Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy mondhatják azt a kereszté...

Hogy mondhatják azt a keresztények, hogy a Biblia tévedhetetlen mikor tele van ellentmondásokkal?


2022. júl. 11. 23:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:
50%
Remek életed lehet
2022. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Tényleg egész jó
2022. júl. 12. 00:18
 3/45 A kérdező kommentje:
Bár van egy olyan érzésem, hogy Te ezt éppenséggel sértettséged miatt írtad.
2022. júl. 12. 00:19
 4/45 anonim válasza:
52%
Engem nem zavar, hogy vannak olyan emberek akik így élik ki a frusztráltságukat
2022. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Pont, hogy Te éled ki így a frusztráltságodat. Lerí rólad, hogy mennyire ostoba vagy. Amint előkerül egy ellenérv a Te hitrendszereddel szemben azonnal elkezdesz személyeskedni és kitalált rágalmakkal dobálózni. Eltudom képzelni mennyire beletiportam a lelkivilágodba.


Ez csak egy szimpla apologetikai kérdés szeretne lenni, de Te ezt úgysem értheted.

2022. júl. 12. 00:47
 6/45 anonim ***** válasza:
39%
Nem nyitottam meg a linkjeidet, amikkel bizonyítani akarod az állításodat. Számomra a Biblia nem tartalmaz ellentmondásokat, viszont benne van a Teremtő Úr Isten tanítása és törvényei, amelyek egyértelmű útbaigazítást adnak, amikor nehéz döntéseket és választásokat kell hozni. Nem mindenki érti, de nem is érteni vagy tudni, hanem hinni kell, mivel Isten hatalmasabb, mint amit el tudunk képzelni.
2022. júl. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Ez teljesen rendben van. Tiszteletben tartom mindenkinek a hitét.


Azonban a Biblia nem tévedhetetlen és vannak benne ellentmondások annak ellenére, hogy ez a kereszténység egyik fő dogmája.

2022. júl. 12. 01:38
 8/45 Isti22 ***** válasza:
85%

Én nem vagyok keresztény, de tök kontraproduktív ész nélkül hadakozni a kereszténységgel. Ránéztem az első linkre, ami ellentmondásnak akarja beállítani pl. a gyilkosság tiltását. Erre azt a nagyon okos "ellenpéldát" hozza, amikor József testvérei meg akarják ölni Józsefet.


"Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg, és meglátjuk, mi lesz az ő álmaiból."


Tehát a nagyon okos oldal azt állítja, hogy az egy ellentmondás, hogy bár tilos ölni, a bűnös emberek mégis megteszik. Logikus :D Akkor ellentmondásosak a magyar törvények is, mert tilos ölni, mégis megteszik a bűnözők?

2022. júl. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
23%

A Biblia az egy meseköny az egyszerű ember számára, tanulságokkal az élet minden területére. Azért készült, hogy a kora középkor emberét segítse az életben, és olyan formában írták a benne lévő történeteket, hogy a célcsoport ezeket megértse.

Nem az számít mi van odaírva, hanem hogy az olvasó mindezt hogy értelmezi magára nézve.

Sajnos ezt nagyon kevesen értik csak meg, főleg az ateisták közül. Ha utálni akarod a keresztényeket akkor inkább a pedofil papokat célozd meg!

Vallástalan ember vagyok.

2022. júl. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 munyamunya ***** válasza:
55%

9-es

a "kora középkorban" nagyjából mindenki írástudatlan volt, az emberek többsége csak távolról látott Bibliát, hozzá sem szagolhatott. Pont nem az "egyszerű emberek" olvasták, hanem a néhány kivételzett, főként a felekezeti papság.

Maguk a szövegek pedig visszamennek az i.e. 3-2. századig (legalábbis jelenleg ezek a legkorábbi héber/arámi kéziratok, amiket megtaláltak), és semmi különbség nincs a jelenkori és az akkori írások között. De még a görög iratok keletkezése is az első néhány szádara tehető, semmiféle középori emberek nem voltak szem előtt tartva a kanonizálás során.

2022. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!