Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus meghalt a bűnökért...

Ha Jézus meghalt a bűnökért és megváltotta a világot, akkor miért létezik még mindig áteredő bűn, amihez egy újszülöttnek ebből az aspektusbol semmi köze nincsen?

Figyelt kérdés
nekem ez egy nagy paradoxon a keresztény vallásban és az az érzésem az egyház ítélkezik egy ember felett már akkor, amikor bűntelen még, és ez persze visszás érzéseket kelt bennem, pedig hívő vagyok

2022. nov. 10. 13:50
1 2 3 4 5
 11/46 munyamunya ***** válasza:
62%

10es,

Nincs szükség ilyen lelkizős kirohanásra, a kérdésre kéne válaszolni:

Ha tényleg ennyire biztos, hogy egy ujszülőtt már az első napon "terhelve van az eredeti bűnnel", és azt állítjuk, hogy emiatt automatice "elkárhozik", akkor miért nem az a felkezeti előírás, hogy azonnal, ahogyan megtőrténik a szülés, máris keresztelni kell a gyereket? Ennyire azért nem érdekli az egyházakat a dolog? Fontos, vagy nem a keresztelés?

2022. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
51%

"miért nem az a felkezeti előírás"

Kapaszkodj meg: a középkorban ez volt.

Sőt: létezik olyan keresztelő készülék, amivel a nő hüvelyébe nyúltak be, keresztelni. Néha meg is ölték vele, mert olyan sérülést okoztak.

Akkor használták, ha kétséges volt, hogy a gyerek élve kijön-e.

2022. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 munyamunya ***** válasza:

12es,

Az igen... Sajnálatos dolgok ezek...

2022. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
0%

"létezik olyan keresztelő készülék, amivel a nő hüvelyébe nyúltak be, keresztelni. Néha meg is ölték vele, mert olyan sérülést okoztak."


Ez egy újabb bizonyíték arra mennyire téves a keresztény tanítás.

2022. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 Darkmoon80 ***** válasza:
31%

" Vagy akkor otthon a panelban csak akkor csukod be az erkély ajtót, ha előtte elgügyögte neked hogy ki akar mászni? Nem jobb esetleg becsukni és a lehetőség is megszűnik? "


Hogy neked milyen igazad van!

A szerető, gondoskodó szülő megelőzi a bajt...



Például a gondoskodó, HA!!! a szerető JÓ Isten nem teszi oda azt a fát az Édenkertbe, vagy nem engedi a kígyónak a kísértést, vagy az emberi hajlamot kicsit másképp igazítja teremtéskor, hogy ne engedjen a csábításnak, akkor ugye a szerető JÓ Isten megelőzhette volna az eredendő bűnt, amiért ugye neki minden szeretete és megbocsájtása ellenére meg kellett büntetni a bűnért egyedül felelős emberpárt....


A baj az, hogy a vallásoddal összhangban cselekvő szerető szülő kinyitja az erkély ajtót és odakészíti a kis sámlit, hogy a gyereke feltudjon mászni a korlátra tett csokiért...

Na persze előtte figyelmezteti a gyereket, hogy kihajolni veszélyes mert a gravitáció által a teste zuhanáskor felgyorsul és olyan sebességgel ütközik a talajnak, hogy akár meg is halhat !!!!

(Persze a kicsi nem tudja/érti, mi az a gyorsulás, a gravitáció és a halál, de ez végül is az ő hibája, miért nem olyan okosan született, hogy mindezt már eleve tudja.)

2022. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Darkmoon80 ***** válasza:
35%
Jav.: Például HA!!! a gondoskodó, ...
2022. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
41%

"mennyire téves a keresztény tanítás"

Ez nem bibliai tétel, az ókorban nem volt gyerekkeresztség.

2022. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 Darkmoon80 ***** válasza:
34%

Vajon ez nem a szabad akarat figyelmen kívül hagyása?


Nekem kicsit arra hasonlít, hogy a lány babáknak kilyukasztják a fülét és fülbevaló tesznek bele... És ha ő ezt nem szeretné???


(Tudom, benő a lyuk idővel, de akár el is fertőződhet a seb...)


Miért nem várják meg azt, hogy ő döntse el, akar-e fülbevalót/keresztséget...

2022. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

5.

én azt gondolom, hogy más irányba szeretnéd terelni ezt a beszélgetést, a kérdés lényegi részét mellőzve. bocs, de az újabb érved is ezt igazolja, mert tudom és nem az érdekel, hogy ki nyer bebocsátást a mennyországba, és mit fog tenni Jézus az utolsó napon

pusztán az érdekel, hogy miért létezik még áteredő bűn az egyház tanításában Jézus kereszthalála után, ha pont erről is szól áldozata. nem szólom meg a keresztséget am, de nem kötném össze az áteredő bűnnel, mert Jézus óta nincs már.

2022. nov. 11. 13:37
 20/46 KZitus ***** válasza:
30%

Szia

Amikor Krisztus meghalt(és feltámadt) ez nem azt jelentette, hogy ezután már nem adja át a bűnt örökölt ember a bűnt, az ismét született gyermeknek: Krisztus nem ezt tanította.

Figyeld meg kérlek, mit írt Pál apostol Krisztusról és az váltságról: "A Krisztusban levő szeretet ugyanis kényszerít minket, mert arra a következtetésre jutottunk, hogy egy ember meghalt mindenkiért,.... És azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt." 2Korintusz 5:14,15 Miért halt meg Krisztus? ezt írja: "hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük". Minden ember fel kell tegye önmagának a kérdést, tudom mit jelent Krisztusért élni ma? Mert aki nem tudja mind Krisztus, mind Pál, Péter, Jakab, János apostolok elmondják (leírták) a könyveikben. Meg lehet tanulni. Amikor űgy élek, ahogyan Krisztus elvárja tőlem, akkor elmondhatom, hogy életét váltságul adta értem is. Ezek az írások is ezt támasztják alá:

1Timóteusz 2:5, 6

Mert egy Isten van, és egy közvetítő+ van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus, egy ember, aki megfelelő váltságul adta magát mindenkiért, és erről fognak tanúskodni, amikor eljön az ideje.

Az, hogy a váltság nem automatikusan minden emberre érvényes, azt maga Krisztus mondta: "Az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon másokat, és hogy az életét váltságul adja cserébe SOKAKÉRT.” Máté 20:28

2022. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!