Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ti elhiszitek,hogy...

Ateisták! Ti elhiszitek,hogy Jézus valóban létezett és,hogy megszületett?

Figyelt kérdés
2023. márc. 21. 14:36
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 20-as, ha ezt komolytalan szösszenetet csak olyan szopja be, akinek fogalma nincsen a Bibliáról/Újszövetségről és a ókor történetéről.


Érdekes módon már az ókorban, 1-2 generációval Jézus után voltak olyanok, akik megkérdőjelezték azt, hogy Jézus valóban élt-e emberként. Valahogy a kereszténység azóta is fennmaradt.


Egyébként én pl. felnőttkori megtérő vagyok. Rájöttem, hogy ha nem lenne minden egyes szó igaz az Újszövetségben Jézus életéről, haláláról, és feltámadásáról, akkor ma nem lenne keresztény vallás, és ugyanúgy eltűnt volna, mint az a sok önjelölt messiás, akiket említesz ebben a szövegben.


Pl egyetlen egyszerű kérdés, hogyan lehet, hogy a korai keresztények közül annyi vértanú lett Jézusért (pl a 12 apostolból 11, de rengeteg más tanítvány is, akik személyesen ismerték Őt), ha nem látták a saját szemükkel, hogy meghalt, de feltámadt a halálból?


Nem hinném, hogy ennyi ember önként és dalolva meghal valakiért, akit nem láttak pl saját szemükkel a kereszthalála után.

2023. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Blackice75 ***** válasza:
83%

A kérdésre hogy miért higyjünk az Újszövetségben egyesek a következő választ is adják:

Közel 6000 görög ÚSZi-kéziratot tártak föl (körülbelül 5778 példány). Ami kb 139 000 szót tesz ki. Egyesek azt állítják hogy az ÚSZ 95%-ban megbízható az Újszövetség eredeti kézirataihoz képest. És ez egy csodának felel meg, mondják.


Erre az én válaszom ez lenne:

Mostanra az Újszövetség (ÚSZ) közel 6000 görög kéziratát fedezték fel. Nem tudjuk, hány hiba van a fennmaradt példányaink között, de úgy tűnik, hogy azokban bizony körülbelül 400 000 hiba van! Összehasonlításként: sokkal több különbség/hiba van az ÚSZ-i kéziratokban, mint ahány szót az tartalmaz.


Persze ne feledjük, hogy ezeknek a hibáknak jóval több mint 90%-a csekély csúszások eredménye, és jelentéktelenek. Semmi többet nem mutatnak meg nekünk, minthogy az ősi írástudók nem tudtak jobban másolni, mint a legtöbb mai ember. A szövegkritikusok azt állítják, hogy e hibák több mint 90%-át képesek rekonstruálni. Ez valóban így is lehet. Hozzátenném, hogy soha nem mondhatjuk, hogy az, akkor így most már megfelelne az ÚSZ EREDETI könyveinek, mert SENKI NINCS birtokában az eredetieknek. Nincs fennmaradt eredeti kézirat.


Tehát azok a hibák nagy része, amelyeket felfedezünk, az írásmásolók tévedései. Amit még érdemes észrevenni, hogy a későbbi, középkori kéziratok sokkal bőségesebbek és egységesebbek, meg részletesebbek, mert képzett, kreatív, hivatásos írástudók másolták őket. Vagyis a legkorábbi kéziratokban van a legtöbb hiba. Egyben azok a legegyszerűbb, részletekben legszegényebb kéziratok is, mégis rengeteg bennünk a különbség/hiba.


A matematika kedvéért, az ÚSZ-i kéziratok ellentmondásainak 90%-a tehát nem fontos. Más szóval, az ÚSZ-ben található kéziratok 360 000 hibája lényegtelen. A 40 000 hiba azonban jelentős. De feltételezzük, hogy jön egy két nagyon nagyokos és megmagyaráz ebből 20 ezret. És ha így csökkentjük ezt a számot 50%-kal, akkor is marad még csekély 20 000 nagyon fontos hiba! 20 000 nagyon kritikus és jelentős teológiai hiba!


Emlékezzünk, hogy az egész ÚSZ-ben csak 139 000 szó van. A kérdésem az, hogy megengedné-e Elohim/Isten, hogy ilyesmit tegyenek az Újszövetséggel, ha ez az Ő szent/különválasztott könyve, amelyet Elohim/Isten meg akar őrizni minden eljövendő nemzedék számára? Miért nem védte meg Isten/Elohim az ÚSZ integritását, ha az valójában egy szent/különválasztott és örökkévaló könyv? Felmerülhet a kérdés, hogyan őrizheti meg Isten/Elohim a szöveget? Mint kiderült, Elohim pontosan ezt tette a Tórával, amely sokkal nagyobb és régebbi, mint az ÚSZ. Az összes Torah változat csaknem azonos! Mind a 304 805 betűt megőrizte Isten/Elohim!


