Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény isten személyválo...

A keresztény isten személyválogató vagy sem?

Figyelt kérdés

5Mózes 10,17 Mert az Úr, a ti Istenetek, isteneknek Istene, és uraknak Ura; nagy, hatalmas és rettenetes Isten, aki nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad.


Apostolok Csel. 10,34 Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten.


Róma 9,11 Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az Istennek kiválasztás szerint való végzése megmaradjon, nem cselekedetekből, hanem az elhívótól, 12 Megmondatott néki, hogy: A nagyobbik szolgál a kisebbiknek. 13 Miképpen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem. 14 Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen! 15 Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek. 16 Annakokáért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.


2022. aug. 28. 18:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad magadnak a kérdést.
2022. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%

Ha Isten saját magáról azt mondja, hogy nem személyválogató, vagy esetleg valakin keresztül az Ő Szentlelke által nyilvánítja ki azt, hogy nem személyválogató, akkor ebből egyértelműen arra következtethetünk, hogy Isten nem személyválogató.

A római levélnek ezen részét őszintén szólva magam is elég nehezen tudom feldolgozni, befogadni úgymond, de attól függetlenül a Róma 9 nem mond ellent annak, hogy Isten nem személyválogató.

2022. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: mivel hogy ezek az igeszakaszok egymást ütik értelmezésben is, kijelentésben is, mindenben is, így nem, nem lett megválaszolva a kérdés.


2-es válaszoló: elég érdekes a megfogalmazásod, állításod szerint nincs ellentmondás, viszont te sem érted az egész szituációt.


Nem foglak megkérni arra, hogy fejtsd ki kérlek bővebben a véleményedet mert úgy sem tudod.

Egyrészt.


Másrészt pedig értem az álláspontod, szeretnéd megvédeni az istened/hited, de ahol ellentmondás van, ott ellentmondás van. Ahol pedig ellentmondás van, az azért van, mert vagy az isten változik (pedig meg van írva őfelőle, hogy nem változik, btw), vagy pedig emberi hibából adódóan lettek így leírva ezek az igeszakaszok, mert valamilyen olyan istenképet kellett kitalálni, ami a katolikus egyháznak is kedvez.


_________


Isten egyszer humánus, mindenkit szeret, isten egyszer gyilkos és kegyetlen, mindenkit a pokolra küld.


A katolikus egyház egyik pillanatban még a keresztény szerető isten szócsöve, másik pillanatban pedig már a középkorban az inkvizíció által kínozza halálra (a javarészt ártatlan) embereket.


Természetesen a "madzag nyeletésbe", "kerékbe törésbe" és egyéb barbár cselekedetbe istennek nem volt beleszólása.

És semmi másban sem amit a szeretett egyháza csinált.


De abba viszont volt már a führernek beleszólása ha valaki pitiáner bűnt követett el az ószövetségben az ott dögöljön meg.


Jaaaa hogy manapság a drága szent gyermekei nagyjából ugyanolyan bűnökben sínlődnek amik miatt anno megkövezték az embereket..

Na sebaj, nekik megbocsájtunk mert se nem vagyunk személy válogatók, se nem változunk mert perfekt módon még csak változásnak árnyéka sem vesz körül minket.



Ez a keresztény isten, kinyalhatja a seggem.

2022. aug. 28. 20:54
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

3-as

Valójában nem kell megvédenem az Istenemet, miért is kéne megvédeni egy mindenható, természet fölötti Istent. Én kizárólag a saját hitemért állok ki és azt kívánom megvédeni. Én hiszem, hogy az Isten jó és igazságos minden teremtményéhez és nem személyválogató.


Így van, mint mondtam a Római levél sokhelyütt nekem is kemény diónak számít, szóval ezt nem is igazán akarnám boncolgatni.


Ha a katolikus egyház által kialakult benned egy eltorzult istenkép, akkor azt nagyon sajnálom, de az Isten ettől függetlenül jó, és mindenkinek a megtérését és üdvösségét akarja, ahogyan Ő maga is kijelenti ezt a Biblián keresztül. Nem Isten a felelős az egyház által a középkorban elkövetett kegyetlenségek miatt sem.


