Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem látják végre be az...

Miért nem látják végre be az ateisták, hogy ez a mocskoljuk be Isten szentségét módszer nem működik?

Figyelt kérdés
100+1000 Olyan kérdés, hozzászólás van melyben ateisták azt próbálják bizonygatni, hogy Isten nem is jóságos. Szemmeláthatóan egy hívőt sem hatott meg. De akkor mi értelme újra, és újra ugyanazt a hibát elkövetni, majd várni hogy más legyen a végeredménye? Még Richard Dawkins is beismerte, hogy az igaz hívőkkel szemben esélyük sincsen, pusztán azokat lehet az ateizmusba behúzni, akik mindig is hasonlóan gondolkodtak csak nem igazán körvonalazódott ki bennük.

2023. jan. 15. 12:19
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

#30 Figyelj, szerintem ne égesd magad itt tovább.


1. Azt feltételeztem, hogy Istent az alapján az erkölcs alapján próbáljátok megítélni, amit tőle tanultunk.


2. Ezt azzal támasztottam alá, hogy Európa a kereszténységtől, a kereszténység pedig Jézustól tanulta.


3. Ezt most lényegében te magad is elismerted:


"Ha valóbban érdekelt volna a válasz, akkor leírhattam volna, hogy az erkölcs fejleszthető és tanult. De ezt eleve nem is kellett volna megkérdezni mert ez tény."


Ahelyett hogy a vita lényegét céloztad volna meg össze-vissza vagdalkoztál. Csak tudod, ahhoz hogy egy ilyen vitából kitudd hámozni a lényeget, kellett volna egy bizonyos három számjegyből álló IQ.

Mindezen adottságod szemmel látható hiányában, nem kívánok a továbbiakban vitát folytatni veled. Na puszillak.

2023. jan. 16. 22:25
 32/40 anonim ***** válasza:
73%

"#30 Figyelj, szerintem ne égesd magad itt tovább."

Azt te megteszed helyettem is.



"1. Azt feltételeztem, hogy Istent az alapján az erkölcs alapján próbáljátok megítélni, amit tőle tanultunk."

Igen, ezt le is írtad.

Egyrészről mint írtam, a saját erkölcsének sem felel meg Isten ezenfelül pedig az, hogy vannak közös pontok az erkölcsi nézetekben még nem lesz ugyan az.


Ezt már leírtam. De olvasni kéne.



"2. Ezt azzal támasztottam alá, hogy Európa a kereszténységtől, a kereszténység pedig Jézustól tanulta.


3. Ezt most lényegében te magad is elismerted:


"Ha valóbban érdekelt volna a válasz, akkor leírhattam volna, hogy az erkölcs fejleszthető és tanult. De ezt eleve nem is kellett volna megkérdezni mert ez tény.""


Amennyiben a kereszténység tanításai hatással is voltak Európa erkölcsi nézeteire, az nem jelenti azt, hogy mindenki és mindenhol azt vallja. Ahogyan azt sem, hogy ne lehetne azt még tovább fejleszteni és ezáltal a régi keresztény hibás erkölcsöt elhagyni.


Ezenfelül továbbra sincs semmilyen értelme annak, hogy ezt kihangsúlyozzuk, vagy boncolgassuk, mert mint írtam. Egyik erkölcsnek sem tesz eleget az említettek közül.


Arról nem is beszélve, hogy ha az erkölcs fejleszthető és tanult, az inkább ellened érvel, mert akkor nincs az Isten által az emberek lelkébe beleégetett lelkiismeret.



" Csak tudod, ahhoz hogy egy ilyen vitából kitudd hámozni a lényeget, kellett volna egy bizonyos három számjegyből álló IQ."

Egy olyan vita partner kéne aki tudd érvelni és ha már vallás témában vagyunk akkor egy olyan aki legalább közelében áll egy olyan hőn emlegetett igaz kereszténynek. De lehet az is megtenné, ha látott volna egyet életében és nem csak kifogásokhoz használná fel.



"Na puszillak."

Te valami perverz vagy?

2023. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
2023. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

Az első oldal végéig sem értem. Egy valaki kérem rám irna( mert sose megyek vissza a kérdésekhez, mert nincs garancia, hogy van válasz), és elmagyarázná, hogy a francba kerül a témába az egyház, amikor istenről beszélünk?


Isten létezik? Igen. Miért gondolod ezt? bla bla bla

Van? nem. Miért, mert egy random könyvben azt mondják, hogy isten rossz.


Hát akkor alakitok egy szervezetet, elnevezem táskaegyháznak és irok egy könyvet, amiben istennek nevezek majd valami random karaktert. Akkor ugyanúgy az lesz a cáfolat tárgya istenre, hogy valami fogyatékos hülye alakitott egy csoportot, más fogyatékos hülyékkel, és irtak egy könyvet, amiben istennek nevezik az egyik szereplőt? Ennek mi értelme van? Ezt mindenkitől kérdezem, hittől függetlenül. Aki ezt csinálja kérdem, hülye vagy?