Mennyire fontosak az ÚSZ-ben a szöveges eltérések 5-10%-a? Némelyikük óriási! Íme néhány példa:


1) Megtalálható-e a Szentháromság-tan az 1János 5:7-8-ban? Attól függ, melyik kéziratot olvasod.


2) Megjelent Jézus valamelyik követőjének a feltámadás után Márk könyvében? Attól függ, melyik kéziratot olvasod. A legkorábbi kéziratok egyikében sincs semmiféle megjelenése. Márk könyvének utolsó 12 versét (16:9-20) későbbi írástudók szúrták be, akik csalódottak voltak amiatt, hogy az apostolok nem találkoztak Jézussal a feltámadása után e beszámoló szerint.


3) Jézus a Gecsemáné kertben, hogy vért izzad? Attól függ, melyik kéziratot olvasod. Néhány későbbi írástudó aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy Jézus csekély szenvedélyt mutatott Lukács szenvedéstörténetében, ezért beiktattak a Kerti imába egy jelenetet, amelyben Jézus vért izzad. (Lk 22:43-44)


4) Lukács könyvében Jézus azt mondta Istennek, hogy a zsidóknak meg kell bocsátani? Jézus azt kérte: „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek” (Lukács 23:34)? Attól függ, melyik kéziratot olvasod. A korai keresztények ezt úgy értelmezték, mint egy bocsánatkérő imát a zsidókért, akik nem tudták, mit tettek. Nem csoda, hogy egyes írástudók szándékosan törölték a verset a második és harmadik században, a keresztények miatt, hogy azt higyjék Isten semmiképpen sem bocsátott meg a zsidóknak.


5) Találkozott-e Jézus egy házasságtörő asszonnyal és vádlóival, amikor azt mondta nekik: „A bűntelen vessen rá először követ”, és amikor azt mondta neki, amikor az összes vádlója lelépett: „Én sem ítéllek el. Menj és ne vétkezz többé”? Attól függ, melyik János-kéziratot olvasod a 7-8. fejezetben! A legrégebbi kéziratokban ez nincs meg. Később lett hozzáadva.


6) Megértette-e Lukács, hogy Jézus halála engesztelés volt a bűnért? Attól függ, mit kezdesz a Lukács 22:19–20-zal. A szerző mindenhol másutt Lukácsban és ApCselben eltávolította a Márkra utaló referenciát. Ennek a tanításnak az egyetlen maradványa az úrvacsora néhány kéziratában található, ahol Jézus azt mondja, hogy a kenyér az ő teste, amelyet „értetek” kell megtörni, a pohár pedig az ő vére, amelyet „értetek” ömlött ki. De a legkorábbi kéziratokból ezek a szavak hiányoznak (a 19. vers nagy része és a 20. vers egésze). Az írástudók hozzáadták őket, hogy Lukács Jézus haláláról alkotott nézete megfeleljen Márk és Máté nézetének. Más szóval, Lukács nem értett egyet Márkkal és Mátéval a többi evangélium és Pál egyik legfontosabb teológiai állításában.


Ez a változat megkérdőjelezi, hogy Lukács (bárki is volt) hitte-e, hogy Jézus a bűnért való áldozatként hal meg. Nem arról van szó, hogy Lukács nem tartotta fontosnak Jézus halálát. De azt hitte, hogy ha Jézus halálára gondolsz, megbánod bűneidet. Így Lukács szerint maga a bűnbánat, és NEM Jézus áldozati halála az, ami engesztelte a bűnt. Ez azt jelenti, hogy a későbbi írástudók kiegészítései nélkül olvasva a Lukács és az Apostolok cselekedeteit, megérthetjük hogy szerzőjük nem hitte el, hogy Jézus engesztelő áldozatként halt meg a bűneidért!


Védekezésül persze a keresztények azt válaszolják, hogy ezek az eltérések rendkívül fontosak ahhoz, hogy tudjuk, milyen Jézusról szóló hagyományok voltak forgalomban a korai keresztények körében.


7) Feltámadása után Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy azok, akik elkezdtek hinni benne, képesek lesznek kígyókon taposni és halálos mérget inni anélkül, hogy kárt szenvednének? Attól függ, hogy Mark mely kéziratait olvasod.


