Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Isten közbe...

Szerintetek Isten közbe avatkozott volna ha a megváltás nem a terv szerint halad ?

Figyelt kérdés

Amikor Jézus a földön járt.

Szimplán csak elméleti kérdés


2022. jan. 6. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem az a lényeg a hitben, hogy vakon elhidd, hogy minden a terv szerint halad?
2022. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A bűnbeesés a terv szerint haladt?

Ott nem avatkozott közbe.

2022. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor így is úgy is meghalt volna mert így kell történjen
2022. jan. 6. 20:01
 4/7 A kérdező kommentje:
De igazad van vakon el kell hinni amit a Biblia ír de ha nem írunk ki kérdést akár feleslegesen is akkor nem sok értelme van ennek a kategóriának szerintem kellenek a kérdések hogy jól működjön
2022. jan. 6. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintetek Isten közbe avatkozott volna ha a megváltás nem a terv szerint halad ?"

kicsit paradox kérdés, mivel Istenben minden örökkévaló jelen, így örökkévalóan tudott volna arról, ha a megváltási terv megcsúszna valahol, de akkor örökkévalóságban javította volna. Szóval ez így paradox

2022. jan. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Darkmoon80 ***** válasza:
96%

OK, tehát az eredendő bűn a tervének része volt.


Köszi. Nincs több kérdésem.

Most már a tisztel Esküdteken a sor, hogy kimondják az ítéletet.

2022. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

A kérdésben a feltételes mód indokolatlan, ugyanis az evangéliumok beszámolója szerint Isten többször is beavatkozott Jézus élete során, hogy a megváltás az isteni terv szerint megtörténjen:


11

Néki pedig megjelenék az Úrnak angyala, állván a füstölő oltár jobbja felől.

12

És láttára megrettene Zakariás, és félelem szállá meg őt.

13

Monda pedig az angyal néki: Ne félj Zakariás; mert meghallgattatott a te könyörgésed, és a te feleséged Erzsébet szül néked fiat, és nevezed az ő nevét Jánosnak.

14

És lészen tenéked örömödre és vigasságodra, és sokan fognak örvendezni az ő születésén;

15

Mert nagy lészen az Úr előtt, és bort és részegítő italt nem iszik; és betelik Szent Lélekkel még az ő anyjának méhétől fogva.

16

És az Izrael fiai közül sokakat megtérít az Úrhoz, az ő Istenükhöz.

17

És ez Ő előtte fog járni az Illés lelkével és erejével, hogy az atyák szívét a fiakhoz térítse, és az engedetleneket az igazak bölcsességére, hogy készítsen az Úrnak tökéletes népet.

18

És monda Zakariás az angyalnak: Miről tudhatom én ezt meg? mert én vén vagyok, és az én feleségem is igen idős.

19

És felelvén az angyal, monda néki: Én Gábriel vagyok, ki az Isten előtt állok; és küldettem, hogy szóljak veled, és ez örvendetes dolgokat jelentsem néked.

20

És ímé megnémulsz és nem szólhatsz mindama napig, amelyen ezek meglesznek: mivelhogy nem hittél az én beszédimnek, amelyek beteljesednek az ő idejökben.



26

A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába, amelynek neve Názáret,

27

Egy szűzhöz, aki a Dávid házából való József nevű férfiúnak volt eljegyezve. A szűznek neve pedig Mária.

28

És bemenvén az angyal ő hozzá, monda néki: Örülj, kegyelembe fogadott! Az Úr veled van, áldott vagy te az asszonyok között.

29

Az pedig látván, megdöbbene az ő beszédén, és elgondolkodék, hogy micsoda köszöntés ez?!

30

És monda néki az angyal: Ne félj Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél.

31

És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az ő nevét JÉZUSNAK.


13

Mikor pedig azok visszatérnek vala, ímé megjelenék az Úrnak angyala Józsefnek álomban, és monda: Kelj fel, vedd a gyermeket és annak anyját, és fuss Égyiptomba, és maradj ott, amíg én mondom néked; mert Heródes halálra fogja keresni a gyermeket.

14

Ő pedig fölkelvén, vevé a gyermeket és annak anyját éjjel, és Égyiptomba távozék.

15

És ott vala egész a Heródes haláláig, hogy beteljesedjék, amit az Úr mondott a próféta által, aki így szólt: Égyiptomból hívtam ki az én fiamat.


19

Mikor pedig Heródes meghalt, ímé az Úrnak angyala megjelenék álomban Józsefnek Égyiptomban.

20

Mondván: Kelj fel, vedd a gyermeket és annak anyját, és eredj az Izráel földére; mert meghaltak, akik a gyermeket halálra keresik vala.

21

Ő pedig felkelvén, magához vevé a gyermeket és annak anyját, és elméne Izráel földére.



Az angyalok neve "küldött", akiket Isten küldött, hogy a földi eseményekbe beavatkozzanak Isten tervének megfelelő módon.

2022. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!