Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még vallások?

Miért vannak még vallások?

Figyelt kérdés
Az ősrobbanás bizonyított, az evolúció bizonyított, tehát nem istenek teremtették az univerzumot és az élőlényeket. A bibliához hasonló mesekönyvekben pedig csak azért hisznek mert régi, és szülő a gyerekét erre nevelte. (Russel teáskannája). Az univerzum rendezettségéről pedig csak ennyit: antropikus elv.

2022. júl. 22. 12:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
47%
Mert államilag támogatott a néphülyítés.
2022. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Mert sokaknak szükségük van ilyesfajta támaszra. Isten létét pedig se bizonyítani, se cáfolni nem lehet, lényegében nem is tárgyköre a tudománynak. Sokan amellett hisznek, hogy az ősrobbanást és az evolúciót is elfogadják tényként.
2022. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
49%
Hát a vallás olyan, mintha én találnék ki valamit.. Érvelni tudnék, viszont nem lehetne azt cáfolni, amit kitalálok.. Kb ilyen az összes vallás
2022. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
62%

Több oka van, mondok párat.

Jó tudni azt, hogy az erkölcstelen, de sikeres emberek is elnyerik méltó és kikerülhetetlennek vélt büntetésüket, és a nyomorultak is kapnak kompenzációt a túlvilágon, meg az, hogy az élet nem ér szimplán véget és valami értelme van ennek az egésznek.

Több ilyen elem megtalálható, legalább is a keresztény vallásban, csak sokan, például én sem tudom ezt elhinni, pedig nem lenne rossz egy mindennel törődő felsőbb hatalom.

Ha van, akkor Isten akarata az, hogy ne higgyek benne és az ő mindenható bölcsességének én sem tudok ellenállni, így nem is hiszek, mások meg igen.

Annyi baj legyen!

Ez a legnagyobb gondod?

2022. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

"Az ősrobbanás bizonyított, az evolúció bizonyított, tehát nem istenek teremtették az univerzumot és az élőlényeket."


Az ősrobbanást ki hozta létre?

Arra még lehet fogni hogy valamilyen isten csinálta. Az ősrobbanást is lehet úgy csinálta hogy aztán kifejlődjünk.


Nem vagyok hívő de az érveid akkor sem cáfolják istent.


Egy-egy vallást inkább lehetne cáfolni de annál az is értelmesebb lenne ha a falba vernéd a fejed. Vallás terén mindegy mi bizonyított és mi cáfolt.

2022. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
39%

4.

Jelentős lehet még az is hogy a túl világon újra találkozhatsz a szereteiddel.


Ki ne akarna arra gondolni hogy majd újra találkozik azzal akit elvesztet?


De én is úgy vagyok vele mint te. Ha akarnék se tudnék hinni.

2022. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
36%
Mindig ez a retkes Biblia. Bezzeg Zeuszban és az Olümposzban nem hisz senki. >:(
2022. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
41%

Annyira kíváncsi lennék, hogy pontosan melyik papagáj- és birkaképzőben tanítják nektek ezt a "mesekönyv" dumát, az utóbbi években egyre többször látom.

Ilyenkor ütnek is titeket, hogy szebben bégessétek?

2022. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen értelmetlen erről vitázni. Rengeteg dolog van még, amit a tudomány nem bizonyított, mégis létezik.

Racionálisan nem hinnék istenben, régebben nem is hittem. De a tapasztalataim mégis arra mutattak, hogy létezik isten. Én érzem, hogy létezik, nem mindenkinek van erre érzékszerve.

Viszont tiszteletben tartom, ha valaki más vallásban hisz, másképp képzeli el istent, és azt is, ha nem hisz. A lényeg az, hogy az ateizmust agresszíven ráerőltetni másokra épp olyan elítélendő, mint egy vallást erőltetni. Tartsuk tiszteletben egymás hitét vagy nem hitét. Nem vezet semmi jóra, ha magasabb rendűnek képzeled magad, mert arról vagy meggyőződve, hogy isten nem létezik. Épp olyan szánalmas, mint azok, akik úgy gondolják, csak az ő istenük az igazi, és mindenki más hülye, aki nem hisz, vagy nem abban hisz.

2022. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%

"Teljesen értelmetlen erről vitázni."

Mivel a vallások elég jelentősen beleszolnak a dolgokba ezért annyira nem mindegy hogy sok nagy hazugság miatt szivatják az embereket vagy valamilyen felsőbb igazság miatt.

2022. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!