2023. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
92%

"ateisták azt próbálják bizonygatni, hogy Isten nem is jóságos"

Érdekes ateistákról írsz, ilyenekről még sosem hallottam. Nem azt állítják inkább, hogy szerintük isten nem létezik?

Jóságos vagy nem jóságos az tud LENNI, aki létezik, de ha jól tudom, az ateisták szerint nem is létezik vagy legalábbis nincs bizonyíték a létezésére.

2023. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%
Micimackó jelleméről is lehet nyilatkozni, pedig ő sem létezik.
2023. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy ez nem akkor szokott elkerülni mikor valaki arról kezd el áradozni, hogy Isten mennyire jóságos?


Csak mert ez így konkrétan, magában szerintem nem Isten létezését cáfolja. Maximum bizonyos esetekben cáfolhatja a jóságos, mindenható, mindentudó Isten koncepciót. Mert ha nem jóságos akkor nem létezhet a jóságos Isten. De egy gonosz igen. Az már más téma, hogy ki akar követni egy gonosz Istent és hogy van-e értelme.


De ez így amit a kérdező leírt nem Isten létét tagadja, hanem Isten jóságát.


36. példájával élve pedig, feltehetően sokan felszólalnának akkor is ha Micimackót valaki egy véreskezű, sorozat gyilkosnak (nem méz gyilkosnak) kezdené el beállítani rendszeresen.

Hasonló az is amikor ateista, agnosztikus, muszlim, Istenre haragudó keresztény, vagy akármilyen ember felszólal az ellen amikor 50 milliomodszorra is leírják azt a szerinte téves kijelentést, miszerint Isten annyira nagyon jóságos.


Ok, okozat. Nem adok okot nem lesz okozat.

2023. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

"ki akar követni egy gonosz Istent és hogy van-e értelme"

Ezt kérdezd a keresztényektől.

Minden másodiknak az a legerősebb érve, hogy ha nem követed, akkor örökké fog sütögetni a pokolban!

A jóságos isten parancsára!


Amúgy elgondolkodtam a kérdezőn... ezen a "mocskoljuk be az isten szentségét" kijelentésén.

Nos, ő valószínűleg ezt nem fogja fel, de egy ateista gondolkodásában nem létezik olyan, hogy "szentség".

Mondjuk helyette azt, hogy megbecsülés, talán az még közel áll.

Egy ateista miért és mitől becsülne meg egy ilyen gyilkos, ok nélkül is büntető istent? Van rá valami oka?

Viszont a másik dolog, hogy miért is kellene mocskolnia egy nem létező istent? Megint csak: van rá valami oka?


Úgyhogy a kérdező teljes mértékben lyukat lőtt ezzel a kijelentésével.

Mondjuk az érthető, hogy miért mondja: látja, hogy az ateisták nem becsülik az Ő SZENT ISTENÉT.

Na, ez neki már mocskolódás.

Egyszerű agya van, na.

2023. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
9%

Meg kell értenünk őket!

Hadd mondjak egy példát:

EXM a gyermekeim előtt és az egész környezetében mocskolt engem,míg én arra irányítottam a figyelmüket,hogy milyen jó édesanyjuk volt rendszerint. Az ok egyértelmű: Muszáj volt hűtlenségét,kegyetlenségét megmagyarázni saját magának és környezetének,hátha végre megszűnik az önvádja. Én pedig nem haragszom rá és még mindig szeretem,mint csodálatos 3 gyermekem anyját.

Aki értelmes ember,tudhatja,hogy semmilyen rendszer nem működik irányító és tervezés nélkül,viszont egy mindenható Isten létezése,aki mindennek az eredete,nem nézheti tétlenül,hogy alkotását pusztítja.így a tagadás -a védekezés legprimitívebb- módszerével él.

2023. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

"viszont egy mindenható Isten létezése,aki mindennek az eredete,nem nézheti tétlenül,hogy alkotását pusztítja"


A mindenhatókának nem kellett volna mást tennie mint jobb világot alkotnia. Még az írók is képesek voltak kitalálni olyan fajokat akik elég intelligensek és bölcsek ahhoz, hogy békében éljenek egymással és a környezetükkel. A mindenható valamiért erre nem volt képes.


Olyan ostoba és unintelligens fajt teremtett aki rengeteg ostoba bűnt elkövet, akiknek rengeteg ilyen bűnre eleve vagy valamilyen mentális probléma miatt (amiket szintén ő teremtet) hajlama van és aki nem látja át, hogy miért és hogyan tudna békésen és harmonikusan együtt élni a környezetével.


Ott van például az Arany iránytű című könyvsorozat vagy ha olvasni nem akarsz akkor az Úr sötét anyagai című film sorozat utolsó évadában került be egy faj aminek tagja okosak, bölcsek és ezekből kifolyólag békésen tudnak együtt élni és harmóniában tudnak együtt élni a környezetükkel.


Ha létezne az a szerető mindenható akkor valami hasonlóra alkotta volna meg az embert (szellemileg legalábbis).

2023. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!