Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ferenc pápa (Jorge Mario...

Ferenc pápa (Jorge Mario Bergoglio) személyében a katolikus egyháznak olyan vezetője van, akinek megítélése az eddigi tettei és megnyilvánulásai alapján a keresztények egy jelentős része számára rendkívül negatív/felemás (főleg elődeihez képest)?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
De akkor Preafericitul.Daniel nem konstantinápolyi pátriárka? Csodálkoztam is hogyan tud perfekt románul prédikálni ha konstatinápolyi. De akkor ez a Preafericitul Daniel egy másik pátriárka? Nem úgy van hogy 1 pátriárka van mint a rómaiak al.a pápa? Ez a Daniel tudom hogy gyűlöli meg a katolikusokat is mert ellenük beszél, nem tudom a reformátusokra mit mondana, lehet le se sz..á.
2021. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%
Minden orthodox autonom egyháznak saját pátriárkája van. Külön vezetővel bír a szir, a kopt, a konstantinápolyi, az orosz, a román, stb. Orthodox szempontból a pápa egy igaz hittől elszakadt pátriárka.
2021. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha már elmentünk ebbe az irányba: van néhány autonóm (autokefál) ortodox egyház, amelyet nem pátriárka vezet, hanem érsek. Ilyen a görögországi, ami Konstantinápoly török uralma miatt lett önálló a 19. században-mikor kivívta a politikai függetlenséget is-, de a pátriárka iránti tiszteletből nem vette fel a p. címet.
2021. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
31%

Voltak olyan pápai megnyilatkozásai, amit nem teljesen értettem. Pl. Benedek pápa személyét, megnyilvánulásait könnyebben megértettem.

Viszont most a vasárnapi látogatás kapcsán sok mindent megértettem Ferenc pápában és nagyon közelinek éreztem a prédikációját is.

2021. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!