8) Pál arra vonatkozó utasítása, hogy a nők „hallgassanak” a gyülekezetekben, és „rendeljék alá magukat” férjeiknek, eredetileg nem szerepelt az 1Korinthus 14:34–35-ben, hanem későbbi írástudók tették hozzá, hogy a nőket a helyükön tartsák. Ez jelentős hiba vagy sem?


Namost tudom hogy egyetlen hithű keresztény sem ért egyet azzal, amit írtam; és ezeket a hibákat számos tudományosan jegyzett keresztény Bibliában feljegyezték.


Én csak néhány hibát és eltérést soroltam fel itt az Újszövetségből, hogy saját szemeddel lásd, hogy a kéziratok sok hibájának következményei hatalmasak. Ha az idő engedné, több száz jelentős ÚSZi-variációt rögzíthetnék, de csak ízelítőt akartam adni abból a jelentős tévedésből, miközben sokan azt gondolják, hogy az ÚSZ „Isten szava”, és abban 90-95%-os egyetértés van. Ámde az Úsz-ben előforduló hibák 5-10%-a, bizony megváltoztat egy egész világnézetet!


Mint szív a szívhez mondom, álj meg egy kissé és gondolkozz el, tedd fel magadnak a következő kérdést: Elohim/Isten a gonoszság, a megtévesztés, az összevisszaság, az egyet nem értés, az ellentmondások, és a hazugság szerzője lenne?


Térj vissza az egyetlen igaz úthoz a Torához!


HalleluYah!

2023. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem létezett, de az, hogy a köré írt történetből mi igaz és mi nem, az kérdéses. Szerintem kiszínezték a történetet. Valószínűleg egy jó szónoki képességekkel bíró ember volt, akire felfigyeltek és beleláttak dolgokat. Az, hogy csodákat tett és feltámadt, az nem hihető számomra és mivel nekem soha nem jelent meg, ezért nem is tudom hinni benne. Úgy gondolom ha azt akarná, hogy higyjenek benne az emberek, akkor megjelenne újra, de nem teszi.
2023. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%
Jézus azonban így szólt: „Ne zúgolódjatok egymás között. Senki sem jöhet hozzám, ha az Atya, aki küldött, nem vonzza, s én feltámasztom az utolsó napon. Megírták a próféták: Mindnyájan Isten tanítványai lesznek. Mindenki, aki hallgat az Atyára és tanul tőle, hozzám jön. Nem mintha valaki is látta volna az Atyát, csak aki az Istentől van, az látta az Atyát. Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, annak örök élete van. Én vagyok az élet kenyere. ( János 6: 43-49)
2023. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
76%
Nagy dumás pali volt ez a János (bácsi a csatában...)
2023. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
36%
de ez a bácsi is 35 éve alakult, mint a fidesz
2023. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
36%

Én, a bácsi tartok. 35 évesen.

A Vittya meg ott.

2023. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
én a bácsi itt tartok 35 évesen, a Vittya meg ott! XD
2023. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Blackice75 ***** válasza:
17%

Segítség Jézustól / Yahushától !?


Csaknem egy éve, hogy a Torah útját választottam és mindent kamunak tartok, amit az nem támaszt alá, és ebbe a kategóriába tartozik Jézus/Yahusha is. Többek között, ami az elején dilemmát okozott az a sok tanúságtétel volt, amiket hallottam, olvastam amikor az emberek elmesélték tapasztalataikat, hogy milyen csodálatos, Jézussal kapcsolatos élményük volt, és ő volt az, aki megmentette/megsegítette őket. Ráadásul nekem is voltak hasonló tapasztalataim. Úgyhogy arra gondoltam, hogy a Jézus történetnek igaznak kell lennie.


DE… jobban megvizsgálva ezeket a tapasztalatokat és újraelemezve a saját tapasztalataimat valamint másokét, mi emberek csak azt mondjuk (rá fogjuk), hogy Jézus volt, de az ominózus tapasztalat ideje egyetlen pontján sem nyilatkoztattak ki nekünk nevet. Csupán csak imádkoztunk, és segítséget kaptunk, és azt állítottuk, hogy Jézus volt az, akitől jött a segítség, természetesen minden bizonyíték nélkül.


