Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezne ezotéria egyház,...

Ha létezne ezotéria egyház, akkor szerintetek visszaélnének a hatalmukkal, mint a többi egyház?

Figyelt kérdés
Szerintem hasonlóan viselkednének, mint régen a római katolikus egyház. Sok pénzt vennének el a hívektől, túlvilági dolgokról beszélnek, stb.

2023. márc. 8. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Mégis hogy lehetne? Ez számtalan külön dolog, ás az ateisták szerint a kereszténység, a zsidóság, stb is (joggal) a része.

Ezoterikus irányzatok a wikipedia szeirn:


okkultizmus

mágia

alkímia

asztrológia

spiritualizmus

teozófia

gnoszticizmus

kabbala

püthagoreusok

antropozófia

szabadkőművesség [megj. 1]

rózsakeresztesek stb.


jóga

tantra

wicca, újpogányság, boszorkányság

ezoterikus buddhizmus (vadzsrajána)

kasmíri-saivizmus

ezoterikus kereszténység

sámánizmus

sátánizmus

szúfizmus

taoizmus

orfikus tanok

UFO-vallások

2023. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Most is ezt csinálják, egyház nélkül. Az asztrológia, akupunktúra, kínai gyógyászat, jóslás stb. mind átverés.
2023. márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

"akupunktúra, kínai gyógyászat mind átverés"

Azért ezzel a kínaiak vitatkoznának, legalább 3000 éve használják, és hatalmas korházak gyógyítanak ezekkel a módszerekkel a mai napig is Kínában.

Csak Pekingben féltucat ilyen kórház van, a nyugati típusú korházak mellett.

A kínai nem hülye, ha valami nem működik, és van jobb, akkor lemásolja, és azt csinálja, de ez nem ilyesmi.

2023. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

#3: jaja, a Népi Demokratikus Kína hatáain belü csodával határos módon működnek a dolgok, azon kívül viszont valahogy nem sikerült klinikai teszteken biznyítani a hatékonyságukat.


Miért népszerű ott: [link]


Amúgy nem lenne baj ezzel, ha közben nem sodrodnának fajok a kihalás szélére, mert valaki kitalálta, adott állat valamije gyógyít valamit.

2023. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

"nem sikerült klinikai teszteken biznyítani a hatékonyságukat"


Ez olyan, hogy "csak annak a statisztikának higgy, amit te magad hamísítasz"

A csokoládé egészségtelen, kivéve az étcsoki -ja, de mégsem, kb ugyan az.

A tej erő egészség....ja de nem, most mégsem.

A szalonna és a tojás halálos...ja, de mégsem, a tojás jó, zsír meg mégis kell...

A gyógyszerek jók....jó, a mellékbetegségek többségét mégis azok okozzák...


Ha te csinálsz egy tesztet az akupunktúrával, te szurkálsz be tűket random helyekre, lehet nem fog működni.

Ha el van törve a beteg keze, és tűket szurkálnak a fülébe, sanszos hogy nem fog működni.

2023. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
A legviccesebb -és szerintem kevéssé ismert tény- hogy bár a homeopátiát folyamatosan támadják a nagy gyógyszergyártók, szinte mind létrehozta a saját homeopátiás cégeit, és ők is gyártják ezeket a készítményket, hogy addig is amíg tönkre teszik, ki ne maradjanak a profitból.
2023. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

"A legviccesebb -és szerintem kevéssé ismert tény- hogy bár a homeopátiát folyamatosan támadják a nagy gyógyszergyártók"

A homeopátiát minden épeszű ember "támadja" vagy legalábbis elutasítja, mivel annál nagyobb rablás és átvágás kevés van.

2023. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Az ezotéria egy az egyben csalás. Változatos módon történő csalás, ámítás, átverés, lehúzás.
2023. márc. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Én egyáltalán nem értek hozzá, ezért idejövök, és elmondom a fontos véleményem a dologról, amihez egyáltalán nem értek.

Szerintem a kvantumzika is hülyeség, de ahhoz sem értek, de olyan nincs, hogy két résen megy át egyszerre egy elektron.

Szerintem a sötét anyag is hülyeség! Ahhoz sem értek, tehát arról is van véleményem!

2023. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi az ezotéria lényege? Linkelem, akit érdekel, megnézheti, elolvashatja.


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!