Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ti hiszetek valamiben?

Ateisták! Ti hiszetek valamiben?

Figyelt kérdés
Nem istenre gondoltam hanem valmi másra az élttel hibázással bizalommal stbvel kapcsolatban.

2023. jan. 19. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Például abban hiszek, hogy a halál ad motivációt az élethez.
2023. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ateista bármiben hihet, ami nem isten.

Elég vegyes társaság ám. Van köztük normális, meg problémás is.

2023. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2%
Többségük a pénzben hisz, meg a szexben, esetleg még az italban, karrierben.
2023. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én is ateista vagyok. Hiszek az emberi lélek létezésében és az élet szépségében. Az életben a legcsodálatosab ajándék az maga az élet mert azt ki kell élvezni mert életből csak egy van. Bízni kell önmagunkban és önmagunk erejében mert az erőt nem isten adja hanem mi adjuk magunknak.



Számomra istenben hinni olyan mint ha valaki elpazarolná az életét arra h egy nemlétező dolognak megfeleljen.

2023. jan. 20. 07:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3. Ha ezt is hitnek nézzük akkor többen hiszenk a szeretetben, boldogságban, családban.
2023. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, te itt a GYK-n folyamatosan provokálod a tőled eltérő, másként gondolkodókat, a más világképűeket. Ajánlok egy kis olvasnivalót, hátha tágul a rettentő beszűkült világszemléleted.

Szvámi Ráma: Élet a Himalája Mestereivel

Paramahansza Jogananda: Egy jógi önéletrajza

2023. jan. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

Persze hinni kell egy kicsit mindenkinek, de nem elvakultan és nem kétségek nélkül.

Például iskolai tornaórán mondjuk magasugrás során van aki nekifut és átugorja, van aki leveri a lécet - ezek mind hittek abban, hogy lehetséges a feladat megoldása a számukra, de van aki a végső pillanatban megtorpan, mert ő nem hisz ebben.

Hasonló jellegű eset, amikor a volt nejem fogorvosként bent maradt ügyeletben egy fiatal és jóképű orvossal és természetesen felmerült bennem a féltékenység gondolata, de nem volt más lehetőség, ha együtt akartam vele élni, mint hogy higgyek a hűségében és jól is tettem szerintem, mert tizenhat évig jól megvoltunk, utána meg kétség nélkül azonnal észrevettem, hogy van valakije, szinte nem is titkolta és ekkor el is váltunk.

Ezek, vagy az ilyen jellegű hitek azonban soha nem száz százalékosak, mindig van rá lehetőség, hogy téves, de ezzel együtt lehet élni.

c'est la vie... (ilyen az élet)

2023. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a hit, hogy megtudom majd csinálni a vacsorámat nem ugyan az a hit ami miatt sokan vallásokat vagy azoterikus dolgokat követnek.
2023. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
A hit ugyanaz, csak annyi a különbség, hogy mérget vennél e rá, vagy sem.
2023. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
@8 miért nem ugyanaz, mi a különbség? Tényleg érdekel.
2023. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!