Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért játszik orosz...

Godaime kérdése:

Isten miért játszik orosz rulettet az emberiséggel?

Figyelt kérdés

Mint azt tudjuk, az emberiségnek több ezerféle vallása volt már a történelem során és ezek közül a legtöbb azt tanítja, hogy csakis az ő istene által lehetséges a megváltás.

A keresztény isten természetesen nem kivétel ez alól. A kereszténységen belül is több tucat felekezet mást és mást mond Istenről és másképp értelmezi a Biblia szavait. De tekintsünk el ettől. A világon jelenleg nagyjából ~2.5 milliárd keresztény él, a többiek ( ~5 milliárd ember ) más valláshoz tartoznak. Tehát ha ezek az emberek rossz lóra tettek, vagy simán nem hallottak még a keresztény istenről, mennek a forró levesbe haláluk után. De ez nyilván fordított esetben is igaz, ha egy másik vallás istene az igazi akkor a keresztények jutnak a pokolra.


A kérdésem az, hogy ha létezik Isten, miért nem teremtett egy egységes vallást? Miért játszik az emberiséggel, mintha valami szereplők lennénk az ő beteges játékában?



2021. dec. 14. 00:55
A kérdező szavazást indított:
Megunta az örökkévalóságot, kellett neki ingyen valóságshow
Így akarja megtudni, hogy ki is hisz benne igazán
Jó kérdés, erre még nem gondoltam
Szeretem a húslevest
Egyéb ( komment )
30 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/171 anonim ***** válasza:
81%
A vallást az ember teremtette,nem Isten.
2021. dec. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/171 anonim ***** válasza:
43%
Bár a húslevest is szeretem, de azért elmondom, hogy nem Isten teremtette a vallásokat. Ő mást tett. Kijelentette magát embereknek, személyesen megismerhetővé tette magát, és azután ezek az emberek elkezdték Őt követni, Neki engedelmeskedni, s így szépen sorban haladtak előre, előbb, mint Ószövetségi, később, mint Újszövetségi nép. Így lett a keresztyénség.
2021. dec. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/171 anonim ***** válasza:
24%
Csatlakozom a kettes válaszhoz. A saját főzésű húslevesemet pedig én is nagyon szeretem.
2021. dec. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/171 anonim ***** válasza:
1%
Hát hanem tud Isten létezéséről akkor megérdemli a poklot. Úristen! Elsűllyednék szégyenemben ha oregkoromra se tudnám meg hogy van Isten meg Jézus.
2021. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/171 anonim ***** válasza:
17%

Az ember hozta létre a kamu vallásokat.


"Miért játszik az emberiséggel, mintha valami szereplők lennénk az ő beteges játékában?"

Nem játszik. Kérdés inkább az, hogy miért mentél így félre? A kérdés költői, tudjuk a választ ...


"A kereszténységen belül is több tucat felekezet mást és mást mond Istenről és másképp értelmezi a Biblia szavait"

A Biblia tartalmazza a magyarázatot is, csak Pál apostol leveleit szépen félreteszik és saját magyarázatba kezdenek sokan

2021. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/171 A kérdező kommentje:

"Az ember hozta létre a kamu vallásokat."


Szerinted a keresztény vallás miért nem kamu? Nincs rá több bizonyíték, mint Zeusz létezésére. Vagy Allahéra.

2021. dec. 14. 09:27
 7/171 anonim ***** válasza:
13%

"Nincs rá több bizonyíték, mint Zeusz létezésére"

Aham. így beszél az, aki egyszer sem gondolta végig az egészet és nem is ismeri azok tartalmát.


"Szerinted a keresztény vallás miért nem kamu?"

A recept ugyanaz. Gondolkodás. de ha eleve nem akarsz hinni Jézusban, vert helyzetben vagy. Nem véletlenül jelenti a megtérés a gondolkodás megváltoztatását

2021. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/171 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul nincs bizonyítékod és nyomod a szokásos agymosott dumádat, értem.
2021. dec. 14. 09:50
 9/171 anonim ***** válasza:
18%

Jah, most látom, hogy te az ateista troll vagy. Hát, kisfiam, nem fogok helyetted gondolkodni, felőlem elkárhozhatsz:)


"Tehát magyarul nincs bizonyítékod és nyomod a szokásos agymosott dumádat, értem."

Szokásos agymosott szöveg. Mivel nem rendelkezel? Aggyal? Soha az életben nem jöttél rá semmire? Nem jártál utána semminek? Mindent elhiszel bemondásra?


Tessék, bizonyíték, de neked ez túl sok, maradj a szorzótáblánál.

[link]


Mondjuk te még Isten létét sem látod be logikailag, pedig egy 5 éves 2 perc alatt perdöntően be tudja látni.


Na, erről ennyit, megetettelek, troll :)


És megnyertem a 402. vitámat. Köszi

2021. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/171 A kérdező kommentje:

Áh várj, te kreati vagy, aki mindig "nyer", persze csak az ő fejében. Én kérek elnézést amiért egyáltalán válaszra méltattalak.

Van más képzeletbeli barátod is egyébként? Esetleg teadélutánokat is tartasz nekik?

2021. dec. 14. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!