Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha tágas az a kapu és széles...

Ha tágas az a kapu és széles azaz út amelyik a pusztulásba visz akkor miért magasan a legnagyobb világvallás a kereszténység?

Figyelt kérdés

A kereszténységben hit által van üdvösség nem hit és cselekedetek által.

A jó cselekedetek a hitből adódnak, a cselekedetek csak a következménye a hitnek.


[link]

[link]

[link]



Ebben az esetben Jézus mikor az állítja, hogy:

Mát 7:13-14 "A szoros kapun menjetek be. Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon járnak. 14 De szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt."


Akkor miért van az, hogy a legnagyobb világvallás magasan a kereszténység?

Minden keresztény üdvözülni fog tehát lehet mégsem annyira szoros az a kapu és keskeny azaz út amelyik az életre visz és mégsem annyira kevesen vannak akik megtalálják azt?



2022. nov. 19. 14:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
86%

#10

Tehát akkor a Bibliát a katolikus Egyház állította össze, köszönöm a megerősítést. S igazoltad azt is, hogy a protestánsok akarták elvetni Jakab apostol levelét, mert ellent mond a protestáns Sola Fide tannak. Sőt sajnos mint írtad, továbbra is másodrangú írásnak tartjátok. Pedig Istennek minden szava egyformán fontos kellene legyen.


Köszönöm, hogy igazoltad állításaimat és cáfoltad saját korábbi tudománytalan, hamis nézeted.

2022. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom mit olvastál, de 2. Században a katolikus egyház még a fasorba se volt, és pedig már akkor megvolt majdnem az egész biblia, amit használunk, pár könyv híján. Akkor nem tudom mit állított össze, mert gyakorlatilag miután megalapult a katolicizmus a 4. században, addigra pont össze volt állítva, majd jött az önjelölt félisten, a pápa, és kisajátította ezt.


Az nem kizárt, hogy protestáns volt, egyre megy. A katolikus egyház leszármazottja.

Igen, kellene, hogy legyen. Ezt mindenki magának dönti el szerintem, mert valakiknek a apokrifok szintén fontosak. Vagy a katolikusoknak az plusz pár könyv az ószövetségben.

2022. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
32%

Kédves kérdező!


Jézus nem a keresztény vallásról beszél, hanem az igazhitű hívő keresztényekről, akik Jézus Krisztusi hitben vannak és nem pedig a felszínes vallásosokról. Talán olvastál már valamit a jelenések könyvében a nagy paráznáról? Na az a Katolikus vallás. Nagyon sok az olyan vallásos ember, aki igazából a szívében nem hívő, nem tért meg és nem is született újjá Istentől. Ilyen embereket dorgált meg Jézus majd közölte.


Rm.2,13. (Mert nem azok igazak Isten előtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik.

Mt.22,14. Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.

Mt7;

21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

2022. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%

"de 2. Században a katolikus egyház még a fasorba se volt"

Akkor idéznék neked ebből az időszakból:


Antiókhiai Szent Ignác: Levél a szmirnaiakhoz, 8,1-2 (Kr. u. 110 körül)

„Kövessétek mindannyian a püspököt, ahogyan Jézus Krisztus az Atyát, a presbitériumot pedig úgy, mint az apostolokat; a diakónusokat úgy tiszteljétek, mint Isten rendelkezését. A püspök nélkül semmi olyat ne tegyetek, ami az egyházzal kapcsolatos. Azt tartsátok érvényes eucharisztiának, melyet a püspök, vagy megbízottja végez. Ahol a püspök megjelenik, ott legyen a sokaság, ahogyan, ahol Jézus Krisztus van, ott van a katolikus egyház.”


Polikárp vértanúsága, 16,2 (Kr. u. 155)

Az emberek azon a nagy különbségen kezdtek csodálkozni, ami a hitetlenek és a választottak között van, akiknek egyike volt a csodálatra méltó Polikárp, a mi időnk egyik apostoli és prófétai tanára és a Szmirnában levő katolikus Egyház püspöke. Minden szó, amely elhagyta ajkát, vagy beteljesült már, vagy be fog teljesülni.


Tehát láthatóan már volt katolikus Egyház, amit írásos történelmi források bizonyítanak.


"és pedig már akkor megvolt majdnem az egész biblia, amit használunk, pár könyv híján"

Tehát akkor nem volt meg. Vagy miért nem az általad említett (inkább idézett, mert előtte valószínűleg sose hallottál róla) gnosztikus kánont használod, miért a katolikust?


Amúgy azt hazudtad, hogy a katolikusok akartak kivenni újszövetségi könyvet, majd kiderült (te idézted), hogy a protestánsok. Illett volna valami elnézést kérned, de bennetek nem sok gerinc van.

2022. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen magyarra fordított szövegekkel fölöslegesen jössz, hogy oda katolikus egyház van írva. Protestáns biblia fordításba is ilyen van írva, hogy "anyaszentegyház", közben pedig ha görögül nézzük nem is az van oda írva, hanem kihívottak gyülekezete vagy valami hasonló.


"Tehát akkor nem volt meg. Vagy miért nem az általad említett (inkább idézett, mert előtte valószínűleg sose hallottál róla) gnosztikus kánont használod, miért a katolikust?"

- Nem tudom te hogy vagy vele, de ha én feéípítek egy házat tető nélkül, te pedig jössz és raksz rá egy tetőt, akkor tudod majd azt mondani, hogy te építetted a házat?

Ez van kéznél és ebben több könyv van. Nyilván nem a katolikus verziót olvasom, hanem a protestánst. Elhiheted, hogy nem bibliát küldött az isten az emberek megmentésére...


