Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagy agnosztikus vagyok?

Ateista vagy agnosztikus vagyok?

Figyelt kérdés

A vallásokat emberi kitalációnak tartom, nem csak nem hiszek bennük, úgy gondolom, hogy nem léteznek.


Az Univerzummal kapcsolatban nincs pontos meggyőződésem, de úgy gondolom, hogy valószínűleg nem teremtette senki. Számomra észszerűbb azt féltelezni, hogy egy hatalmas Metaverzumban élünk, amit nem teremtett senki, hanem öröktől fogva van. Helyi ősrobbanások történnek benne spontán módon, aminek következtében buborékok jelennek meg. Az egyik ilyen buborékból lett a mi Univerzumunk is.


Az élettel kapcsolatban viszont meggyőződésem, hogy nem temetette senki. Mivel az élethez szükséges kémiai elemeket a csillagok gyártották le, amik aztán szétszórták azokat a Világegyetemben, amik az Abiogenezis alapján összeálltak.


Viszont van egy olyan elgondolásom, hogy lehet tévedek, és mégis teremtette valaki az Univerzumot, de ha ez megtörtént, akkor ez az isten nem azonos egyik vallás/szent könyv istenével sem, hanem tőle független, és valószínűleg egy tudományos kísérlet az egész világ - az is lehet, hogy szimuláció az egész.


Ennek a valószínűsége szerinten 5%


95%-ban viszont inkább azt gondolom, hogy az örökkévaló Metaverzumban élünk.


A természetfelettit viszont nem vetem el, bár szerintem az csak azért tűnik annak, mivel nem elég fejlett a tudományos módszerünk. Amennyiben fejlettebb lenne, észszerű magyarázatot tudnák adni arra is, amit ma "természetfelettinek" hisznek.


2022. jún. 15. 15:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*úgy gondolom, hogy nem léteznek = a vallások istenei
2022. jún. 15. 15:24
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Agnosztikus az, aki nem tud, de keres. Ateista, aki nem is keres.

Magyaran az agnosztikust az erdeklodes kulonbozteti meg az ateistatol. Vagyis ha ilyeneken agyalsz, probalod kideriteni az igazsagot a vallasokbol, akkor inkabb agnosztikus vagy.

Ez az en ertelmezesem errol a temakorrol, elterhet masok ertelmezesetol.

2022. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Agnosztikus ateista.
2022. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Metaverzumban élünk, amit nem teremtett senki, hanem öröktől fogva van. Helyi ősrobbanások történnek benne spontán módon, aminek következtében buborékok jelennek meg. Az egyik ilyen buborékból lett a mi Univerzumunk is."


Ennek az odébb tolásnak amúgy mi értelme?

Akkor már mind1 ha azt mondanád, hogy az univerzumunk minigis volt.

2022. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mert az Univerzumunk nem volt mindig. Van egy kezdőpontja.
2022. jún. 15. 17:05
 6/18 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Agnosztikus abban hisz, hogy Isten létezéséről nem lehet megbizonyosodni.

Az ateista nem hisz Istenben.

Amit a kérdésed alatt írtál, abban van igazság, de csupa olyasmi, főleg, a amiről kevés, vagy nincsen ismereted, ezért elméleteket találsz ki.

Elsősorban az a nagyon jó benned, hogy foglalkoztat ez a téma, és amikor majd egyszer fontosnak is tartod, akkor valószínűleg alaposabban utána jársz. Ha van 5% benned arról, talán Isten létezik, akkor a 100%-ot csak és kizárólag a Bibliából tudhatod meg, mert ez az egyetlen könyv a világon, amelyről maga Isten jelenti ki: " A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos." 2Timóteusz 3:16,17

Ha megérted, hogy ez mit jelent, onnantól a Teremtő Isten tud segíteni Neked. Nélküle, a támogatása nélkül senki sem értheti meg a könyvét, a Bibliát, melynek Ő a szerzője. Ezért kell a Ő támogatását kérni. "Ha tehát valamelyikőtöknek bölcsességre van szüksége, kitartóan kérje azt Istentől – mert ő nagylelkűen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek –, és megadatik neki.'" Jakab 1:5. Rengeteg ember megtapasztalta már ezt.

2022. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

"Mert az Univerzumunk nem volt mindig. Van egy kezdőpontja."


És honnan veszed hogy a metaverzumodnak nincs? xD:)

2022. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves Kzitus, már voltam keresztény, és felhatam a gyakorlással. Nem hiszem, hogy a Biblia Isten szava. Számomra az csak egy mítoszgyűjtemény.
2022. jún. 15. 21:06
 9/18 A kérdező kommentje:

#7


Sehonnan nem veszem. Amit felvázoltam egy modell, ami vagy igaz, vagy nem.


Amúgy nem én találtam ki. Örökös inflációs modell a neve, és ha jól emlékszem, Fred Holye csillagászatól származik.

2022. jún. 15. 21:07
 10/18 anonim ***** válasza:

"Sehonnan nem veszem. Amit felvázoltam egy modell, ami vagy igaz, vagy nem.



Amúgy nem én találtam ki. Örökös inflációs modell a neve, és ha jól emlékszem, Fred Holye csillagászatól származik."


Értem.

És ez mivel jobb mint abban hinni hogy valamilyen Istenség teremtette a világot?


Egyébként a kérdésedre a pontos válasz: ( csak 3:19 videó)


https://www.youtube.com/watch?v=PahzGjenoCk


7-es voltam.

2022. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!