Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért beszél Erdő péter...

Miért beszél Erdő péter Bíboros Jézus szeretetéről miközben jól tudjuk, hogy a szeretet az agyunk kémiai vegyületeinek a reakciója? Sajnos nekem ez a vegyület felborult és gyogyszerek nélkül nem érzek szeretetet.

Figyelt kérdés
A szeretet nem valami külső erő ami kivülről jön úgy hogy aki azt hiszi, hogy jézus a szerettével váltotta mega világot az gyorsan felejtse is el mert mint említettem a szeretetet tudják a tudósok hogy melyik vegyületek okozzák és mesterségesen előtudják idézni. Ezért én nem hiszeka szeretetben. Egyébként hívő vagyok de amikor meghallom hogy szeretet kiver a víz

2022. dec. 26. 07:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretetet fogunk érezni a mennyországban( szerencsére) inkább a megnyugvás és elégedetség érzése lesz jelen szerintem
2022. dec. 26. 07:33
 2/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem hogy miért ne jöhetne kivülről is a szeretet jézustól, csak azért mert innen is jőn szeretet.
2022. dec. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazad van Drakula. Elképzelhető, hogy kivülről is jön szeretet.
2022. dec. 26. 08:00
 4/8 tgt ***** válasza:
100%
A szeretet nem csupán egy érzés, hanem döntés is: a másik emberhez jószándékkal, gondoskodással, önzetlenül viszonyulni. Ezt a döntést meg lehet hozni akkor is, ha az agyad kémiájának egyensúlyához gyógyszert kell szedned.
2022. dec. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha nem hiszel a szeretetben,akkor a legfőbb parancsolatot veszed semmibe.Ami lényegében a kereszténység esszenciája.


"Új parancsolatot adok nektek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. "

2022. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A #4-es igazat mond!!!
2022. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha keresztény vagy, kérlek olvasd el János 1. levelét:

[link]

Ez nagyon sokat használ neked és segít, ha komolyan figyelsz az olvasása közben és megpróbálod megérteni hittel és Isten felé való bizalommal!

Ez nagyon fontos és hasznos írás!

Nekem is nagyon sokat segített megérteni bizonyos dolgokat.

2022. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-es válaszoló vagyok.

És természetesen mindenki olyannak is ajánlom János 1. levelét, aki nem keresztény!

Nekik is hasznos írás. De nekik lehet és úgy gondolom, hogy jobb előtte az evangéliumok közül legalább egyet elolvasni.

2022. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!