Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva bűnössége miért...

SIDLER22 kérdése:

Ádám és Éva bűnössége miért adódott tovább ránk is?

Figyelt kérdés

Nem értem az összefüggést. Azon túl, hogy kettejük DNS-éből vagyis információjából vagyunk semmi nem köt össze a szüleinkkel. Azok az atomok amik a születésünknél voltak előbb utóbb pár év alatt kicserélődnek bennünk. Egyedül a DNS-ünk információja marad meg, de az is csak azért mert időközben újratermelődik új anyagból.


Nekem apám erősen vallásos (Jehova Tanúja), anyám linkeskedő.

Ezzel szemben én erősen ateista vagyok és a világnézetem is teljesen más mint az övéké. Igazából már egyedül élek 22 évesen mert egyikőjük hülyeségét sem bírtam elviselni.

Szóval pár anyagi dolgon meg papír alapon kívül semmi nem köt hozzájuk.

Ha a szüleim valami bűnt követnek el nekem ahhoz mi közöm? Különálló ember vagyok tőlük.

Eddig vallásosaktól csak azt a választ kaptam, hogy "mert csak".

Valami magyarázatot kérhetnék erre?


2022. febr. 19. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Vitatott téma hogy a szülők bűneiért büntetni a gyereket milyen cselekedet.


Egyesek szerint (vallásosak szerint) teljesen normális hogy ha a szülők vétkei miatt a gyerek van megbüntetve. Akkor is ha az az ártatlan gyerek legyilkolását jelenti. Mivel az hogy Isten teszi egyet jelent azzal hogy ez egy jó, igazságos, kedves cselekedet.


A másik oldal (itt is vannak vallásosak) szerint azonban egy ilyen cselekedet nem elfogadható egy olyan istentől akit az előbbi módon szoktak jellemezni.


Tehát ha az előbbi oldalt nézzük akkor azért mert ez így volt igazságos.


Ha az utóbbit akkor pedig mert Isten erkölcstelen és gonosz.


Vagy akár ott van még az a lehetőség is hogy az egész kitaláció.


Meg még biztos van pár lehetőség ami most hirtelen nem jutott eszembe vagy ami a dolgok kiforgatását és belemagyarázást igényel.

2022. febr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

A szándékos vétkezés után, Ádám és Éva már tökéletlen genetikát adott át a gyermekeiknek. A gyümölcs evéssel azt fejezték ki, hogy saját maguk akarják irányítani az életüket. Vagyis, függetlenedni akartak Istentől.

Ők akarták eldönteni, hogy nekik mi a jó, és mi a rossz.


Vajon az emberiség megoldotta minden problémáját? Mindenkinek egyformán jó? Igazságos világrendszert tudott kialakítani? Még a betegségektől sem tudta magát megmenteni. Nem öregszik, és nem hal meg senki? ...


Róma 5:12

Ezért van, hogy amiképpen egy ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, a és így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek. -Mert már rossz DNS-t örökölt mindenki. Nincs kijavítva...Egyenlőre.😊

2022. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

"A szándékos vétkezés után, Ádám és Éva már tökéletlen genetikát adott át a gyermekeiknek. A gyümölcs evéssel azt fejezték ki, hogy saját maguk akarják irányítani az életüket. Vagyis, függetlenedni akartak Istentől.


Ők akarták eldönteni, hogy nekik mi a jó, és mi a rossz."


De ez még mindig Ádám és Éva döntése és nem a leszármazottaié. A DNS egy elég gyenge érv ha azt nézzük hogy Istennek egy csettintés se kellene ahhoz hogy Ádám és Éváé hibás maradjon a gyerekeké pedig újra tökéletes.

2022. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

Miképpen változtatja meg egy vétek/cselekedet az ember genetikáját?


Fejtsd már ki ezt kérlek!

