Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én nem vagyok megkeresztelkedv...

Én nem vagyok megkeresztelkedve. Akkor én most ki vagy mi vagyok? Pogány?

Figyelt kérdés
Apám kommunista volt és engem nem kereszteltek meg. A nagyszüleim katolikusok voltak.
2008. dec. 24. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tartozol semmilyen valláshoz, egyházhoz, akkor elvileg pogány, semmilyen vallású, ennek eredetileg semmi rossz vagy rosszindulatú jelentéstartalma nincs, ha akarsz valamelyik vallási csoportosuláshoz tartozni, akkor mindegyiknek megvan a "feltétele", mi alapján tartozik oda valaki (pl. a kereszténységnél a keresztelkedés, a zsidóknál, hogy az édesanya zsidó kell, hogy legyen, a többit nem tudom).
2008. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
attól függ miben hiszel...
2008. dec. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az vagy, ami lenni akarsz. A keresztelkedés szerintem csak egy fizikai forma, bár sokak szerint (még az ezósok szerint) a szentelt víznek valami különleges energiája van


Ezek szerint nem kaptál semmilyen vallási neveltetést, de érdekelne a dolog?


Olvass el néhány vallási összefoglaló könyvet, és ami tetszik, annak nézz utána mélyebben, esetleg beszélgess el egy pappal vagy vezetővel


Figyelj, mérlegelj, válassz, de mindig minden felé legyen nyitva a szíved, mert sajnos ha az ember belekerül egy szektába, elhomályosulnak számára az élet bizonyos részei, de még az se kell, hogy szekta legyen, egy ismerősöm a társulatból belekerült egy baptista gyülekezetbe, és nem sokkal késöbb kijelentette, hogy ő nem színjátszózik többet, mert tiltja a vallása...

2008. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
1. vagyok: a hivatalosat írtam, szóval ettől még szívből lehetsz hívő, csak közösségi hivatalos tag úgy lehetsz, ha a hivatalos feltételeknek megfelelsz, mint hogy megtanulhatsz olvasni már 4 évesen is, de iskolás csak úgy leszel, ha "beiratkozol" :-)
2008. dec. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezek alapján én pogány vagyok, de ez jó így. Ateistának nem mondanám magam, mert arról nem vagyok meggyőződve.
2008. dec. 24. 22:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Az 1.3.4. válasz hasznos!
2008. dec. 24. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Egy kis pontosítás: az a szó, amit Károli a Bibliában következetesen "pogány"-nak fordított, a héberben "gój", ami csak annyit jelent: "a nemzetekhez tartozó" (tehát nem zsidó). Ahol a Bibliában "pogányok" vannak, azt nyugodtan lehetne úgy is fordítani, hogy "nemzetek", aminek önmagában nincs negatív tartalma. Amiatt tartalmazhatna negatívumot, hogy Jézus megváltása előtt a Biblia szerint a nemzetek ki voltak rekesztve Isten üdvtervéből. Jézus megváltása azonban vonatkozik mind a zsidókra, mind a nemzetekre, ezért ha valaki "pogány" (az eredeti értelemben), az már nem zárja ki, hogy Isten szolgája legyen.


Csakhogy a későbbi katolikus szóhasználatban a "pogány"-t azokra használták, akik nem voltak katolikusok.

Nos, összefoglalva: a katolikusok szemében te pogány vagy, abban az értelemben, hogy nem vagy keresztény, zsidó szemmel "gój" (=pogány=nemzetekhez tartozó), a világ szemében - szociológiai értelemben - (ha legalább valamennyire hiszel Istenben) "a magad módján vallásos".


Isten szemében pedig olyan ember, akinek kegyelemre van szüksége, akire érvényes Jézus Krisztus megváltása, de aki még nem fogadta el Őt személyes megváltójának. Ha ezt megteszed, Isten gyermeke leszel és örök életet ad neked.

Tudom, hogy sok ember számára bolondság, amit itt utóbb leírtam, de az utolsó bekezdésig ("Isten szemében...") csak tényeket írtam le, azoknak utánanézhet bárki; az utolsó bekezdéssel pedig mindenki azt kezd, amit akar, mert az csupán hitbeli kérdés, amiben az Alkotmány 60. paragrafusa alapján mindenkinek joga van a saját döntését meghozni. Köszönöm, hogy ennek megfelelően reagáltok a hozzászólásomra!

2008. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Ezek szerint én ateista vagyok.

Mert szerintem minden vallás kitalált baromság (unatkoznak az emberek) és ha ezt így leírom, akkor fáj az igazság. Istenek, szellemek meg ilyen marhaságok nem léteznek!!

2008. dec. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az vagy. Semmi gond. Az is egy világnézet.
2008. dec. 27. 20:08
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Vallási nézőpont kérdése az egész: keresztény szerint az vagy. Mivel nem követed a keresztény vallási szokásokat.

Egyébként én se vagyok megkeresztelve, meg már annyi midnent tudok, hogy egyik vallást se követem, és csak a tudományban hiszek.


A válasz megírásának időpontja: 2008-12-25 12:04-->> neki üzenném, hogy a "gój" az mit is jelent: nem zsidó embereket FAJI! alapon, akiknek nincs lelkük, és egyenrangúak az állatokkal.

2009. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!