Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted az Ószövetségben/Tan...

Szerinted az Ószövetségben/Tanakh-ban/Héber Bibliában található YHWH azonos a keresztény Atya, Fiú, Szentlélekkel?

Figyelt kérdés

2022. júl. 20. 17:26
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%

Többen is utaltunk Jézusra mert itt nem csak magányvéleményről van szó, hanem Istentől való kinyilatkoztatásról.

És tényleg ahogy írták milliárdszor visszavághatnád, hogy "szetinted"

viszont ha nagyban megnézed a keresztények az általad linkelt agymenéssel ellentétben elfogadják az Ószövetséget is, hiszen mind Pál, Péter sőt Jézus is ezt mondta.

2022. júl. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Én azt nem fogom fel, hogy én mikor mondtam olyat, hogy a keresztények többsége nem fogadja el az ószövetséget?

Én csak annyit mondtam, hogy sokan vannak akik nem de nyilván én is tudom, hogy többen akik igen.


Egy ilyen egyszerű kérdést nem tudom, hogy lehet ennyire félre érteni.

2022. júl. 21. 02:17
 23/38 anonim ***** válasza:

akkor vannak a messiás hívő zsidók, akik hisznek Jézus Isteni mivoltában, viszont az Ószövetségre terelik a hangsúlyt de még a legelvetemültebb neoprotestáns szekták se fogják eltagadni az Ószövetséget.

Egyszerűen Jézusban hinni (kereszténynek lenni) ezt hozza mert ezt mondta

2022. júl. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Értem én
2022. júl. 21. 02:52
 25/38 anonim ***** válasza:

„Mindent egybevetve az embernek az a benyomása támadhat, hogy a háromságtan a IV. század végén született. Ez bizonyos értelemben igaz . . . Az »egy Isten három személyben« megfogalmazás a IV. század vége előtt nem volt egyértelműen elfogadott, és egyáltalán nem volt szerves része a keresztény életnek és hitvallásnak” (New Catholic Encyclopedia. 1967, 14. kötet, 299. oldal).


„A niceai zsinat [i. sz.] 325. május 20-án kezdődött. Maga Konstantin elnökölt, és a vitákban is részt vett. Személyes indítványozására . . . bekerült a niceai hitvallásba a Krisztusnak az Istenhez fűződő kapcsolatára utaló, kulcsszerepet játszó kifejezés, amely szerint a Fiú »azonos lényegű az Atyával« . . . A püspökök, tartva a császártól, két kivétellel mind aláírták a hitvallást, bár sokuk nem értett vele egyet” (Encyclopædia Britannica. 1970, 6. kötet, 386. oldal).



István „a Szentlélekkel eltelve fölnézett az égre és látta az Isten dicsőségét és Jézust az Isten jobbján. Felkiáltott: »Látom, hogy nyitva az ég, és az Emberfia ott áll az Isten jobbján«” (Cselekedetek 7:55, 56, Katolikus fordítás).


Mit tárt fel ez a látomás? István, Isten tevékeny erejével betelve, látta Jézust „az Isten jobbján” állni. Egyértelmű hát, hogy Jézus, azután, hogy feltámadt és visszatért az égbe, nem vált Istenné, hanem egy különálló szellemszemély lett. A beszámoló nem tesz említést arról, hogy Isten mellett egy harmadik személy is lett volna. Egy dominikánus pap, Marie-Émile Boismard, aki megpróbált olyan írásszövegeket találni, melyek alátámasztják a háromságtant, az egyik könyvében ezt írja: „Az a kijelentés, hogy három személy van egy Istenben . . . , sehol sem található meg az Újtestamentumban” (À l’aube du christianisme—La naissance des dogmes).

2022. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 manly ***** válasza:
10%
JHVH egy törzsi istene a zsidóknak, nem egyenlő a Jézusi Teremtővel.
2022. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
26 nem jól tudod.
2022. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 manly ***** válasza:
Ezen lehetne vitázni de minek.
2022. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Markión és Ferenc pápa nem ezt mondanà
2022. aug. 13. 21:28
 30/38 anonim ***** válasza:
54%

A Tetragrammaton a Tórában az EGYISTEN jele (a helyén legtöbbször héberül Adonájt, vagy Elajchimot, magyarul Örökkévalót, vagy I-tent mondunk).

Semmiképp sem azonosítható egy zavaros "haromsággal".

2022. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!