Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tökfaragás, töklámpás tényleg...

Tökfaragás, töklámpás tényleg sátáni?

Figyelt kérdés
Hallotam gyülekezetes ismerőstől hogy nem szabad, gyerekeket elkell zàrni tölle es mindenkit mert gonosz szellemeket generálnak, Ördög műve., demonikus, de most mi rossz van ebben? Amiert gyertyat teszunk a toklampasba? Meg abba hogy mindeszentekkor meg emelekezunk szeretteinkrol? A gyülis ismerösöm szerint a halottak napja se Istentol van hanem gonosz szellemek vezetik
2021. okt. 24. 11:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Most elképzeltem ahogy egy szép mosoylt rajzolok egy tökre és belemélyesztem a pengém, erre betör a házba valami paranormális lény🤣
2021. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sátáni nincs benne. A töklámpások eredetileg pont azért készültek, hogy elijesszék a rossz szellemeket.

[link]

2021. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Megköszönném ha ezeket a "Hallotam gyülekezetes ismerőstől", "Keresztények szerint" meg hasonló kérdéseidet nem az Emberek » Emberi tulajdonságok kategóriába írnád ki, hanem a Kultúra és közösség » Vallás-ba. Mert a vallásos hülyeségek oda valóak.

Ott biztos találnál is valami lelki társat, aki annyira bele van bųzųlva ezekbe az agymosott fa**ságokba, mint te...

2021. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#3: +1
2021. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

"faśżságokba"


nem satani


Halloween – A rémület éjszakája

1978. ‧ Horror/Thriller ‧ 1 ó 42 p

2021. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Jóga demón van bennünk. De isten szereti a bővelkedő adakozókat.
2021. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerint a keresztény nézet szerint a Halloween sátáni:


[link]


Persze, én nem vagyok keresztény, szóval nekem mindegy, ők mit mondanak róla. Szerintem a Halloween egy jó ünnep.

2021. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Én meg katolikusként azt mondom, hogy a Halloween sátáni, de a jó értelemben véve. Olyan, mint a sábesz. Meg kell vendégelni a démonokat, amikor szépen kérik, mert ha nem teszed, akkor később visszajönnek, és csúnya tréfát űznek veled. De ez csak a Mindenszentek napjával együtt értendő, tehát utána imádságnak kell következnie.


Elkerülhetetlen, hogy teret adjunk a rendszereink peremének, hogy helyt adjunk annak, ami nem illeszkedik a rendbe. Ez történik sábeszkor, ezért volt Jézus szombaton a sírban holtan. Ezen a napon a menny félreáll. Isten a világot ilyennek teremtette, hogy minden rendszernek tudomásul kell vennie önmaga határát. Amelyik ezt nem teszi, az Bábel tornyának sorsára jut.


Társadalmi szinten ez vezet a totalitárius rendszerekhez, amikor egyetlen emberi terméket vagy minőséget univerzálisan mindenre kiterjedőnek tekintenek. Egy ember teste esetében ez a tisztaságmánia, hogy a legapróbb szennynek sem ad teret. Minden ilyen dolog szükségszerűen gyengüléshez és összeomláshoz vezet.


A világnak a valós természete a forgás, és időnként a feje tetejére áll, akár akarjuk, akár nem. Mi eldönthetjük, hogy ezt alázattal tudomásul vesszük, vagy megpróbáljuk erőnk erejével elfojtani, mert rossznak gondoljuk.


Démonaink velünk vannak, és ha csak elfojtani tudjuk őket, mert úgy gondoljuk,, hogy mi jobbak tudunk lenni, akkor csak csúnyább, gonoszabb formában fognak előjönni. Ez az alapvető pszichés törvény már Freud óta ismert, és ez univerzális igazság, igaz minden rendszerre, nemcsak a pszichére. És ez bizony azzal jár, hogy ember egyedül nem győzhet a gyarló hajlamai felett, ha megpróbálja önkényesen elnyomni őket, csak rosszabík a helyzeten. Ha mondjuk valaki falánk, vagy buja, hiába dönt úgy hogy nem lesz falánk, vagy nem lesz buja, csak a saját démonait erősíti vele. Akkor inkább egyen, és inkább maszturbáljon, de ez csak úgy működik, ha tudatosítja ezt, és utána Isten segítségét kéri az imádsággal. Aki megpróbálja elfojtani az indulatait, az önmagát önmaga istenének hiszi.


Ha nem történik meg utána az imádság, na akkor jelenti ez a Sátán imádatát. Ilyen értelemben, a halloween valóban sátánimádó, mert az emberek már nem tartják a mindenszenteket. Halloween mindeszentek napja nélkül olyan, mint az alkoholizmus, vagy a szexfüggőség. Ha a démonokat mindig vendégül látod, azok mindig jönni fognak, nemcsak évente egyszer, és akkor megint csak ők fognak uralkodni rajtad, hisz már te szolgálod őket.


Az adekvát válasz keresztény szemmel a haloweenre nem az, hogy megbélyegezzük, hanem hogy a helyére tesszük, és elfogadjuk, hogy vannak a világnak olyan szegletei, amit nem az értelmünk ural. De mindezt nem azzal tesszük, hogy feladjuk magunkat a káosznak, hanem hogy erőt kérünk, hogy máskor szembeszállhassunk vele.

2021. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Godaime ***** válasza:
77%
A keresztények szerint még a Harry Potter is sátáni szóval ki tudja.
2021. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Persze ha lehajolsz cipőt kötni meg sátáni jóga segítségével hajtod végre mivel már az is egy jógapóz.

Mondjuk arra lett kitalálva hogy, áh lusta vagyok leírni lényegében hasonló feladattal bír mint mikor egyiptomba megjelölték a házakat csak itt nem isten nem ment be oda hanem az a Jack vagy mi volt a neve.

2021. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!