Valójában az történik itt, hogy lelki tapasztalataid vannak, te ezt Jézusnak tulajdonítod, mert ez minden, amit tudsz. Ha egy másik országban élnél, más kultúrában, más vallásban, akkor a segítségnyújtást annak a hitnek az istenének tulajdonítanád, amit ott ismernek. Mert tapasztalataik vannak az embereknek Indiában, Afrikában, az Arab országokban is, de ezeket beleillesztik a spirituális narratívájukba.

Más szavakkal, a tapasztalatok minden vallásban jelen vannak. A katolikusoknak például a Szűz Máriával vannak tapasztalataik. Vajon miért nem jelenik meg Mária a muzulmánoknak, vagy Kínában Budha követőinek? Miért csak Brazíliában meg katolikus embereknek. Indonéziában a Majom isten tesz csodákat, viszont az nem jelenik meg a vatikániaknak. Értjük már? A tapasztalatok nem lehetnek útmutatók egy igazság irányába. Nem mutatják meg ki az igaz Elohim (Isten).

Ha az egyik kézben ott vannak a tapasztalatok amik mutatnak egy bizonyos irányba, a másik kézben viszont ott van a Torah, ami egy másik irányba mutat, akkor én a Toráht választom.

A Torah az ő szava és az az igazság, minden más egy teszt számunkra. Válazd az életet!


5Móz 30:8

" Te azért térj meg, és hallgass יהוה szavára, és teljesítsd minden parancsolatát, amelyeket én (Mózes) e mai napon parancsolok neked."


Térj vissza a Tórához!

Minden egyéb KAMU!

2023. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
79%

Kamu lenne utolsó?

Én Jézushoz imádkoztam a megpróbáltatások idején. Akkor, amikor már a törvények csődöt mondtak és igazságtalan és emberhez méltatlan állapotban voltam. Akkor meghajolt a térdem, ahogy meg van írva, hogy neve előtt minden térd meghajlik.

"Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten." (Pál filippiekhez írt levele 2:10-11)

Így imádkoztam: Térdemen egyenlővé téve Jézus a Krisztussal és egyenlővé téve Istennel.

Életem legkeményebb napja volt ez, mely során meg akartam halni. De megláttam egy keresztet, mely mint emlékeztető hatott, ahogy azt eltervezték. Hát erőért imádkoztam és bölcsességért. Erő szállt belém és bölcsesség, így aznap nem haltam meg. Azóta dicsőítem az Urat alkalmas és alkalmatlan időben. Ám meghaltam fél évvel később egy balesetben, melyben a fejem leszakadt és úgy gurult, mint egy focilabda, de Isten úgy látta jónak, hogy vissza tekerje az idő kerekét e szörnyű emléket meghagyva számomra és lefullasztotta a kocsimat. Legyen ez a bizonyság.


Tanúsítom, hogy az Úr él, aki kivezette Egyiptomból a népét, megtestesült és kifejeződött Krisztusban, aki a Názáretből való Jézus volt, ki Betlehemben született és Egyiptom felől érkezett.

Tanúsítom, hogy az Úr mind a mai napig munkálkodik, sőt tanúsítom, hogy kifejeződik az Úr Magyarországban is. Mivel körül metélt ország vagyunk, önmagunkkal határosak. Megkorbácsoltattunk jogtalanul, és visszük a keresztünket, melyre fel fognak szegelni minket, hogy harmadnapra minden nép szeme láttára feltámadhassunk.


Te pedig kedves barátom ha a tórát követed és Mózes minden törvénykezését, akkor nincs félni valód, de ha csupán egyet is megszegtél azok közül, akkor ki fogja megváltani a bűneidet? Mert bizony neked a pöcsöd végéről az előbőrt le kellene metéltetned, termésed (értsd fizetésed) kövérjét Lévi leszármazottjainak kellene adnod. Mert ha ezt nem teszed, nemde pokolra kerülsz megváltás nélkül vagy legalább a megváltásig?


De íme én utat mutatok neked is Zsidó barátom, hiszen elsősorban neked kell hirdetnem az örömhírt, hogy elutasítsd azt. Hogy nézzed, de ne lássad, hogy meg ne térhessél, hiszen csak a választottak térhetnek meg Krisztusban.

Krisztus az igaz út, Ő az élet, Ő a világ világossága, Ő az urak Ura és a királyok Királya.

A meghívás áll számodra is. Jössz, jössz, ha nem, nem. De meg lettél hívva Isten országába a menyegzőre te is barátom. Fogadd el a meghívást és minden eddigi bűnöd megbocsáttatott, aztán menj és többet ne vétkezzél és terjeszd az örömhírt ingyen és bérmentve az Úr dicsőségére.

2023. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!