Továbbra is állítom és hiszem, hogy Isten se nem személyválogató se nem változik.

Egyébként könnyen elképzelhető, hogy a hiányos ismereteid és az eltorzult istenképed a kiváltója annak, hogy ilyen ellenszenvet érzel Isten iránt.

Hiszen ha igazán ismernéd őt, akkor bizony te is tudnád, hogy Ő jó.

2022. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

4-es nem véletlenül ismerem a bibliát ennyire, 20 éven keresztül olyan "szabad" keresztényi felfogással rendelkeztem mint te is.


És noha sokmindent meglehet tudni a bibliából, sokmindent ki lehet belőle magyarázni, így meg úgy értelmezgetve a dolgokat...


De eljön az a pillanat többször is az ember életébe amikor érzi azt, hogy a keresztény isten körül valami nem kóser...


És én csak ennyit mondok, valami nem kóser körülötte.

2022. aug. 29. 06:23
 6/24 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy a kellemes modern társulatunkban könnyű azt mondani hogy jajj isten csakis jó lehet, könyörületes és irgalmas, ő nem tehet semmiről sem az ember a gonoszak nem ő stb stb stb...


De ha téged kínoztak volna meg az inkvizícióban ok nélkül (mondjuk egy héten keresztül tartóan a legbrutálisabb módon amibe csak nagyon sokára lehet belehalni sok szenvedés árán) akkor szerintem már te is elgondolkoznál kínzás közben azon (Jézushoz könyörögve) hogy miért nem segít az isten, egytáltalán létezik-e ez a szerető mennyei atya aki aztán jobb mindenkinél (főleg a saját szeretett gyermekeihez).


És nem Jézus nevéért vagy a hitedért kínoztak volna meg...

Hanem szimplán azért mert köszöntél volna az egyik szomszédoknak, akiről feltételezi az egyház hogy megb#szatta magát a sátánnal. Mondjuk. Vagy akármilyen bullshit indokkal téged is bevonnak a tortúrába.


Természetesen úgy, hogy a kedves családodat is beleveszik a szenvedésbe mert miért ne.

2022. aug. 29. 06:34
 7/24 anonim ***** válasza:

"Hiszen ha igazán ismernéd őt, akkor bizony te is tudnád, hogy Ő jó."

Mi van akkor ha te nem ismered elégé és ezért hiszed hogy ő jó? Ennek is meg van az esélye. De annak is hogy nem ismered elégé és ezért nem veszed észre hogy ő nincs.

2022. aug. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"És én csak ennyit mondok, valami nem kóser körülötte."


Persze hogy nem. Próbáltak mindenfélét belepréselni egy Istenbe. De mint a mondás is tartja: Sokat akar a szarka de nem bírja a farka.

Túl sokat akarta belepréselni az istenükbe és csak azzal foglalkoztak hogy a célnak minél megfelelőbb legyen. Az már nem érdekelte őket hogy ellentmondásos lett ettől az egész. De minek is érdekelte volna őket. Mint látható sokan nem akarják és ezért nem is látják. Ha pedig valaki mégis látja akkor ott van az hogy össze vissza bele lehet magyarázni a bibliába mindent ami a problémákat nem oldja fel. De elég sok zagyvaság után az embernek előbb utóbb elmegy a kedve attól hogy ezzel foglalkozzon.

2022. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

De egyébként az elmondható, hogy a biblia olvasás és a gondolkozás mód megértése, igei-értelmezési szabályrendszerek élvezetesek tudnak lenni és fejlesztik az embert...

Egy darabig...


Aztán ha ki van maxolva és a végállomás az, hogy valamit már végképp nem lehet megérteni mert a szó szoros értelmében ellentmondás van, akkor jöhet valami más.

2022. aug. 29. 08:10
 10/24 anonim ***** válasza:
19%
Isten nem ember kedves kérdező! Akármit mondhatsz, tehetsz, neki nem árthatsz. De nefelejtsük már el, hogy értünk adta a Fiát aki kifizette a váltságdíjat Ádám bűnéért. Mert azt ugye látod hogy mindenki megöregszik, megbetegszik és meghal. Ettől szabadulhatunk meg hamarosan!
2022. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!