Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reformátuskén közvetlen...

Reformátuskén közvetlen kapcsolatban állok Istenne?Ellentétben a katolikussal,mert nekik van egy közvetítöjuk a pápa szemályében.ez így igaz?

Figyelt kérdés
2022. márc. 18. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem igaz.

A keresztények közvetítője csakis Jézus, ez benne van a Bibliában.

Meg lehet mást is kérni, csak nincs nagyon értelme. Bárki imádkozhat érted, ugyanannyit ér a szava.

2022. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
akkor milyen szerepe van a vallásban a pápának?Ugy is nevezik a katolikusok hogy Isten földi helytaroja.mi értelme?ezt reformátusként értelmetlennek tartom,de elfogadom
2022. márc. 18. 10:13
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Életvezetési tanácsokat adhat neked, példát mutathat a saját életével, szervezheti a keresztény közösséget.

Isten előtt egyenlőek vagytok, de az emberek előtt nem.

2022. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
bocsánat nem fogadom el,reformátusként értelmetlen dolognak tartom és ami értelmetlen azt nem tudom elfogadni mert nem látom az értelmét
2022. márc. 18. 10:19
 5/16 A kérdező kommentje:
nekem ne mutagosson semmit,csakis Isten mutathat utat ha kérek töle segítséget Isten nem tagadja meg nem kell ahoz senki
2022. márc. 18. 10:20
 6/16 A kérdező kommentje:
de a katolikusokat végulis szeretjuk csak a pápát nem tudom igazán hova tenni
2022. márc. 18. 10:24
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Ez a te választásod.

Mindkettőnek van értelme: Jézus korában azért nem volt pápa, mert kicsi volt a közösség.

De millió fölötti ember irányításához jó, ha van egy központi hatalom.

Persze meg lehet oldani e nélkül is, csak akkor nem lesz egységes semmi.

Valamit valamiért.

2022. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Az Eucharisztia révén szerintem közelebb itt a földön nem lehet kerülni Istenhez.

Ami meg a pápát illeti:

Nyilván reformátusként nem kell egyetértened ezzel, de Krisztus mennybemenetele előtt megbízta Péter apostolt, hogy legeltesse a juhait, azaz kormányozza az egyházat itt a földön. Jézusban nem ez a lelkület volt, hogy az ő híveinek "ne mutogasson senki", mert majd ők tudják maguktól. Az egyházban a vezetők jelenléte mindig megvolt, már az apostolok tekintélye is egyértelmű. Ezt kár tagadni, benne van az Apostolok Cselekedeteiben és a páli levelekben is.

2022. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem senki se kérte, hogy reformátusként fogadd el a pápát, szóval felesleges ez a hiszti.

Amúgy a református püspököket se fogadod el? Vagy ott nem zavar az egyházi hierarchia?

2022. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

"Reformátuskén közvetlen kapcsolatban állok Istenne?"

Ha közvetlen kapcsolatban állsz vele akkor minek kérdezed meg? Ha meg kell kérdezned akkor nem állsz közvetlen kapcsolatban vele.


"nekem ne mutagosson semmit,"

Ez nem túl jó hozzá állás. Vannak nálad okosabb, tapasztaltabb vagy csak másképpen gondolkodó emberek.

Az ilyen emberek új dolgokra világíthatnak rá amire magadtól nem gondolnál vagy csak jóval később. Nem kell elfogadni amit mond a másik de nem árt nyitottan állni a másik emberhez és meghallgatni a gondolatait.


Nem egyszer írtam ki ide is úgy kérdést hogy már volt hozzá egy válaszom. Kaptam rá rengeteg szokásos ostoba választ (nem azért ostoba mert eltér az én véleményemtől hanem mert nem a kérdésre válaszol, csak provokál valakit) de akadt nem egy olyan akiknek a válasza számomra azzal a témával kapcsolatban új dolgokra világított rá. Így pontosabb és összetettebb lett a válaszom az adott kérdésre.

2022. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!