Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus (ha manapság élne)...

Jézus (ha manapság élne) elítélné a 21. századi keresztény egyházakat?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 17. 17:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
68%
A maiakat nem, de a búcsúcédula gyártás Luther érájában nem biztos hogy nagyon tetszene neki.
2022. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Jézus idejében egyház, mint intézmény, még nem létezett, feltételezhetően erősen elgondolkozna.
2022. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Remélem igen.
2022. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg igen, mivel folyamatosan visszaélnek a nevével. Én is keresztény voltam, de kitértem abból a vallásból. Egyrészt azért, nem viselem el, ami folyik ott, másrészt pedig azért, mert rájöttem, nem nekem való.
2022. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Van amelyiket igen, van amelyiket nem. De talán sokkal inkább egyes egyházi vezetőket, presbitereket, papokat, lelkészeket, pásztorokat, véneket, akik időnként visszaélnek nevével, tanításával, saját boldogulásukat keresik a helyett, hogy az embereket üdvösség felé vezetnék. Ilyenek pedig minden vallásban, felekezetben vannak, de azt is látni kell, hogy nagyon sokan nem ilyenek. Nem csak negatív példa van, hanem számtalan pozitív is. Ők sajnos kevésbé kerülnek előtérbe, hiszen azon nem lehet olyan jól csámcsogni, ha valaki segít a rászorulóknak, betegeket és elítélteket látogat meg, árvákat nevel, bemegy a leprások közé és enyhíti szenvedésüket, sőt akár életét is adja másokért. Ők sokkal ritkábban kerülnek a hírekbe.
2022. ápr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem igen.
2022. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Jézust a saját bárányai érdeklik főleg, nem az egyház, hanem személyek, emberek.
2022. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Godaime ***** válasza:
10%
Persze elítélné, hiszen a mai keresztény egyházak többsége támogatja a nők és a melegek jogait. A katolikus pedofil papok ügyeit talán elnézné, arról semmit nem mondott a Bibliában sem ő, sem Isten.
2022. ápr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Drága 8as, 1: Mi az, hogy baj lenne elismerni a nők meg a melegek jogait? Pl nekem akkor nincs is jogom, csak mert nő vagyok? Akkor nem is vagyok ember? Csak mert én valahogy nem úgy érzem, de persze biztos bennem van a hiba.

2: remélem föltűnt, hogy a "Godaime" az többek közt Tsunade neve, aki a Narutóban egy női hokage? (Sorry Naruto fan vagyok, régi szép idők)

3: Nem hinném hogy akár Jézus, akár Isten nagyon tolerálná a pedofiliát

2022. ápr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Godaime ***** válasza:
36%
Kérlek lapozz fel egy szótárat, állj meg a szarkazmus szónál és értelmezd. Köszönöm.
2022. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!