Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista emlékművet avattak...

Ateista emlékművet avattak Floridában. Annak meg mi értelme volt?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=gWHuuMgdkcg


Én sem állítok emlékművet azért, mert nem hiszek a star warsban.



2023. márc. 25. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

"Ennyi erővel templomot is építhettek volna ateistáknak."


Miután a videóban külön kijelentették, hogy szerintük templomok helyet kórházakat kéne építeni?


"Azt a pénzt, amit ebbe az emlékműbe feccöltek, akár egy korháznak is adhatták volna, és akkor annak legalább valami haszna is lehetne."


Ezt keresztények esetén még hatványozottan el lehet mondani.


"Ateista emlékművet avattak Floridában. Annak meg mi értelme volt?"

A ti keresztjeitek pedig úton útfélen ott vannak. Annak sincs semmi értelme. Mennyi pénz elment azokra amiket a szegények megsegítésére és sok másra lehetett volna fordítani mint ahogyan azt az 5. válaszoló javasolta.

2023. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

"Én sem állítok emlékművet azért, mert nem hiszek a star warsban."


Mert te nem vagy vallásos jedi. Ők meg vallásosak.

2023. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
19%

Btw létezik és bejegyzett vallás a jedi vallás, szóval…

Amúgy miért baj, hogy ilyen emlékművet avattak?

2023. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

Elmondom neked Kezdettől, hogy mi értelme volt:


Az eset Amerikában történt.

Kezdjül ott, hogy ha jól tudom, az USA-ban az ateisták megítélése szigorúbb, mint Európában. Manapság feltehetően lehetetlen lenne megnyerni egy elnökválasztást egy olyan embernek, aki nyíltan ateista. Az USA-ban van egy olyan térség is, amit "Biblia övezetnek" mondanak, és ha nem tévedek, akkor ezt a régiót főleg keresztény-fundamentalisták lakják. Képzeld csak el, milyen lehet egy ilyen környezetben ateistának lenni, hiszen a fundamentalistákkal még a normális keresztények sem értenek egyet.

Másrészt, ha jól értem az amerikai gondolkodást, akkor ők Isten választott népének tekintik magukat:


"És fajtánk sorában Isten az amerikai népet jelölte ki, hogy mint az ő választott népe, végül is vezesse a világ újjáépítésének munkáját. Ez Amerika isteni küldetése […]."


(Részlet Albert Beveridge amerikai szenátor beszédéből, 1900)


Forrás: [link]


Feltehetően számos amerikai ma is így gondolkodnak magukról, hiszen a dollár hátulján rajta van a "In God we trust" szlogen:


[link]


Egy szekuláris államban nem lehetne ilyet írni a valutára.


Mármost, egy ilyen környezetben érthető, hogy az ateisták többet akarnak hallatni magukról, mivel minden bizonnyal úgy érzik, hogy el vannak nyomva.

A Francia Forradalom idején szinte lángolt az ateizmus, de nem véletlenül: gondoljunk csak az 1572-es Szent Bertalan éji vérfürdőre, amikor a katolikusok harangszóra támadtak a protestánsokra, és lemészárolták őket. Persze, hogy ebből a képmutatásból elege lett az átlag francia állampolgárnak.

Plusz egy személyes megjegyzés:

Belőlem is a negatív vallásos élményként hozták ki a "harcos ateistát".

Tehát a vallási visszaélések szükségszerűen erősebb ateizmust eredményeznek.

2023. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Pontosabban így akartam kezdeni a kommentem:


"Elmondom neked Kérdező, hogy mi értelme volt:".


Csak a telefonomon az automatikus javítás akcióba lépett. 😅


#14 voltam

2023. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15%

Ez 9 éve történt emberek.

Amúgy meg ez egy oltár. Vagy valami olyasmi kinézete van. Oltárt pedig mindig valakinek emelnek. Emlékműveket mindig valakiknek emelnek, valaki emlékére. De a semmire ugyan hogyan lehetne emlékezni, hiszen az semmi, mint amiben az ateisták hisznek. A semmiben hisz szegényem? Akkor azt hogyan mutatja be gránittal, hiszen a gránit már nem semmi. Bizony, ezek a hitehagyottak Istent alkottak maguknak gránitból. Nem jár, nem beszél, nem tesz semmit. Nem értékel semmit, se a szeretetet, sem az emlékeket, hiszen ez egy semmi.

De kérdem én, hogy ha arra a földre építették, mely Isten lábának zsámolya és azon ég alá építették, mely Isten trónja, akkor ugyan hova építették azt az emlékművet?

Bizony, bizony, az én házamba is csak az épűlhet, amit én megengedek, ha pedig Isten ezt megengedte, az azért van, hogy nézzenek és ne lássanak, halljanak és ne értsenek, mert még a végén megtérnének. De ha megtérnének az ateisták, akkor hogyan válhatna nyilvánvalóvá a Messiás visszatérése? Sehogy. Így pedig nyilvánvalóvá válhat a Messiás visszatérése embertestben, hiszen megépítették az emlékművet, mellyen csodát lehet végbe vinni.

Bizony, bizony, nagyon elközeledett Isten országa, a legalkalmasabb ez az idő a megtérésre a választottaknak. Választott pedig az, aki annak érzi magát. Dicsőség az Úrnak!

2023. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!