2022. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez csak a keresztény vallás tanítása. Teljesen igazad van abban hogy ez egy igazságtalan tanítás hiszen minden embert bűnösnek nyilvánít egy olyan tett miatt amit el sem követtünk.

Ádám és Éva története szerepel az iszlám vallásban is és ez az eredeti történet nem a keresztény verzió. Röviden annyi hogy Allah megtiltotta hogy egyenek arról a fáról, de ezt nem tartották be. Ezért büntetést kaptak. Ádám belátta hogy rosszat tett, megbánta és Allah bocsánatát kérte ás Allah megbocsátotta neki. A történet tanulsága azt hogy be kell tartani a Teremtő útmutatását, törvényeit. Ha megszegszegjük, büntetés jár, de Allah megbocsátó és ha megbánjuk, Allah bocsánatát kérjük, Allah megbocsáthatja. Nincs semmiféle eredendő bűn. Ez egy hamis keresztény tanítás. Az iszlám szerint mindenki a saját tetteiért felel és csak a saját tettei miatt vonható felelősségre és így igazságos.

2022. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 pelgrim ***** válasza:
79%

„Ádám és Éva bűnössége miért adódott tovább ránk is?”

Nem adódott ránk, az eredendő bűn nem létezik, a bűnöket nem lehet örökölni, ami te tettél azt te tetted, nem valaki más. Az ember bűnbeesés története a bibliában nem valós esemény, hanem csak egy hitrege, ami jelképesen a fejlődésnek azt a szakaszát ábrázolja, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között.

2022. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Godaime ***** válasza:
87%
Ez is csak azt mutatja, hogy nem számít mennyire beteges egy isten, az emberek követni fogják amíg reménykednek valamiféle jutalomban. Jelen esetben pedig a jutalom az örök élet, az pedig megéri és szemet hunynak az istenük által elkövetett atrocitások fölött.
2022. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

"Vitatott téma hogy a szülők bűneiért büntetni a gyereket milyen cselekedet."


Ez nem igaz.


A világban egyetértés van abban, hogy a gyereket büntetni aljas dolog, a törvényben sincs ilyen igazságtalanság. Ha valaki lop, akkor őt fogja az állami törvény büntetni, nem a fiát. Ha valaki gyilkol, ő megy börtönbe, nem a lánya!


Kivéve a vallást (pl. kereszténység). A kereszténységben elfogadott dolog büntetni az embert büntetni a szülei vétkei miatt. Például isten megölte Dávid fiát a saját maga bűne miatt. Írtam is erről kérdést.


---------


Kérdező.


Az Ádám-Éva történet csak szimbólum, ezt már a Katolikus Egyház is elismeri!


A Jehova tanúi ezt nem fogják fel, mert egy tudománytagadó szekta.

2022. febr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Godaime ***** válasza:
100%

"Az Ádám-Éva történet csak szimbólum, ezt már a Katolikus Egyház is elismeri!"


A katolikus egyház nem a teljes kereszténység. Kit érdekel mit ismer el és mit nem? Még van bő egy milliárd keresztény aki nem osztja a hitüket, sőt, még a katolikus egyházon belül sem értenek egyet sok mindenben. Ez csak egy valláson belüli szekta, olyan mintha egy jehova jött volna most az ő szektája nézeteivel.

Ne érts félre örülök, hogy progresszívak a katolikusok és szerintük már a pokol se valódi, de te is tudod ez miért van. Rá vannak kényszerülve a vallásuk modernizálására, különben nem tartana már sokáig. Adok néhány évet és maga a pápa élőben fog nyilatkozni a melegházasság elismeréséről és bocsánatot kér az LMBT közösségtől az ellenük elkövetett bűnökért.

2022. febr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8.


Ahhoz hogy valami vitatott kérdés legyen elegendő 1 vita is.

Lásd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Itt jó páran vitatják.

Én egyet értek veled abban hogy ez nem normális. De vannak akik szerint teljesen rendben van.

2022. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!