Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateista világkép, az...

Az ateista világkép, az emberiség túlélését veszélyezteti?

Figyelt kérdés

Az ateista világképből szükségszerűen következik, hogy az embernek ez az egy élete van, és bizony ezt kell kimaxolni amennyire csak bírjuk.


Eleve a tudomány fejlődését erősen abba az irányba viszi, hogy az emberiség még hatékonyabban kitudja használni, a természet adta örömforrások lehetőségeit.

Mint azt tudjuk, a Föld erőforrásai limitáltak, ám mégis az ateisták olyan nagykanállal etetnék meg velünk azt, amilyennel csak lehetséges.

Mondanom sem kell, hogy a jövő generációira nézve, ez mennyire veszélyes.


Ezzel szemben a keresztény vallás önmegtartóztatásra, lemondásra sarkallja az embert. Ha valaki 100% helyett pusztán csak 25%-ot akar elvenni a közösből, az bizony hosszútávon mindenképpen az emberiség előnyét szolgálja. Főleg ha 100% helyett mindenki pusztán csak 25%-ot akarna.


És éppen ezért, a keresztény lemondással járó világkép lehet az emberiség jövőjének egyetlen realitása.



2023. márc. 5. 08:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem vagy tisztábban azzal milyen ateistaként élni. Ezért nem is látod reálisan a kérdést.
2023. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

"Olvasd el a bibliát kérlek. Jézus azt mondja, ha van 100%od, vegyél 1000%ot, és adj 1000000%ot"


Hát én olvastam a bibliát. Nekem nem rémlék, hogy ilyesmit mondott volna Jézus. xD



"Viccet félre téve az itteni válaszolók hatalmas részét azért érdekli csak a másik véleménye, hogy mindenáron megcáfolja azt és nem azért mert ne adjisten esetlen tévedhet is és érdekelné, hogy mi a valóság."


Oké, én beismerem, hogy szeretek vitázni, egymás érveit ütköztetni. De csak azért, mert úgy látom, hogy a vitázás fejleszti a tanulékonyságomat.

És ezért még akkor is próbálom cáfolni a vitapartner érvelését, ha tudom hogy igaza van. xD

2023. márc. 5. 09:29
 13/37 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy nem vagy tisztábban azzal milyen ateistaként élni. Ezért nem is látod reálisan a kérdést."


Lehet. De akkor írd le milyen ateistának lenni! Mert én külső szemlélőként csak ennyit látok belőle.

2023. márc. 5. 09:30
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy ez elméletben jól hangzik, de gyakorlatban milyen különbség van a vallásos meg a nem vallásos között?


Te jársz templomba, én nem. Én szexelek házasság előtt, te valszeg nem. Te gyónsz, én nem.


Nem hinném, hogy más lenne az életvitelünk. Eljárunk dolgozni (kocsival vagy tömegközlekedéssel), az etkezéssel ugyanannyira szennyezzük a földet, ruhát ugyanúgy te is veszel, nyaralni mész, gyereket vállalsz, eszel húst, mondjuk szelektíven gyűjtöd a szemetet, ahogy en is. Spórolsz a vízzel meg a rezsivel, én is.


Szerinted abban mutatkozik meg, hogy en nem hiszek istenben, hogy szemetelek mint állat, meg veszem a hetvenkettedik teslát és gyújtogatom az esőerdőket?

2023. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak próbálj meg kibújni a vallásos szemellenződből és szétnézni a valóságban.


Egyszerűbb, mint itt megpróbálni leáltalánosítani hogy milyen egy ateista.


Mellesleg ha megnézed az egyház az egyik legnagyobb harácsoló. Magyarországon is az állam tartja el az adófizetők pénzén a büdös ingyenélő egyházakat. Közbe meg a kórházról leesik a vakolat.

2023. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

Az ateista világképből szükségszerűen következik, hogy az embernek ez az egy élete van, és bizony ezt kell kimaxolni amennyire csak bírjuk. ->


Írásod alapján ezt te úgy gondolod, hogy az ateisták hedonisták. De az amit itt leírsz teljesen össze egyeztethető egy átlag családos életet élő emberrel és azzal is, hogy védi a környezetét, hogy a gyerekeinek és unokáinak legyen majd hol és normális körülmények közt élniük.


Az élet kimaxolása nem csak azt jelentheti, hogy végig kell d..... az összes nőt, ki kell próbálni minden bódító szert és hasonlók. Van akinek ezt jelentheti de ez rettentően gyerekes felfogás és fogalma sincs az ilyen embereknek, hogy milyen boldogságokat tudd adni egy rendes élet (vallás nélkül is akár hiszik egyesek akár nem).

2023. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
99%

"Lehet. De akkor írd le milyen ateistának lenni!"


Semmmilyen, te is, meg ő is tévednek.


Az ateizmus nem tartalmaz erkölcsi tanitásokat, vagy életuti tanácsokat.


Az egy tagadás a spirituális dolgokkal kapcsolatban. Onnantol fogva minden a csávon áll. Hogy vega lesz vagy nem. Hogy szemetel, vagy szelektál. Hogy

ől, vagy ment. Semmi köze nem lesz a "hitéhez".

2023. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen lehet valaszolni erre a kerdésre: nézz statisztikákat.

Nincs igazad, a vallásosak közt sokkal kevesebb a környezetvédő, fenntartható életmódot követő ember.


Itt max az a kerdés, hogy miert. De az alapfeltevesed tuti, hogy hamis. Tajekozódj.

2023. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor írd le milyen ateistának lenni"

Pont ez a lényeg, hogy bármilyen. Egyetlen egy dologtól számit valaki ateistának, mégpedig hogy semmilyen istenben nem hisz. Ennyi, és semmi több. Semmiféle hedonizmus nem szükségszerű következnénye annak, hogy valaki ateista.

2023. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gondolatmenetet vissza is fordíthatjuk.

A hívőket nem érdekli, hogy mi lesz a Földel, hiszen hitük szerint a haláluk után úgyis egy jobb helyre kerülnek.

Az ateisták meg vigyázznak a környezetükre, hiszen az ő hitük szerint csak ez az egy életük van, ez az egy Föld, és vigyázni kell rá.

Ugyanolyan téves gondolatmenet mindkettő.

2023. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!