Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidó és keresztény vallási...

A zsidó és keresztény vallási szövegekben szereplő Frigyláda egy technológiai berendezés lehetett?

Figyelt kérdés
Egy olyan elektromos szerkezet, amely több ezer évvel meghaladta a korát?

2022. jan. 13. 14:45
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem. A szövetség ládájának elkészítésének leírása benne van a Bibliában
2022. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem foldon kivuli technologia ... csodalatos hatasa a tartalmatol van.
2022. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Nem foldon kivuli technologia"


Egy szót sem írtam földönkívüliekről...

2022. jan. 13. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Neem!!! És elárulom nektek hogy Isten a szövetség ládát felvitte amennybe hogy a későbbi emberek ne szentsegtelenitsék meg.

Amiutan eljön Jézus másodszor és Isten elé kerülünk akkor a Szövetség láda ott lesz Isten mellett.

2022. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Vannak ilyen elképzelések, hogy mivel kívül-belül arany (vezető), viszont a láda anyaga szigetel, ezért kondenzátorként viselkedett, és megrázta azt, aki hozzáért, míg a papok arany rojtos ruhája földelte, ezért őket nem rázta meg 🙂


még akár lehet is ebben valami, szerintem attól még ugyanúgy Isten legszentebb ereklyéje volt, és hogy most Isten hogyan gondoskodott a védelméről technikailag, igazából nem olyan fontos, a lényeg, hogy gondoskodott.


Anjutca megérzése nem rossz, mivel nagyon sok párhuzam van a szövetség ládája és Mária között, és ahogy Máriát a mennybe vette Isten a hagyomány szerint, úgy a frigyládával is megtehette ugyanezt.

2022. jan. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Illetve ugye:


Jelenések 11:19


Ekkor megnyílt Isten temploma az égben, és láthatóvá lett a szövetség szekrénye a templomában; villámok, zúgás, földrengés és nagy jégeső támadt.

2022. jan. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

A frigyláda pontosan ott van, ahol lennie kell, ahova vitték, amikor vinni kellett.

A Földön, pontosabban a földben.

2022. jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

"Amiutan eljön Jézus másodszor és Isten elé kerülünk akkor a Szövetség láda ott lesz Isten mellett."

Kizártnak tartom. Minek hozná vissza a halál szövetségének jelképét, mikor van élet szövetségünk, melynek jelképe Jézus? Biztos, hogy református vagy? Mert a zugszekták tanítják ezeket, pl. adventisták, akik törvénykezők. Persze te is törvénykező vagy.

Jézus mellé minek frigyláda? Jézus mindent visz. Olyan hibás, mint a Jézus+törvény teológia.

2022. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Persze hogy keresztény kálvinista vagyok és gondolom az Egyházak is ezt vallja bár én nem onnan veszem mert 1 éve nem voltam református hanem katolikus meg ortodox templomban.

A neten én is elolvastam.a Jejenesek könyvet és benne van hogy megnyílik az ég és láthatóvá lesz a szovetsegláda. De ettől függetlenül én a lelkekben érzem hogy Isten magához vette a ládát ami az ő és izraelitak szövetségének templomát jelképezi amikor mentek Babilonba hogy a zsidó templommal együtt a ládát is ne rombolják szét. Egy zsidó meghalt ha csak hozzáért akkor gondolod hogy otthagyta volna a pogányoknak akik szedszedték volna hogy aranyat nyerjenek? A Sola scriptura a beletartozik a Szenthagyomány is és az embernek külön sugalmazhat a Szentlélek gondolatot bár ez nem tartozik az Írásokban de nyomokban igen. A Satan lehet hogy elintézte hogy a nephilimekkel csináltak egy szobetsegladat mert tudták hogy majd isten is fog és azt megtalálták és akkor az emberek elhiszik hé megvan a láda. De úgy igaz az ahogy a Jelenesek írja hogy Istennel van.

2022. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs jelentősége! Nem a zsidók a választott nép...

(Minden népből, nemzetből, nyelvből, törzsből...)


Sajnos túl van misztifikálva.



A szövetségláda szent tárgyak megőrzésére szolgált, melyek emlékeztették az izraelitákat a szövetségre, illetve egyezményre, melyet Isten kötött velük a Sínai-hegynél. Ezenkívül kulcsfontosságú szerepe volt az engesztelés napi szertartásban is (3Mózes 16:3, 13–17).



Mi volt benne? Legelőször a két kőtábla, melyre a tízparancsolat volt írva (2Mózes 40:20). Később a ládába került egy aranykorsó a mannával, és „Áron kihajtott vesszője” (Héberek 9:4; 2Mózes 16:33, 34; 4Mózes 17:10). Idővel a korsót és a vesszőt kétségkívül kivették belőle, ugyanis amikor a szövetségláda a templomba került, már nem voltak benne (1Királyok 8:9).

2022. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!