a Szentháromság van ami furcsa. Esetleg annyi érthető benne hogy Istent, Jézust és Szentlelket is imádni kell de egyben, nem külön külön.
2021. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Neville Goddard...nèzz utána!
2021. okt. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!