Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám biztosan csak...

Az iszlám biztosan csak Allahot imádja?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy majd' hasonló szerepe van Mohamednek az imában, mint Allahnak. Mohamed (béke legyen vele), Mohamed (Allah küldötte), Mohamed (próféták pecsétje), minden imában elmondják Mohamed nevét. Mintha nem is az Istent, hanem Mohamedet élteténk ezáltal. És meg vannak sértődve, ha mohamedánnak nevezik őket...

2023. jan. 7. 13:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Elég szánalmas, hogy egy Mohamed imádó, kába kő felé hajbókoló muszlim itt szánalmasozik állandóan.
2023. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az iszlám nem tanít olyat hogy Mohamed prófétát kell imádni vagy hogy egy kő felé kell imádkozni. Ezért mondom hogy ti keresztények csak úgy tudjátok kritizálni az iszlámot ha hazudtok. Ellenben én a keresztény tanításokat kritizálom.
2023. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A kereszténység is azt mondja, hogy csak Istent lehet imádni. Ezért mondom, te csak úgy tudod kritizálni a kereszténységet, ha hazudsz.
2023. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Pontosítsunk. A Biblia mondja, hogy csak Istent lehet imádni. Ti keresztények viszont Jézust imádjátok, ami így bálványimádás. Továbbá szentnek nevezett halott emberekhez könyörögtök ami szintén bálványimádás. Láthatod én semmiben nem hazodok. Csak olyasmit kritizálok amit a kereszténység tanít.
2023. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, a keresztények Jézust imádják, mert a Biblia azt mondja, hogy Isten. A szenteket viszont nem imádják, ez már hazugság részedről. Viszont ha Jézus Isten, akkor imádása nem bálványimádás.
2023. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A Biblia azt mondja Jézus nem Isten. Mát a Tízparancolat is kizárja mert azt mondja ne imádj semmit ami a földön jár, Jézus pedig a földön járt. Továbbá azt írtam szentnek nevezett halott emberekhez könyörögtök ami szintén bálványimádás.
2023. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A Biblia azt mondja Jézus nem Isten."

Idézd a Bibliából, ahol ezt szó szerint leírja.


"Továbbá azt írtam szentnek nevezett halott emberekhez könyörögtök ami szintén bálványimádás."

Továbbra se érdekel igazából szart se, hogy szerinted mi mit jelent. Mivel a szentek a kereszténységben nem istenek, hanem üdvözült emberek, ezért n em lehet bálványimádás.

2023. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Idézd a Bibliából, ahol ezt szó szerint leírja."


Miért kellene idéznem ilyet? Szó nincs a Bibliában emberek között járkáló Istenről. Senki nem is várt ilyet. Éppen ezért Jézus sem azt mondja ő mi nem. De mutatok én neked sok olyan verset amiből kiderül, Jézus nem Isten:


János 7:15-16. És csodálkozának a zsidók, mondván: Mimódon tudja ez az írásokat, holott nem tanulta?! Felele nékik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, a ki küldött engem.


Kiderül Jézust küldték és amiket tanít az nem az ő tudása, tehát nem Isten.



János 14:1 "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.


Megkülönbözteti Jézus magát Istentől.



"János 11:22 De most is tudom, hogy amit csak kérsz az Istentől, megadja neked az Isten."


Istentől kell kérni, nem tőle.



János 20:17 Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez."


Jézusnak van Istene, így ő nem lehet Isten.


És még számtalan ilyen vers bizonyítja Jézus nem Isten.

2023. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Továbbra se érdekel igazából szart se, hogy szerinted mi mit jelent. Mivel a szentek a kereszténységben nem istenek, hanem üdvözült emberek, ezért n em lehet bálványimádás."


Nem csak az bálványimádás ha istenként imádsz valakit aki nem az hanem akkor is ha olyasmit kérsz tőle amit csak Isten teljesíthet te féleszű. A keresztények isteni erővel ruházzák fel a szenteket és hozzájuk könyörögnek. Ez bálványimádás. A protestáns keresztények szerint is az.

2023. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!