"Amúgy azt hazudtad, hogy a katolikusok akartak kivenni újszövetségi könyvet, majd kiderült (te idézted), hogy a protestánsok. Illett volna valami elnézést kérned, de bennetek nem sok gerinc van."

- rosszul emlékeztem, tévedtem, elnézést ezért, meg Jakab leveléért is. Na látod ebben igazad van, elfelejtettem elnézést is kérni a pontatlan beszédért.

2022. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

A szmirnaiakhoz írt levél eredeti görög szövege:


„οπου αν φανη ο επισκοπος, εκει το πληθος εστω, ωσπερ οπου αν η Χριστος Ιησους, εκει η καθολικη εκκλησια”


καθολικη εκκλησια, latin betűkkel kb. katholiké ekklészia, azaz egyetemes (katolikus) egyház.


[link]

2022. nov. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
76%

#15

"Ilyen magyarra fordított szövegekkel fölöslegesen jössz"

Akkor olvasd el görög eredetiben, Titus idézte is, ott is katolikus Egyház szerepel: "καθολικη".


"Nyilván nem a katolikus verziót olvasom, hanem a protestánst."

De nincs protestáns verzió Újszövetségből. Te a katolikus verziót olvasod, amit legfeljebb egy protestáns fószer fordított magyarra. Van, illetve volt több másik verzió is, te még sem azokat olvasod, pedig lám te is idéztél egy-kettőt. S itt nem csak abban tér el, hogy bővebb, hanem konkrétan más könyvek vannak benne.


"Elhiheted, hogy nem bibliát küldött az isten az emberek megmentésére..."

Ez így van, Isten maga jött megmenteni minket, tanítását pedig az Egyházra bízta. Akik a 4. század végén kanonizálták a Szentírást.


"Na látod ebben igazad van, elfelejtettem elnézést is kérni a pontatlan beszédért."

Helyes, csak tudod pont azért kezdted rágalmazni a katolikusokat, amit ti protestánsok csináltatok.


Szidhatod a katolikusokat ahogy akarod, de jó lenne elismerned azt is, ami történelmi tény, hogy ma az Egyház nélkül nem lenne Biblia, vagy messze nem olyan formában, ahogy ma olvasod. Lehet mondjuk János evangéliuma helyett a gnosztikus Tamás evangéliuma szerepelne benne.

2022. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
13%

Értem. Jelenleg ahogy értem, a katolikus egyház, ami napjainkban is üzemel, mint olyan a 4. századtól van, onnantól, hogy aláírták és véglegesítették a békét (azt a békét, aminek Jézus Krisztus az ellentétéről beszélt, hogy fog velük történni). Ha csakugyan volt előtte katolikus "egyház", akkor sem keverném össze a kettőt, mert az egyik még valószínű hűségesebb volt Jézushoz és megmaradt a zsidó gyökereknél is (mivel Jézus nem alapított vallást)(nyilván nem a törvény betű szerinti megtartására értem), a másik viszont már nem. Ami nyilván látszik is, mert erős antiszemitizmus lépett fel az egyházban. Ha pedig egyezik a kettő, akkor valóban méltó a nagy parázna megnevezés, ha nem egyezik akkor is, de ha igen, akkor méginkább.


"Ez így van, Isten maga jött megmenteni minket, tanítását pedig az Egyházra bízta. Akik a 4. század végén kanonizálták a Szentírást."

- és hol marad a Szent Lélek? Ami/aki által taníttatunk, vezettetünk stb. Szerinted csak annyi az isten tanítása, ami lekanonizáltak a 4. században?



"Helyes, csak tudod pont azért kezdted rágalmazni a katolikusokat, amit ti protestánsok csináltatok."

- Nem vagyok protestáns, se katolikus, se egyéb vallásos. Jézus Krisztus tanítványokat akar, nem gyülekezetbe járókat. Persze nem gond, ha összegyűlnek Jézus nevében, de nyilván ez önmagában nem tanítványság. Ami a templomokban megy mégkevésbé, a szekták se jobbak.

De egyébként kifejtheted ezt a gondolatod, ha gondolod, mert nem vagyok benne biztos, hogy tudom mire gondolsz.


"Szidhatod a katolikusokat ahogy akarod, de jó lenne elismerned azt is, ami történelmi tény, hogy ma az Egyház nélkül nem lenne Biblia, vagy messze nem olyan formában, ahogy ma olvasod. Lehet mondjuk János evangéliuma helyett a gnosztikus Tamás evangéliuma szerepelne benne."

- Nem mondtam, hogy nincs köze hozzá, házépítősnél szintén szó van róla, hogy köze van hozzá. Sőt még az idézett szövegekben is benne van. Én azt mondtam, hogy kisajátítják, mintha pusztán csak ők rakták volna össze, "nélkülük nem lenne biblia", kb ezt állítják.

2022. nov. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
17%
* az lemaradt, hogy nem szirom a katolikusokat, nincs velük bajom, a katolikus egyházzal viszont már van bajom és istennek is. Eretnek. A hívei áldozatok. Tehát fontosnak tartom ez külön venni, hogy az egyházzal van bajom, és nem a híveivel.
2022. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
49%

Az "egyesül a hit által" = sola fide - Luther tanítása. Azaz az evangélikus egyház megközelítése.


"Minden keresztény üdvözülni fog tehát.."

Ezt honnan vetted?


Gondolom csak azért írtad ki akérdést, hogy mástol is halld: Nem mindenki él Jézus tanítása szerint, és nem mindenki "üdvözül" azok közül, aki kerszténynek vallja magát népszámláláskor. És sokan vannak olyanok akik nem vallják magukat keresztény vallásúnak, de Jézus útját járják.

2022. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!